[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yavuz21

@Felâsife 2000. mesajın hayırlı olsun bu arada :-* ilk ben tebrik edeyim dedim.

kalkan1973

Alıntı yapılan: Felâsife - 15 Ocak 2013 - 14:48:50
@agritux
@monthy_python

Teşekkürler

Üstad ekran kartı sorunumu çözebilseydim çoktan BSD ye geçmiştim.
Evde İşte her yerde Linux

Felâsife

Alıntı yapılan: yavuz21 - 15 Ocak 2013 - 14:54:53
@Felâsife 2000. mesajın hayırlı olsun bu arada :-* ilk ben tebrik edeyim dedim.

Eyvallah, güzel durmuş gerçekten. ;)

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 15 Ocak 2013 - 20:46:49
Üstad ekran kartı sorunumu çözebilseydim çoktan BSD ye geçmiştim.

9.1 de bende ATI ile ilgili sorunu çözemedim mesela, Vesa ile devam ediyorum, gerçi çocuğa verdim o makineyi o devam ediyor ama halinden de memnun  ;D neticede sorunsuz dağıtım yok, yapacak bir şeyde yok, bu yolun yolcularına rüzgar nereden vurursa o tarafa gitmek en akıllıca olanıdır.  :)

Sevgiler.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

kalkan1973

Ben aslında zoru severim. Hem de en zorla boğuşmayı. En iyisi tekrar denemek. Bir daha uğraşmaya karar verdim.

Felâsife

cumali

kalkan1973

Bir BSD alırmıydınız...

Felâsife

kalkan1973

Tek sorun KAPAT deyince laptopun kapanmaması ekran kararıyor ama laptop kapanmıyor. Güç düğmesine basılı tutarak kapatabiliyorum.

agritux

Bana biraz koyu (açık değil ama çok da koyu değil) bir gtk3 teması önerebilecek varmı? oxygen yada unico ile çalışacak (zaten başka varmı bilmiyorum :D )
neyi denediysem bir yeri bozuk çıkıyor. Kafayı yedirtecek sonunda :)
gtk 3.4 bu arada :)

TahaKaradeniz

Mint-Ubuntu-Mageia-Pardus-Arch

Özgürlük için LİNUX !

decent

Alıntı yapılan: TahaKaradeniz - 17 Ocak 2013 - 19:56:54
Alıntı yapılan: decent - 17 Ocak 2013 - 19:34:39
Manjaro Linux | Unity

Arch'a da geldi İnşallah  ?

Geliş Manjaro değil; Arch Linux »» http://unity.xe-xe.org/

İmkan bulursam -yeni bir konuda- Arch üzerinde kurulumu detaylandırmaya çalışacağım.

TahaKaradeniz

Özgürlük için LİNUX !

tlg

decent

Alıntı yapılan: TahaKaradeniz - 17 Ocak 2013 - 20:13:57
Sevindim. Kararlı şekilde çalışıyorsa yüklerim yakında  :)

Orijinal gelişi ve Ana seçke logosu bu şekilde:

TahaKaradeniz

İlgin için teşekkürler @decent. Mini inceleme bekliyoruz Arch forumunda da  :)

Özgürlük için LİNUX !

kalkan1973

Bir BSD alırmısınız...

KemalALKIN

decent

Kullanıcı resminiz/avatarınız tam sizin bende uyandırdığı gizli adam hissini yansıtmış ve afilli olmuş :D. Avatarınız güzel :D çalışmalarınız gibi :D.

tlg

Birader eğer benim eski denemelerimi bulursanız Kubuntu yani KDE ortamında inanılmaz derecede benzerlik yakaladım :D (OS X olarak). Facebook profilimdeki resimlerde sanırım var veya bir şekilde araştırın çıkarım :D.GTK şart değil QT yeter :D.

Mustafa Kalkan

PCBSD ile başlayıp aslı olan FreeBSD sistemine dalıvermişin :D. Allah kolaylık versin. Ancak BSD üzerindeki Nvidia grafik performansı ve akıcılığını hiç bir işletim sistemi ile yaşayamadım :D.

Felasife & Mustafa Kalkan

AMD/ATI olayına gelirsek Windows harici ve orijinal macintosh Apple bilgisayar dışında AMD ekran kartı felaket nedeni ise AMD şirketinin kalitesiz sürücüleri. Bizzat süründüm biliyorum :D. Bu arada sizlere duyurayım; Ubuntu sistemine Ubuntu kernel ppa ftp adresinden son sürüm kernel/çekirdek kurduğumda özellikle extra paketi sayesinde açık kaynak topluluk nvidia sürücüsünün ismi cismi değişik çıktı ve daha iyiydi duyurulur ama tercihim orijinal sürücüdür.

Not: AMD/ATI mazime gelirsek 2008 sonuna doğru veya 2009 başında falan 2. AMD/ATI kartımı almıştım ve HD serisi idi onunla birliktede Unix dünyasına atılmıştım ve 2011 yazındaki kavuştuğum Nvidia kartım ile biten çilemden size önerim AMD kart kullanan Unix denemesin denersede vesa/mesa gibi sürücüleri kullansın ve en az kasıntı problem yapan masaüstü ortamı olarak önerim sadece KDE ortamıdır AMD için. AMD işlemci kullananlara ise önerim şudur normal bilgisayara mac os x kuracaksanız intel tercih edin ve gene nvidia...
www.tckemal.ist

NightBlue

Felâsife

Künyesi:
- Biçim tema: Oxygen
- Pencere tema: Nitrogen
- İcon set: Kfeanza (siyah)
- Plasma tema: United
- Saat font: Enlighten
- Duvar kağıdı: PCBSD - Artwork
-----
Hikayesi:
Daha önce bu diskime FreeBSD + Zfs kurulum yapmıştım ama Zfs kurarken disk bölümlerine bir türlü kuramadığım için diskin tamamını seçerek kurabilmiştim, haliyle bu durumda sonradan sıkıntı vermeye başladı, koca diskte tek dağıtım lüks geldi vs..
Birde BSD 10 sürümünden itibaren GNU/GCC derleyicisi yerine Clang/LLVM denilen BSD lisanslı bir derleme sistemine geçeceği için Zfs sistemi silip, gene UFS sisteme geçeyim dedim.
Diskide 4'e böldüm.
-1. bölüme 100GB FreeBSD taban sistemini kurup bıraktım, zira FreeBSD nin işi çok malum ileride onu chroot yöntemi ile PCBSD masaüstünden kuracağım.
-2. bölümeyse 90GB 'lık alana resimde ki PCBSD 'i kurdum onunda işide bitti sayılır.

Bu arada FAMP gibi uygulamaları Clang yöntemi ile derledim, Clang şimdilik gayet güzel çalışıyor ama tabii esas denemeyi
FreeBSD 'i chroot ile derlerken göreceğim bakalım nasıl oluyormuş yeni yöntem.

kalkan1973

Üstad Freebsd tam bir sabır işi... Ama hala pes etmiş değilim. Harici HDD ve HP yazıcımı bir tanıtabilsem sorun kalmayacak :)

kalkan1973