[Çözüldü] Netbeans IDE 8.1 Proje Açılmıyor

Başlatan yavuz34, 20 Şubat 2016 - 15:20:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yavuz34

Arkadaşlar netbeans 8.1 yükledim ancak mesela java da proje açmak istediğimde not modelu tarzında  *bir şeyler diyor halbuki jdk kurulu ubuntu yazılım merkezine girdiğimde openjdk java 7 kurulu oldugu görülüyor netbeans konsolla kurdum bunun için ne yapalirim ? mesela netbeans php için proje açarken sıkıntı olmuyor java da ise finish gelmeden hata alıyorum .
Arkdaşalr bende netbeans 7.1 vardı onu sildim ubuntu yazılım merkezinden konsoldan netbeans 8.1 kurdum bu sıkıntılar çıktı

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

iskenderoguz

aldığın hata mesajı nedir?
bir de netbeans i terminalden başlatıp dener misin? terminale dusen hata mesajları var mıdır?

yavuz34

Alıntı yapılan: iskenderoguz - 20 Şubat 2016 - 16:20:09
aldığın hata mesajı nedir?
bir de netbeans i terminalden başlatıp dener misin? terminale dusen hata mesajları var mıdır?

böyle bir hata alıyorum

[eklenti yönetici tarafından silindi]

eronis

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java && sudo apt-get update && sudo apt-get install oracle-java8-*
netbeans --jdkhome /usr/lib/jvm/java-8-oracle (eğer gerek olursa)

http://wiki.netbeans.org/FaqRunningOnJre
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

yavuz34

Alıntı yapılan: eronis - 20 Şubat 2016 - 20:09:55

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java && sudo apt-get update && sudo apt-get install oracle-java8-*
netbeans --jdkhome /usr/lib/jvm/java-8-oracle (eğer gerek olursa)

http://wiki.netbeans.org/FaqRunningOnJre

@eronis hocam yaptım yine aynı hatayı alıyorum

eronis

Belki ev dizinindeki .netbeans veya .cache/netbeans dizinini silip ide'yi yeniden başlatman yardım eder ? Netbeans'in forumujda bunu önermişlerdi, şahsen denemedim.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ahmet_matematikci

Ben forum da ayni konuyu acmistim. Sorumu tekrarliyorum vbox kurulumu
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

yavuz34

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 21 Şubat 2016 - 08:02:45
Ben forum da ayni konuyu acmistim. Sorumu tekrarliyorum vbox kurulumu

@ahmet_matematikci  hocam benimkisi vbox kurulumu değil

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Şubat 2016 - 11:44:15

Arkdaslar en yukardaki içerigi biraz değiştirdim tekrar okursanız daha iyi olacaktır .
Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Şubat 2016 - 11:51:13

Arkdaslar benim bilgisayarimdaki jdk nin nerde olacagini terminalde bulabilecegim kodu yazabilir misiniz ?

eronis

Uygulamaların içinde java vardır. Başlata bas, java yaz.

yavuz34

Arkadaşlar sorunu Netbeansin 8.0.1 sürümünü yüklerek hallettim teşekkürler hepinize