[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

Felâsife

Alıntı yapılan: if - 17 Aralık 2011 - 15:37:26
Dün Kubuntu'yu kurdum. Kurduktan sonra istediğim gibi olması için epey uğraştım ve açılışta 180 MB harcayacak hale getirdim. Hem de görsel efekler açık.

Emeklerinizin karşılığını almak güzel olmuş, tebrik ederim. :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

alquirel

Alıntı Yap
Dün Kubuntu'yu kurdum. Kurduktan sonra istediğim gibi olması için epey uğraştım

Dün KDE kurdum Ubuntu üzerine, Firefox'ta yazıtiplerinin görünümünü güzel hâle getirmek uğruna canım çıktı, her türlü yolu denedim, baktım olmayacak geri döndüm anavatanıma, yani Shell'e. KDE nâmına ne varsa sildim sistemden. Ama KDE'de uğraştığım yazıtipi görünümü, yani o bozuk olan görünüm Shell'de de devam etti :D
Yazı tiplerini hiçbir şey olmamış hâline geri getirene kadar imanım gevredi. Bir daha maceraya atılmayacağım :P

Rbbt

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Aralık 2011 - 15:26:40
Dün KDE kurdum Ubuntu üzerine, Firefox'ta yazıtiplerinin görünümünü güzel hâle getirmek uğruna canım çıktı, her türlü yolu denedim, baktım olmayacak geri döndüm anavatanıma, yani Shell'e. KDE nâmına ne varsa sildim sistemden. Ama KDE'de uğraştığım yazıtipi görünümü, yani o bozuk olan görünüm Shell'de de devam etti :D
Yazı tiplerini hiçbir şey olmamış hâline geri getirene kadar imanım gevredi. Bir daha maceraya atılmayacağım :P

Ubuntu üzerine kubuntu desktop kurunca aynı şey benim başıma gelmişti, ancak direkt olarak kubuntu yüklerseniz veya canlı cd ile çalıştırırsanız öyle olmadığını görürsünüz (:
What happens when I become main source of a pain!!!

if

KemalALKIN

Alıntı yapılan: alquirel - 18 Aralık 2011 - 15:26:40

Ubuntu'nun varsayılanı gnome tabanı Debian gnome olunca öyle yazılıyor ve sonucu o oluyor yoksa varsayılan kde dağıtımlarda öyle bir şey olmuyor.
www.tckemal.ist

sezmen

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

Sherlock Holmes

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Sherlock Holmes - 18 Aralık 2011 - 23:31:15
1 KDE'de benden,

Tam Boyut Için. . ,

Tamamen şeffaf bir pencere tümünü nasıl yaptınız acaba? Büyük ihtimal bespin ile ancak bunu nasıl yaptınız söylermisiniz.
www.tckemal.ist

Sherlock Holmes

KemalALKIN

www.tckemal.ist

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 19 Aralık 2011 - 12:54:00
KDE bir dağıtıma geçince deneyeceğim hemen

Kubuntu üzerinde Vlc ile "video çıktısını" değiştirerek, görüntüyü düzgün görümler oldum.
Diğer video oynatıcılarıyla öntanımlı haldeyken filmler/videolar YemYeşil bir haldeydi.
Bunun dışında pencereleri boyutlandırırken garip bir görünüm almakta.
Gözlemlediğim hatalar bunlar idi..,)

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 19 Aralık 2011 - 12:54:00
çok teşekkür ederim.

çok rica ederim

lnx

demirekins

eribol

Kde'de bilmediğimiz kim bilir neler var :)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Rbbt

What happens when I become main source of a pain!!!

eribol

lnx

Felâsife

if

Alıntı yapılan: Felâsife - 21 Aralık 2011 - 02:18:53
Değişmeyen tek şey varsa ...  :)

Değişimin kendisidir:) Öncekilere göre epey renkli olmuş:)

Felâsife

Alıntı yapılan: if - 21 Aralık 2011 - 02:23:46
Değişimin kendisidir:) Öncekilere göre baya renkli olmuş:)

Eyvallah, finalde gene karalara bürünecektir, aklımda bir tasarım var bakalım. :)

agritux

if

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

agritux