[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

qhareb

@amon-ra
ekran resmini istesek paylaşır mısın? google'da aramada kullanılabilir bişey çıkmadı.
şimdiden sağol...
"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

ahmet_matematikci

Alıntı yapılan: sezmen - 24 Ocak 2016 - 21:36:59
sudo add-apt-repository ppa:ricotz/docky
sudo apt-get update
sudo apt-get install plank

komutları ile kurup kullanabilirsiniz.
Alıntı yapılan: ata1 - 24 Ocak 2016 - 21:31:32
dock diye araman yeterli plank ve başka türleri de var. Google babaya sor @ahmet_matematikci  manjaroda ise sudo pacman -S plank demen yeterli sonrasında başlangıç uygulamasına ekle
@sezmen ve @ata1 teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ocak 2016 - 08:21:09

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

AguilaNegra

Alıntı yapılan: qhareb@amon-ra
ekran resmini istesek paylaşır mısın? google'da aramada kullanılabilir bişey çıkmadı.
şimdiden sağol...
Sorunun muhatabı mutlaka cevaplayacaktır ama ben aratınca şu sonuçlar çıktı ve sanırım işe yarar:
https://www.google.com.tr/search?tbs=sbi:AMhZZisWCmZp03XVXWk4od3123UT1wTmfTZzARev40enjM7x9WC42Arn_1TVsZoo90c9zLNLPnWUQdPuo9UGdEFYDPNIebSaDySZMxRFBoJmKRWrTqd2amENFvS613O_1x3z0SodLMA3QrjP8P0HchygCq48Y473tOvjyppsZjYYWYe7Xl7oADBjbqjdYFucng9AIaOMNhVZy8SRqbDPcF5P0ZsZcpKf4znd9rSYh8ygmtKv44MaBQGvi7j3UKmY9SoXH05f9WDt8HTLJ5teISD30DSMZwC-7C77g4PMATiEf8dUUmaE4WcQaqcUaE1DtxSetxKY1jzFJbn5U7siolK_1z7F5QfZ1nxW2hKuolFd6pdI251yV9TKzgH2dpy6yEp5QrNrURXuQsvzGmR88QgZ1ykHBKYIvCJ8Gb81juYPIUes-bTiFedB_1bzxidzcoM-Mvs9v846JcdkhdrPcRzzUbcEHCToD7YkmvOY-fsPvNfEeeKagani_11JQxmfQ85bC5BktEGkWRwnF_19AW1mJk9DuXl7viO8mgvg05X2MjX_19IGJG4zPp4b1Qt5yvLUacUPu36GU3K2Z68zcVRy-qr5j7xzb_1J5pqwIV2uDsiVMpvqeZpwqfY-_1UadjcVEl2tVQLYG_1DFVBXKtBV9wVoCbyvk-NZGypiSZk7dxhUPN_1a9w93Gw9RZClNuMUHTdLG0dI7Pna3KDWMoGgobNhBMv-v02Pm2uz4MiUyedV5FJ4qSLgVHWi57g68CtQ4ln1pZDpJ5k_1eNYHTq31-tsFnwss5yreysFwZ5gFv1qrU_1hJMKawMKL8JojyKJ8hgtX3KPnLMhwqks3hHflYml-qJDwjRqhXFzfbuagKG6_1w_1zqZG33iH5DMboyxsd8Gd_1_1bczYA64zfSmzMWZkQu-hE_1ce8ogUxZum5LsPyL5FrvVcvPULJWc59Z521tqup_1-WKKYzgSQhsafm98db8xckufZ3VgzcKQIDrFqNAcRX9lUxvk7Kli29bmTI1woDHSZ-XxJu5P8cdbuTR0Y64f1gLisY11osQQ_1jDu4IAF8W37DZiu9YHHwMB8vFuSUInYhyvvNYLNbaUNKzTRf7i0RIXQ_11MzrvNtisrmCSmtc8kQlD1MSrhSdsukIvKyph_1l8eQG79t-WkXeP9rO6Yanhoi3d8ELNgilrIU1Nm9I8U4Cj_15Cd4A6TwP-4OlcTV1878ME6kfhnJdDoWJ9Fx4gGTMLcLckeMqvWcELASof8Kxu3u1nYuRtxEWenJp80eUl03cQONeNH-Sansltw4HaJeNeJVD_1c50ErpA6mLy9KIhd6q94265TtNMOFPVxOM-hJ28y0YpVpM35lKS0ESl6IWHNM1N1eKuM0AdiDmKrWC-fttxnZQM11exzesznN3wauHxzZ-FMOmyNcY2-IyeDilg6zV4cU47Ye23K60ru0tuZSj4WYqT3MF--g-UcpEpILSHu3F37kcj5ooC135Mmr22mYe_1RePOZeL6LXXkoliQTTbCxPTkKmjgsIRfPopLo2Cph27gV1OMCWVXxnC

