[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

alquirel

arpia

NightBlue

Elementary os luna

arpia

altintasi

Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

NightBlue

Sherlock Holmes

KemalALKIN

Sherlock Holmes
Muhteşemsiniz yahu :). Ayrı bir tat veriyor sizin özelleştirmeleriniz :).
www.tckemal.ist

kalkan1973

Evde İşte her yerde Linux

Sherlock Holmes

@KemalALKIN,
o sizin muhteşemliğinizdir görmüş olduğunuz VE
daha neler göreceğiz.....,)

decent

Sherlock Holmes

lnx

arpia

Alıntı yapılan: Sherlock Holmes - 23 Nisan 2012 - 03:13:17
Nostalji vakti

http://www5.picturepush.com/photo/a/8101758/img/8101758.jpg

Vidyo'su....,

Vidyo'su derken... Yeni bir boyut katmışsınız olaya :) 10 numara olmuş ...
Masaüstümü sürekli o şekilde kullanamam ama seyretmeye doyamadım, tebrik ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Nisan 2012 - 16:48:12

12.04 e 3 kala

kwbrccl

Merhaba arkadaşlar;

Ben ubuntu'yu bi kere yükledim fakat bazı sorunlar yüzünden kaldırmak zorunda kaldım. İnternete bağlanmama sorununu çözdüm ama benim için en az o kadar daha önemli olan masaüstünü istediğim gibi yapamadım "en güzel masaüstü" yarışmasında ki masaüstleri gerçekten çok güzel fakat o şekilde yapamıyorum ve nasıl yapılacağı konusunda google'dan elle tutulur bir bilgiye rastlamadım.Yardım eden veya bir kaynak gösteren arkadaşlar olursa ubuntu'yu tekrar yüklemek isterim.

iceboy

Alıntı yapılan: kwbrccl - 24 Nisan 2012 - 05:09:43
Merhaba arkadaşlar;

Ben ubuntu'yu bi kere yükledim fakat bazı sorunlar yüzünden kaldırmak zorunda kaldım. İnternete bağlanmama sorununu çözdüm ama benim için en az o kadar daha önemli olan masaüstünü istediğim gibi yapamadım "en güzel masaüstü" yarışmasında ki masaüstleri gerçekten çok güzel fakat o şekilde yapamıyorum ve nasıl yapılacağı konusunda google'dan elle tutulur bir bilgiye rastlamadım.Yardım eden veya bir kaynak gösteren arkadaşlar olursa ubuntu'yu tekrar yüklemek isterim.

Masaüstü düzenlemeden kastınız tam olarak nedir.Öncelikle bunu belirtiniz ne yapmak istiyorsunuz.

Örneğin kendi masaüstüm.(Üzerinde çalışılmamış basit bir şekilde düzenlenmiş)

Sağdaki sistem bilgilerini gösteren uygulamanın adı conky dir.Kendisi bir sistem mönitörüdür diyebiliriz.Sistemi neyin ne kadar kullandığını,ram kullanımını,hdd kullanımını,ağ kullanımını ve daha birçok şeyi gösterir fakat bunları otomatik olarak yapmaz !

Conky.rc dosyasını kendiniz düzenlemek zorundasınız yada internetten zaten düzenlenmiş olan dosyaları alıp, conky.rc dosyanızın içerisine yapıştırır ve kullanırsınız.

Forumda conky olarak arayabilirsiniz.

Alttaki üzerinde simgelerin bulunduğu bar ise bir dock yazılımıdır.Docky,cairo-dock,awn gibi alternatifleri mevcut,forumda bu isimleri kullanarak aratabilirsiniz ve nasıl kuracağınız konusundaki bilgiye erişebilirsiniz ki zaten hepsi ubuntu depolarında mevcut,yazılım merkezi kullanılarak kurulabilir.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

altintasi

Bilemiyorum Altan, bilemiyorum...

laser1999

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 03 Ocak 2012 - 14:40:48

Değişiklik yaptım ufak.
@KemalAlkın pencereleri nasıl şeffaflaştırdınız veya Hangi temayı kullandınız.

KemalALKIN

laser1999

Resimde de göze çarptığı gibi oxygen-transparent arayüzünü kurup o ayara geçip kullanmışım galiba :). Uzun zaman oldu :D.
www.tckemal.ist

iceboy

@stratovarius hangi masaüstünü kullanıyorsunuz arch üzerinde,gnome3 mü ?
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...