resynthesize ön inceleme

Başlatan nasilolcekbuisler, 26 Ekim 2011 - 19:32:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nasilolcekbuisler

resynthesize,photoshop da ki content aware in gimp karşılığı.forumda arkadaşlar karşılaştırma görmek istedikleri için ufak bir ön inceleme yaptım.eğer isteyen olursa daha ayrıntılı incelemesini yapabilrim.şimdi!

dosyanın orjinal hali:

Test yapılırken windows tarafında;vista ve cs5

linux tarafında ;gimp 2,6.11 ubuntu 11.10 kullanıldı.

Photoshop ve  resynthesize nin varsayılan ayarları kullanıldı.

bu fotoğraf ps da işlendi.fotoğrafın boyutu 10104x 3576 piksel. gördüğünüz detay fotoğrafı  356,45 cm x 126,15 cm baskıda görülen detaya eşittir.kısaca 3 metreye 1 buçuk metrelik bir baskıda bu detayı göreceksiniz.

bu fotoğraf gimp'de işlendi. 10104x 3576   boyutlarında gimpde işlem yapamadım.gimp in  kullandığımız plug-in sürekli çöktü.deneyerek çökmediği boyutu buldum.boyut 5000x 1770 pixsel.göreceğiniz detay 1 buçuk metreye 50 cm boyutlarındaki bir baskı detayıdır.düz alanlar da ps ile aynı performansı sergilemesine rağmen.fotoğrafın diğer köşesinde tek başına dikilen adamı silmeye kalktığımda sonuç cidden hayal kırıklığı oldu.rötuş alanında insan,deniz,beton var.ps ,kullandığımız eklentiye göre  iyi bir sonuç çıkardı.bu sonuçları eklenti bariz şekilde çuvalladığı için koymaya gerek duymuyorum.

Sonuç olarak:basit kullanımlarda bu eklenti gayet tatmin edici sonuçlar verse de üst seviye kullanıcılar için tavsiye edilemez.işlem hataları ve büyük dosya çözünürlüklerinde çökme sorunu var.