[Çözüldü] Linux'taki "Oyun" sorunsalı.

Başlatan Barış Can, 02 Ekim 2012 - 18:03:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Barış Can

Selamlar,

Yaklaşık 1,5 - 2 ay önce Windows işletim sistemini tamamen kaldırarak ubuntu kullanmaya başladım. Ben gayet memnunum halimden fakat iki küçük kardeşim değil. Metin2, Silkroad tarzında oyunlara bayılıyorlar; bense hiç anlamam bu tür oyunlardan. Bizim zamanımızda Cossacks vardı, onu oynardık efendim. Neredeyse tüm günlerini internet cafede geçiriyorlar evde bilgisayar olmasına rağmen. Üzülüyorum bu duruma, küçükken biz de az takılmadık lâkin imkânlarımız kısıtlıydı, şu an böyle bir sorunumuz da yok çok şükür. :)

Windows'u tekrar kurmak istemiyorum, performans açısından yetersiz oluyor iki işletim sistemi birden ya da ben bu bahaneyi şu an uyduruyorum, istemiyorum işte anlayın efendim. :D

Sizden isteğim, bu tarzda tarayıcı tabanlı veya indirilerek oynanabilecek herhangi bir veya birkaç oyun öneriniz.

Var mıdır, oyun aşinası bireyler aramızda?
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

hitokiri

Bence kur mağlum sistemi çünkü ne olursa olsun bulduğun oyun,
onların söyleyeceği;
"Bizim bu oyunu oynamamız şart!" olacak gibi :D

Belki güzel bir oyun çıkar , bu arada öneri gelir mi acaba XD

İskender

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33298.0

Bu kadar zaman beklemişler az daha beklesinler Valve iş başında :)
Yap ya da yapma denemek yok.

arpia

Pek sorunsalı sayılacak bir durum değil artık günümüzde :)
Kardeşlerinin hoşuna gider mi bilmiyorum ama bu gün gördüm ve çok hoşuma gitti. Bakmanızı önerebilirim, Trine 2
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35516.msg433650;topicseen#msg433650

Bu videoyu izleyip fikir sahibi olabilirsin

hadon

Wine pek çok Windows oyununu Linux altında çalıştırabiliyor. Wine ile ilgili sitede ve İnternet'te arama yaparsanız gerekenden çok bilgi ve belgeye ulaşırsınız.

Saygılarımla.
:)  :)  :)

Barış Can

Herkesin ilgisine teşekkürler. Trine 2'yi ben bile oynayabilirim, o kadar güzel. :)
Ryzom'u da indirdik, bakalım gidişata.

@Hadon; Wine ile epey ilişkim var fakat oyun konusunda çok kastığı da bir gerçek malesef. Öneriniz için teşekkürler. :)

» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|