Skype 4.2 duyuruldu

Başlatan okan_668, 21 Mayıs 2013 - 21:16:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okan_668

Uzun zamandır güncelleme almayan skype 4.2 sürümünü duyurdu.Uygulamanın genel çalışma prensiplerinde iyileştirmelere gidildiği açıklandı.Yapılan iyileştirmeler ise Skype WİFİ ile daha geniş uygulama ikonu ve yerel fiyatlandırma olanakları.Bir takım çakışma problemleri,navigasyon menüsündeki problemler giderildi.

Mevcut işlevselliği ile güncellenen özellikleri ise :
-Skype varsayılan olarak başlatıldığında çoklu ekran paylaşım  özelliği daha iyi çalıştırılabiliyor
-Microsoft hesabı kullanıcıları messenger kullanıcılarını listelerinde Microsoft kullanıcısı gibi görebilecekler.
-Konferans görüşmeleri başlatmak için konuşma penceresine bir buton eklendi.
-Sesli mesajlaşma  butonu seçeneklerden erişilebilecek.

Skype 4.2 yi şu adresten indirebilirsiniz: http://www.skype.com/en/download-skype/skype-for-linux/

Ubuntu 12.04 için olanın 12.10 da sorunsuz çalıştığı bilgisinin yanında 13.04 için bir bilgi bulunmuyor.Denemelerde 13.04 de çalışmadığı tarafımdan test edildi.Hata veriyor.13.04 kullanıcıları bir önceki sürümle idare etmek zorundalar.

kaynak: http://www.omgubuntu.co.uk/2013/05/skype-for-linux-4-2-released
Linux , özgürlük,barış ve kardeşliğin simgesidir.Özgürce ekledikleriniz sizi topluma ve insanlığa bir adım daha yaklaştırmış olur.Böylece şişirilmiş olan maliyetler bir anda sıfırlar...Matematiğe gerek yok, Sıfır olan herşey ucuz, bedava ve adi anlamına gelmez,bazen başlangıcın bir adımıdır sadece...

empax

Alıntı yapılan: okan_668 - 21 Mayıs 2013 - 21:16:01
Ubuntu 12.04 için olanın 12.10 da sorunsuz çalıştığı bilgisinin yanında 13.04 için bir bilgi bulunmuyor.Denemelerde 13.04 de çalışmadığı tarafımdan test edildi.Hata veriyor.13.04 kullanıcıları bir önceki sürümle idare etmek zorundalar.

Xubuntu 13.04 ile sorunsuz kullanabiliyorum. Sitesinden "Ubuntu 12.04(Multiarch)" olanı indirmiştim.

empax@empax-xfce13:~$ skype --version
Skype 4.2.0.11
Copyright (c) 2004-2013, Skype

empax@empax-xfce13:~$ cat /etc/*-release
DISTRIB_ID=Ubuntu
DISTRIB_RELEASE=13.04
DISTRIB_CODENAME=raring
DISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu 13.04"
NAME="Ubuntu"
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

okan_668

Kaynak olarak sunduğum sitede yorumlarda benzer sorunları olanlar var.Kendi denememde de hata aldığım için riske sokmak istemedim.Hatta bu site ubuntunun resmi yüzü desek yanlış olmaz.Şunu da belirteyim skype ubuntu da sadece uzun dönem destek veren sürümler için güncelleme veriyor.İlla ki ciddi bir hata alırsınız.Mevcut depodaki sürüm daha kararlı olacaktır.Saygılarımla...
Linux , özgürlük,barış ve kardeşliğin simgesidir.Özgürce ekledikleriniz sizi topluma ve insanlığa bir adım daha yaklaştırmış olur.Böylece şişirilmiş olan maliyetler bir anda sıfırlar...Matematiğe gerek yok, Sıfır olan herşey ucuz, bedava ve adi anlamına gelmez,bazen başlangıcın bir adımıdır sadece...

empax

Unity ile alakalı olabilir mi? Ben sadece XFCE ile denedim ve her gün aktif olarak sesli/görüntülü dahil kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamadım. Genel bir sorun olduğuna göre şanslıyım desem yeridir.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم

empax

بسم الله الرحمن الرحيم

if

agritux

Ben depodan kurdum. Depodada 4.2 sürüm var. Sorunsuz çalışıyor.
Yukarıdaki @if in paylaştığı bağlantıdan sonra da bir sürü saçma muhabbet, geyik yapasım geldi skype ile :) ne yazıkki listemde yalnızca 2 kişi mevcut. Bu sebeple maalesef boşa vakit geçirtemeyeceğim mic amcaya :)