ahmet_matematikci

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ocak 2016 - 13:12:19

Grafiker olmalıymışım da programcı olmayı seçmişim. Maşallah deyin :D :D
Ian Murdock görse mutluluktan gözleri yaşarırdı ;D
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

Mr_YAMYAM

Bunlar da benden ekran görüntüleri.
UBUNTU STUDIO

Bu da diğer masaüstü PC den FEDORA

seron

@Mr_YAMYAM, hoşgeldin.
Seni böyle sade masaüstleri ile değil de, LMMS, Hydrogene, Ardour ile ses işleri yaparken,
Görüntü yazılımları ile kolay yoldan rip işleri film kalitelerini yükseltirken,
BMW oyununu oynarken tam o anda alınmış masaüstü görüntüleri ile görmek isteriz :)
Buradakiler senden daha yamyamdır ha, ona göre. elde ettikleri masaüstü görüntülerini görmüşsündür. Genellikle bizim gibi görsel arayüzden değil de, kargacık burgacık kodlarla yapıyorlar :)

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 26 Ocak 2016 - 19:06:08
@Mr_YAMYAM, hoşgeldin.
Seni böyle sade masaüstleri ile değil de, LMMS, Hydrogene, Ardour ile ses işleri yaparken,
Görüntü yazılımları ile kolay yoldan rip işleri film kalitelerini yükseltirken,
BMW oyununu oynarken tam o anda alınmış masaüstü görüntüleri ile görmek isteriz :)
Buradakiler senden daha yamyamdır ha, ona göre. elde ettikleri masaüstü görüntülerini görmüşsündür. Genellikle bizim gibi görsel arayüzden değil de, kargacık burgacık kodlarla yapıyorlar :)
Hoş gördük adamım. (Senin için geldim haa ) :D
Linux sırf görsellik değildir. Linux bir MULTI TASKING özellikli işletim sistemidir.
Çoğumuz (ben dahil) windows sistemlerine alışkın olduğumuz için rahatlık arıyoruz. Ama bir programın iş yapabilme yeteneği her zaman grafik modu ile sunulmayabiir.
Grafik modu esasen grafik (görsellik) olarak ta veri işlenilmesi demektir. Ancak komut ile yaptığımızda direk işlemci ile muhattap olduğumuz için bir PC'den en yüksek işlem gücünü almamız anlamına gelmektedir.
Her ne kadar bazı oyun veya uygulamaları gösterir ekran alıntıları koysam da pek getirisi olacağını sanmıyorum.
BMW oyununu linuxta oyun olmaz diyenler için daha önceleri yüklemiş ve ekran alıntılarını yayınlamıştım.

amon-ra

Alıntı yapılan: qhareb@amon-ra
şimdiden sağol...
Merhaba,
Duvar kağıdına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Reverser

@Mr_YAMYAM, öncelikle hoş geldin. :)
Düzeltmek istediğim birkaç şey var;
1. Linux işletim sistemi değil, çekirdektir.
2. Anlatmak istediğin örnekte direkt olarak işlemciyle muhattap olmak gibi bir şey söz konusu değil.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

ata1

Mr_YAMYAM

Sıcak hüsnü kabulünüzden dolayı teşekkür ederim arkadaşlar.
Ata sen senmisin yoksa başka bir ata mı bu :D

Reverser.
Uyarın için teşekkür ederim. Linux sürümleri ile çekirdeği bazen karıştırabiliyorum :)
Demekki yanlış hatırlıyor olmalıyım ki temel linux çekirdeğinin UNIX, sürümlerinin de Linux olduğunu düşünüyordum. Aklımda kalan UNIX çekirdeğinin derlenmiş hali linux idi.
Yaşlılık işte idare ediniz.
Diğer mesele ise.
Direk işlemci ile muhattap olan tek dil makina dilidir diye biliyordum. Makina dilini bazı yollardan direk klavye ile işlemciye iletebiliyorsak, bu da bir çeşit muhattap olma şekli olsa gerek.
ANLAŞILMASI İÇİN ÖRNEK:
Assemler dili ile klavyeden birşeyler yazıyor ve bunu interrupt aracılığı ile direkt işlemcinin uygulamasını sağlıyorsak bunu diğer işletim sistemlerinde nasıl yapıldığını bilmemiz gereklidir.
NOT:
İşlemci ifadesi sadece CPU anlamında değildir. klavye karakterlerini ASCII karakterlerine çeviren CIA da bir çeşit işlemcidir.

ahmet_matematikci

@Mr_YAMYAM uzmanlık alanınız galiba video ve seslermiş?
Artık forumda bir kaç konu anlatımı bekleriz sizden

elviskilli

@Mr_YAMYAM , öncelikle Ubuntu Studio kullandığın için sevindim. Çünkü bende dizüstüne onu kurdum. Özellikle gitar takıp amatörce çalışmak için. Sana ilerleyen zamanlarda bu konuda sorular sorsam yardımcı olur musun? Teşekkürler.

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 26 Ocak 2016 - 21:33:38
Uzmanlık alanım SES FREKANS TEKNİĞİ.
Video ile de uğraşmaktayım.
Ancak çoğunlukla elektronik ile uğraştığım için PC ye pek zaman ayıramıyorum. İşlerimi düzene koyabilirsem elbette yardımcı olmaya çalışırım.

Alıntı yapılan: elviskilli - 26 Ocak 2016 - 22:02:02
@Mr_YAMYAM , öncelikle Ubuntu Studio kullandığın için sevindim. Çünkü bende dizüstüne onu kurdum. Özellikle gitar takıp amatörce çalışmak için. Sana ilerleyen zamanlarda bu konuda sorular sorsam yardımcı olur musun? Teşekkürler.
Gitar takıp benim için pek bir anlam ifade etmedi :)
Hatta aklıma mizansel bir yaklaşımla şöyle bir şey geldi.
Dizüstü PC ye gitarı takıp *bir şeyler yapmak istemek gibi :D
Tabiiki bu şaka olup demek istediğin şöyle *bir şeyler de olabilir.
Gitarımla çalmış olduğum eserleri bir dizüstü PC ile kayderek, bu kayıtlar üzerinde oynayarak, muhtelif ses efektleri veya benzer şeyler yapabilirmiyim demek istemişsen, EVET.
Bu gibi işler için linux sürümleri ve özellikle UBUNTU STUDIO sürümü bu gibi işler için idealdir.
Yapılması gereken ilk iş gitarın sesini PC ortamına aktarabilmektir. Bu işi yapan donanım SES kartı olup, mikrofon veya hat girişleri kullanılarak yapılabilir.
Esas sormak istediğin mesele linux uygulamaları ise bir örnek verebilirim.

Ekran alıntısında birçok uygulama görülmektedir.
Bir MIDI bağlantısı ile enstrumanları kaydedebileceğin gibi kendin de PC içerisinden enstruman yapabilirsin. Dilersen bunları bir arada birleştirebilir ve belli ritim ve efektlerle kendi gitarını da dahil ederek bir eser meydana getirebilirsin.
Burada tek önemli olan şey ise her bir programın kullanıma tam aşina olabilmektir.

eronis

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 26 Ocak 2016 - 23:03:33
Alıntı yapılan: ahmet_matematikci - 26 Ocak 2016 - 21:33:38
Uzmanlık alanım SES FREKANS TEKNİĞİ.
Video ile de uğraşmaktayım.
Ancak çoğunlukla elektronik ile uğraştığım için PC ye pek zaman ayıramıyorum. İşlerimi düzene koyabilirsem elbette yardımcı olmaya çalışırım.

Alıntı yapılan: elviskilli - 26 Ocak 2016 - 22:02:02
Gitar takıp benim için pek bir anlam ifade etmedi :)
Hatta aklıma mizansel bir yaklaşımla şöyle bir şey geldi.
Dizüstü PC ye gitarı takıp *bir şeyler yapmak istemek gibi :D
Tabiiki bu şaka olup demek istediğin şöyle *bir şeyler de olabilir.
Gitarımla çalmış olduğum eserleri bir dizüstü PC ile kayderek, bu kayıtlar üzerinde oynayarak, muhtelif ses efektleri veya benzer şeyler yapabilirmiyim demek istemişsen, EVET.
Bu gibi işler için linux sürümleri ve özellikle UBUNTU STUDIO sürümü bu gibi işler için idealdir.
Yapılması gereken ilk iş gitarın sesini PC ortamına aktarabilmektir. Bu işi yapan donanım SES kartı olup, mikrofon veya hat girişleri kullanılarak yapılabilir.
Esas sormak istediğin mesele linux uygulamaları ise bir örnek verebilirim.

