[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 25 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sudocu

Alıntı yapılan: ALpAsya - 16 Mart 2009 - 05:28:46
  Sizinkilerin yanıda belki sönük kalacak ama buda benim zevkim. Ben hiç büyümüyecem. Anne emziğim nerde :) .

simge seti çok hoş.
her seyin basi sudo!

canosayan

görünce vaybe diyorum.
herhalde ben çok standart bir insanım. netbook masaüstü arkaplanım gnome varsayılanı. tema namına tek bir renk değişikliğim yok.
sadece masaüstü ubuntuda cameron(sara connor chronicles) resmi var.
xp kullanırken bile standart arka planı kullanıyordum.
Chmod bizim işimiz.

sudocu

peki, bu sade(gerci sadelik baska sey) ve standart halde kullandigini soyleyenler neden bu sekilde kullaniyorlar?
tercih mi etmiyorsunuz?
zamaniniz mi yok?
ugrasmak hosunuza mi gitmiyor?
sebebi nedir?
her seyin basi sudo!

Sypro

Açıkçası uğraşmak hoşuma gidiyor, gayet de keyif alıyorum. Ama Ubuntu bir türlü işlemcilerimle anlaşamadığı için bazen aşırı yüklenme büyük bir kasma etkisini de yanında getiriyor. O yüzden wallpaper ve conky yeterli geliyor genelde. Dock falan çok da ihtiyacım olmayan şeyler bu ara.
Sebebi bu:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

sudocu

dock sayesinde launcher ve pencere listesi simge haline geldiği için sadeliğe tezat değil. ms bile sonunda bunu kopyaladı. yalnız hakikaten sisteme bindirdiği yük biraz fazla. yavaş çalışmasa bile işlemciyi çok kullanıyor.
her seyin basi sudo!

opusxx

[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/839/ekrangrnts1t.th.png[/img]

Sıkntı işte. Ekran driver sorununu halledince compizi hiç açmıcam :D

Bennetton, Maxfactör, hepsi sönük kalır :D
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

opusxx

Var var, hala var :) .  Vurdulu kırdılı oyunları yaşım kaldırmıyo artık :D
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

mtilhan

@opusxx bir iki şey sormak istiyorum:
1- Simge setinizi nerden bulabilirim :)
2-Ultima hakkında rehberleri nerden bulabilirim?(Hakkında hiç bir şey bilmeyenler için)
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

opusxx

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6476.0.html ultima kurulumunu anlattığım topik.

http://www.gnome-look.org/content/show.php/ALLBLACK?content=70630  bu da ikon setim :)

Güle güle kullanın. :)

Yanlış okumuşum. Belge için türkçe sitelerden, ultima yazıp googl a arata bilirsiniz
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

garafatma

Masaüstünü bıngıl bıngıl yapmak için halen ne yülemem gerektiğini anlayamadım :) açıkçası fazlada uğraşmıyorum ama xfce 4.6' nın teması bazen çok sıkıcı geliyor, gri gri. Kafamı ona vermem lazım yapmak için, şu anda kalsın :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

mtilhan

Bende de xfce 4.6 yüklü.
Root olarak /usr/share açıyorum.
Ikonları ve mouse temalarını oradaki icons klasorune atıyorum.
Diğer tema ve pencere yöneticisi temalarını da themes klasorune atıyorum.
Sonra Ayarlar>Xfce Ayarları>Görünüm'den seçiyorum. Pencere yöneticisi seçimi içinde Pencere yöneticisini seçiyorum.
Ancak bir tavsite alttaki paneli değiştirmeye pek uğraşma ben uğraştım geri alamadım ancak root olup panelde kullanılan tüm resimleri silerek hallettim.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

garafatma

Alıntı yapılan: mtilhan - 22 Mart 2009 - 11:29:47
Bende de xfce 4.6 yüklü.
Root olarak /usr/share açıyorum.
Ikonları ve mouse temalarını oradaki icons klasorune atıyorum.
Diğer tema ve pencere yöneticisi temalarını da themes klasorune atıyorum.
Sonra Ayarlar>Xfce Ayarları>Görünüm'den seçiyorum. Pencere yöneticisi seçimi içinde Pencere yöneticisini seçiyorum.
Ancak bir tavsite alttaki paneli değiştirmeye pek uğraşma ben uğraştım geri alamadım ancak root olup panelde kullanılan tüm resimleri silerek hallettim.

Anlatımın için sağol, yapmam gerekenleri biliyorum aslında ancak bir yerde mutlaka hata yapıyordum olmuyordu, senin tavsiyelerinle bir daha denerim vaktim olunca :)

Panel durumuna gelince, ben panlleri gnome gibi yaptım, üstlü altlı (Arch kullanıyorum). Paneller ile ilgili bir sıkıntım yok şu anda

mtilhan

Bende Arch kullanıyorum panelden kastım KDE'de ki gibi panel resmiydi :)
Ben önceden kullanıcı dizini içindeki themes ve icons'u deniyordum gözükmüyordu da acaba sende de öyle mi dedim :)

garafatma

Şimdi anladım :)
Şimdi kontrol ettimde, zamanında murina diye birşey kurmuştum, tema motoru gibi birşey sanırım. daha sonra onun kullandığı temalarıda bahsettiğin gibi kullanıcı dosyamda themes klasörüne atışım görünüyor ancak sadece o motorun kulandıkları. xfce'nin temaları bahsettiğin yerde sanırım

sudocu

her seyin basi sudo!

agritux

sudocu

her seyin basi sudo!

hslinux

sudocu

dosya, duzen vs yazan menu cubugu var ya, bunlarin bas harfinin altindaki cizgiyi yok etmek mumkun mu?
her seyin basi sudo!

heartsmagic

Alıntı yapılan: sudocu - 24 Mart 2009 - 23:47:04
dosya, duzen vs yazan menu cubugu var ya, bunlarin bas harfinin altindaki cizgiyi yok etmek mumkun mu?

Pratik bir yolla olacağını sanmıyorum. Onlar klavye kısayolları içindir ve Nautilus'da veya herhangi bir programda bunların iptali için seçenek görmüşlüğüm yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

opusxx

Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )

agritux

mtilhan

[IMG]http://img14.imageshack.us/img14/9858/resimp.th.png[/img]
Arch 2009.2
Xfce 4.6
GTK 2.x için hazırlanmış KDE 4.2 Oxygen teması.
Xfce-look'ta ki Oxygen Xfwm4 teması.
Gnome-look'taki hidroxygen icon teması.
Mac'in arkaplanı.
Mouse ikonuda vistaya benzeyen ama çok sevdiğim aero-drop.

opusxx

Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )