[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

alquirel

Resmin en altında koyu bir kısım var, fazla kalın değil, arkaplan resminden kaynaklı da olabilir ama emin değilim :D
Bi sorayım dedim...

özgürubuntu

alquirel

Shell'le ilgili bilmediğim bir şey mi var yoksa diye heyecanlandım bir an galiba :P

heartsmagic

@eribol, çekmiş işte dikkatimi :) @Sherlock Holmes, sağlık olsun ha LTS ha 10.10 :)
@özgürubuntu, kerata da pek bir tiryakiymiş, vermemek için elinden geleni yapmış :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Aralık 2011 - 11:30:50
sağlık olsun ha LTS ha 10.10

evet, ne de olsa ikisi de mazi-sürümler. :)
mazi demiş iken nostalji yapayım.

Tam Boyut için...,

özgürubuntu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Aralık 2011 - 11:30:50
@eribol, çekmiş işte dikkatimi :) @Sherlock Holmes, sağlık olsun ha LTS ha 10.10 :)
@özgürubuntu, kerata da pek bir tiryakiymiş, vermemek için elinden geleni yapmış :)

@heartsmagic, o videoyu izledin değil mi? :D Bayılıyorum kedilere

heartsmagic

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 05 Aralık 2011 - 20:57:19
@heartsmagic, o videoyu izledin değil mi? :D Bayılıyorum kedilere

İzledim tabi, sonra da ardından şöyle bir 10-15 tane daha izledim :)
Hep böyle oluyor zaten :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sherlock Holmes

bigbang

Ben de en kısa sürede Ultimate Edition 3.0 masaüstü görüntülerimi sizlerle paylaşacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Aralık 2011 - 14:11:01

Ultimate Edition 3.0
Daha özelleştirmelere başlamadım arkadaşlar. İnşallah onları da yapınca daha güzel olacak.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

alquirel

bigbang

imageshack yüklemiştim. değiştirip başka siteye yükleyeceğim.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

if

İlk defa KDE masaüstünü tam anlamıyla kullanmaya başladım. Bilgisayarımın rami yeterli gelmediği için çoğu dağıtımın KDE'li sürümlerini kuramıyordum. Sadece iki denememde başarılı olmuş ama onların ömrü de çok kısa olmuştu. Dün Kubuntu'yu kurdum. Kurduktan sonra istediğim gibi olması için epey uğraştım ve açılışta 180 MB harcayacak hale getirdim. Hem de görsel efekler açık. Şimdi bilgisayarı kasmayan bir KDE masaüstüm var. Gnome-Shell ve Unity'de neymiş:)

eribol

Kaç zamandır Kde kullanıyorum hâlâ görsel açıdan böyle bir zenginlik oluşturamadım.

alquirel

Alıntı yapılan: if - 17 Aralık 2011 - 15:37:26
Gnome-Shell ve Unity'de neymiş:)

Alıntı yapılan: eribol - 17 Aralık 2011 - 16:00:20
Kaç zamandır Kde kullanıyorum hâlâ görsel açıdan böyle bir zenginlik oluşturamadım.

Shell dururken başkasına bakmam bile :P

KemalALKIN

Alıntı yapılan: if - 17 Aralık 2011 - 15:37:26
İlk defa KDE masaüstünü tam anlamıyla kullanmaya başladım. Bilgisayarımın rami yeterli gelmediği için çoğu dağıtımın KDE'li sürümlerini kuramıyordum. Sadece iki denememde başarılı olmuş ama onların ömrü de çok kısa olmuştu. Dün Kubuntu'yu kurdum. Kurduktan sonra istediğim gibi olması için epey uğraştım ve açılışta 180 MB harcayacak hale getirdim. Hem de görsel efekler açık. Şimdi bilgisayarı kasmayan bir KDE masaüstüm var. Gnome-Shell ve Unity'de neymiş:)

Sizde nasıl efektler açık onu anlamadım çünkü şeffaf halde iken açılıyor efektler. ALT+SHIFT+F12
Ancak bende 3 gb ram var ve 64 bit kullanırken KDE = 850 civarı ram, Unity+Gnome = 650 civarı, XFCE = 310 civarı tüketim yapıyor hepside Ubuntu ve türevleridir ve 64 Bit sistemlerdir takas alan yoktur :) . Tüketimden memnunum.

Favorim KDE oldu her zaman sürekli kullanmasam da.
www.tckemal.ist

if

@eribol, koltuklarım kabardı :) KDE'de hemen hemen her şeyi kendimiz ayarlayabiliyormuşuz, E17 gibi. Adamın kafası karışıyor o kadar özellikten:)

@alquirel, o kadar shell reklamıyla kendini bağladın, açıktan KDE kullandığını söyleyemiyorsun değil mi? :P

Duvar kağıdı: http://ubuntuone.com/5TBl88xLL706iiC17qXPAC
Simge Teması: http://kde-look.org/content/show.php/Reflektions_KDE4?content=110944 (derleyerek kuruluyor)
'Style' denen şey: Oxygen
Renk: Oxygen Cold
Pencere Dekorasyonu: Oxygen
Masaütü Teması: Air

if

@KemalALKIN, efekleri başlangıçta aç seçeneği seçili, kwin çalışıyor. Bu açık demek değil mi? RAM kullanımını azaltmak için uğraşmak gerek. Hangi dağıtımı kurarsam kurayım ihtiyaç duymadığım ve istemediğim tüm süreçleri, paketleri, özelleştirmeleri vs. durdurur ve silerim. Tabi başka başka ayarlar da yaparım.

eribol

Ubuntu üzerine kde kurulduğunda zaten Ubuntu'nun kendi araçları fazlaca bellek tüketiyor. Kde'de ise gerekli olan iki araç var plasma-desktop ve kwin. Kwin biraz özelleştirildiğinde ve masaüstünde fazlaca uygulamacık olmadığında kde nin başlangıç bellek tüketimi oldukça düşüyor. Ben de 900MB iken nepomuk, strigi, kwin, plasma, akonadi çalışıyor.

alorak

Bir de debian'da gnome shell3 global menu eklentisini yüklersem süper olacak.
özgürlük için

alquirel

@alorak, sağda sık kullanılan uygulamalar niye yok?
Bu işin sırrı nedir :)

alorak

Alıntı yapılan: alquirel - 17 Aralık 2011 - 17:31:52
@alorak, sağda sık kullanılan uygulamalar niye yok?
Bu işin sırrı nedir :)

Üstteki gnome ikonuna tıklayınca açılıyor(quicklaunch). hide dash eklentisi ile kaldırdım onu da.
özgürlük için

Rbbt

KDE ' ye karşı bende çok ön yargılıydım, bir çok kere Ubuntu üzerine kubuntu desktop ile kurulum yapmıştım ve sistemimi çok kasıyor diye kaldırmıştım. Bir çok ayar denemiştim ama o şekilde bir yere varamadım.

Sonra geçen hafta Arch kurdum uyguluma tavsiyesi istedim ve çoğu kişinin önerdiği uygulamalar genelde kde ile uyumlu olanlardı ve son bir şans daha verdim KDE ' ye ve şunu gördüm sıfırdan kurulum yapınca hiç bir sorun olmuyormuş  (:  Bir haftalık Archlinux + KDE (:

What happens when I become main source of a pain!!!

gufabe

Ayrıca KDE, ekranda durmasını istediğin yere sürükleyebileceğin başlatıcılar, göstergeler vb. ile kolaylıkla kişiselleştirilebiliyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: if - 17 Aralık 2011 - 16:21:51
@KemalALKIN, efekleri başlangıçta aç seçeneği seçili, kwin çalışıyor. Bu açık demek değil mi? RAM kullanımını azaltmak için uğraşmak gerek. Hangi dağıtımı kurarsam kurayım ihtiyaç duymadığım ve istemediğim tüm süreçleri, paketleri, özelleştirmeleri vs. durdurur ve silerim. Tabi başka başka ayarlar da yaparım.
Ben sadece görüntüden yorumlamış oldum, neleri nasıl kapattınız bir anlatırsanız bir konu falan açıp bazı çevremde linux kullananlar var KDE sevmiyorlar da kasıyor onlarda, PC'leri düşük :).
www.tckemal.ist