Ekran alıntısında birçok uygulama görülmektedir.
Bir MIDI bağlantısı ile enstrumanları kaydedebileceğin gibi kendin de PC içerisinden enstruman yapabilirsin. Dilersen bunları bir arada birleştirebilir ve belli ritim ve efektlerle kendi gitarını da dahil ederek bir eser meydana getirebilirsin.
Burada tek önemli olan şey ise her bir programın kullanıma tam aşina olabilmektir.

Hocam rakarrack'ı hiç duymadınız sanırım. Ben de zamanında mikrofon girişinden gitarımı bağlamıştım pc'ye. (Elektro Akustik). Metallica - Master Of Puppets'ı elektro sesinde çalmama izin veriyordu rakarrack. Bazıları USB'den bağlamış, keşke USB converter bulsam da onla devam etsem :)

https://apps.ubuntu.com/cat/applications/precise/rakarrack/

Bir ara şöyle bir şey almayı da düşünüyorum :)

http://www.amazon.com/Guitar-Interface-Computer-Recording-Adapter/dp/B0048F0QWA
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Mr_YAMYAM

Ben USB arabirimlerine karşı değilimdir, ancak USB arabirimine gelinceye kadar olan donanımları şiddetle eleştiririm.
Bir gitarın sesi digital değildir. Analog olan bu sesin öncelikle digitalize edilmesi gereklidir.
Bunu yapan donanımların teknik adı ise ADC (Analog Digital Converter) dir.
Bir PC de bulunan ses kartı iyi ya da kötü bir ADC barındırmaktadır. Ancak kullanıcı ses kartını daha kaliteli bir üründen tercih ederse, veya başlı başına bu amaç için üretilmiş olan ADC lerden temin ederse kalite unsurunu belirlemiş olacaktır.
Bir kablonun USB soketi içerisine gizlenmiş bir ADC den ne denli kalite bekleyebiliriz bilemem. Eğer bu aparat ile PC ye aktarılan ses kalitesi bana yetiyor diyen arkadaşlar var ise saygı duyarım.
Ancak esas amaç sadece bir ADC işlemi değildir sanırım. Gitarın sesini PC ye kaydettikten sonra bu gitarla çalınan notaları başka enstrumanlarla birleştirip bir eser meydana getirmek ise, o zaman bu gibi programlar gerekli olacaktır.

qhareb

"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

ata1

ahmet_matematikci

ata1

uç birimi aç yukarıda düzenle seçeneğini tıkla  tercihleri aç görünüme tıkla arta alandan şeffaf yap altdaki ayar çubuğundan şeffaflık ayarını yap.

ahmet_matematikci

mancar

Dağıtım farketmez hepside Linux.

eronis

The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

seron

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 27 Ocak 2016 - 19:03:09
Masaüstü için benim de katkım olsun.

Yamyam abi, madem böyle masaüstlerin vardı; Antalya'ya geldiğinde bana niye vermedin? >:( :)
Link verir misin, "bağlantı konumunu kopyala" yoluyla resme ulaşamadım. "Resmi farklı kaydet" ile de çözünürlük ufak geldi. Çözünürlüğü kaç bunun?

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: seron - 28 Ocak 2016 - 11:55:14
Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 27 Ocak 2016 - 19:03:09
Masaüstü için benim de katkım olsun.

Yamyam abi, madem böyle masaüstlerin vardı; Antalya'ya geldiğinde bana niye vermedin? >:( :)
Link verir misin, "bağlantı konumunu kopyala" yoluyla resme ulaşamadım. "Resmi farklı kaydet" ile de çözünürlük ufak geldi. Çözünürlüğü kaç bunun?
O resim PARDUS org ta iken almış olduğum bir resimdir.
Çözünürlüğü 1920 .1080 P dir.
Şu aralarda forumda göremiyorum. Sanırım yetkililer uygun görmemiş.
Sana özel yoldan gönderirim.