Kurulum

Başlatan gencbox, 27 Ocak 2009 - 22:00:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gencbox

öncelikler merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var ve çözüme kavuşması için sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.
benim ;
acer aspire 5100 model
hardisk 150 gb,1.25 gb ram ...
böyle özellikte bir bilgisayarım var..geçen gün arkadaşımın getirdiği ubuntu cd sini takıp ubuntu kurmak istedik ama nedense çalışmadı.sadece f2 bastık dil seçeneğini seçelim dedik ama olmadı.10-15 dakika kadar bekledikten sonra çalışmadı pc özelliklerinden dolayı mı yükleyemedik yoksa başka bir sorun mu var.hani ram düşük olabilir diye ?
şimdiden teşekkürler

heartsmagic

Bir hata iletisi gördün mü?
Recovery kipte açmayı denedin mi?

Detaylı hata kaydı görmek için Ubuntu'yu açtığın ilk ekranda önüne gelen bölümde F6'ya bas. Kernel satırının sonundaki quiet parametresini kaldır ve öyle açmayı dene. Sana biraz dahad etaylı bir hata iletisi gösterecektir.

Not: Başlığı daha uygun bir bölüme taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gencbox

cd yi taktıktan sonra windows zaten olağan şekilde başladı.iki üç defa yeniden başlattıktan sonra güvenli mod ile çalıştırdık.ama ondan sonra bir daha çalışmadı.yani saadece ile görünüm ortaya çıktı bir daha da ilerleme olmadı.hani normalde dvd cd si taktığım zamanda cd yi okumuyor.ondan olabilir mi?

garafatma

winzort altında veya başka bir bilgisayarda dvd yi okumuyorsa, ondan olma olaslığı çok yüksek
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010