[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 16 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

Alıntı yapılan: ğnome - 30 Aralık 2009 - 01:04:14
@Ironic geçmiş olsun,
yalnız çökerken iyi yakalamışsın Ekran görüntüsünü.
:)

Teşekkürler. Görüntüyü nasıl yakaladım bende bilmiyorum.  :)

Neyse, Pardus beta' ya  yükseltmiştim. Çok güzel olmuş, beğendim. Bu da nazar boncuğu olsun hesabı...

Felâsife

Alıntı yapılan: ironic - 30 Aralık 2009 - 01:02:55
@Felâsife, daha kötüsü virüs akınına uğradı .. :)

Bu arada herhalde bu bölümdeki ilk sabayon ekran görüntüsü oldu. Teşekkürler.
Geçmiş olsun, yıkılmadık diyorsun yani :)

Bu arada ilk görüntü olmasına şaşırmamak lazım diyeceğim zira zor bir kurulum oldu.
Aslında kurulum sorusuz geçtide, bunun iso'sunu zor yaktım, 7 DVD çöpe attım + 2 iso indirdim :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

ironic

Alıntı yapılan: Felâsife - 30 Aralık 2009 - 01:13:35
Bu arada ilk görüntü olmasına şaşırmamak lazım diyeceğim zira zor bir kurulum oldu.
Aslında kurulum sorusuz geçtide, bunun iso'sunu zor yaktım, 7 DVD çöpe attım + 2 iso indirdim :D

Bir nazar boncuğu da bu masaüstüne lazım o zaman.  :)  Gerçekten iyi bir sabır testi vermişssiniz. Yoruma bakılırsa da verilen emeğe değmiş hani.

Felâsife

Alıntı yapılan: ironic - 30 Aralık 2009 - 01:19:08
Bir nazar boncuğu da bu masaüstüne lazım o zaman.  :)  Gerçekten iyi bir sabır testi vermişssiniz. Yoruma bakılırsa da verilen emeğe değmiş hani.
Evet bir nazar boncuğu da buna lazım.
Görüntü olarak aslında hiç bir şey yapmadım standart gelen görüntüsü bu, her şey otomatik kurulmuş desem yeridir.
Ben sadece Opera kurdum bir de OO ve gimp'i onları kurdum, onlar kurulu değildi, ama nvidia, ses, xbmc, compiz, java, plugin filan full kurulu gelmiş.  :D
Kurmak mesele oldu benim içinde, yalnız kurduktan sonrası pek bi rahatmış. :)

sulfur'u çok anlamadım, artık onuda çözeriz zamanla.

opusxx

[img=http://img198.imageshack.us/img198/8977/ekrengoruntusu1.th.png]
[img=http://img198.imageshack.us/img198/9383/ekrengoruntusu2.th.png]
Openbox' ta nekadar kalıcam acaba.  Hatta şu emacs'ı da bir çözdümmü vimperator yerine conkeror ardından xmonad  :)
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

agritux

@Felâsife hayırlı olsun :)
Bana sabayon ağır makyajlı geliyor. Kurulum ardından kendiliğinden gelen programlar, tema vs hoşuma gitmiyor. Bir okadar da yavaş gelmişti bana. Gentoo kurmaktan vazgeçirmişti..

2 dvd indirmenin suçlusu ttnet olsa gerek :)

Felâsife

Alıntı yapılan: sessizce - 30 Aralık 2009 - 10:56:48
@Felâsife hayırlı olsun :)
Bana sabayon ağır makyajlı geliyor. Kurulum ardından kendiliğinden gelen programlar, tema vs hoşuma gitmiyor. Bir okadar da yavaş gelmişti bana. Gentoo kurmaktan vazgeçirmişti..

2 dvd indirmenin suçlusu ttnet olsa gerek :)
Teşekkür ederim @sesizce
Sabayon da her şey kurulu geliyor da işin ilginci hiçte yavaş değil, merak edip ölçtüm
Kapanış 12sn
Açılış 45sn (grub'tan itibaren)
(amd athlon +3800 & 2GB ram 667 mhz (o/c li 800mhz)

Benim sisteme göre Debiandan bile daha perforsmanlı çıktı Sabayon :D

DVD lerin suçlusu galiba Sabayon'cular, ttnet masum gibi :D boot.cat denilen bir dosya var iso'un içinde (başka dosyalar da olabilir) user yetkileriyle DVD'ye yazılmadı, bende sen misin böyle yapan dedim K3B'yi root ile açtım, bu sefer yazılmış boot.cat, zafer 8. DVD de geldi yani  :P

sezmen

bir pardus fanatiği olarak burukluk var içinde. ama pardustan sonra en memnun kaldığım ve kullanmaktan zevk aldığı, sorunsuz linux... mandriva 2010... gerçekten güzel... fotoğraf yine kendi çekimimdir...

[IMG]http://img696.imageshack.us/img696/8773/ekrangoruntusu.png[/img]

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

özgürubuntu

Ubuntu'mun yanına Naneli Linux kurdum, tipini de fonksiyonelliğini Ubuntu'ma benzettim (ana panel yukarı, aşağıya bir panel gibi)
İşte böyle.. Nanee Nane Nane Nane Nannaaa Nannaneee :)

agritux

extense

arkadaslar zipli ikon setini ubuntuya nasil tanitabilirim, ikonlaridegistirmek istiyorum

agritux

Zipli haline sağ tıkla buraya çıkart de. Açılan klasörün içine bak. 24x24 32x32 scrable gibi klasörler var ise tamam doğru. Bu klasörü ~/.icons içerisine kopyala. Bukadar.

extense

tesekkurler o dediginiz icon dosyasini bulamadim :) nerede olur acaba yani komple sistemin ikonlarini degistirirmi ?

özgürubuntu

/home/kullanıcıadın/.icons.. Home klasörüne gir Ctrl+H bas ya da Görünüm menüsünden "Gizli dosyaları göster" işaretle

extense

tesekkurler dedigini yaptin icon dosyasina dosyayi oylece attim simdi ne yapmam lazim

Yusuff

İronic'in masaüstü çok hoşuma gitti başka bir forumda paylaşıyorum, umarım GPL lisanslıdır :D
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

agritux

Alıntı yapılan: extense - 30 Aralık 2009 - 19:57:36
tesekkurler dedigini yaptin icon dosyasina dosyayi oylece attim simdi ne yapmam lazim

Temalardan ikon setini seçmelisin

agritux

Vallahi başlığa aykırı biliyorum. Ne türevi ne de integrali... Ama koymak istedim. Sakıncası varsa silin.

[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/3152/adszqmn.th.jpg[/img]

By_Mihni

@Sessizce merak ediyorum da hafta da kaç dağıtım değiştiriyorsun. :)

ironic

Alıntı yapılan: By_Mihni - 01 Ocak 2010 - 17:12:22
@Sessizce merak ediyorum da hafta da kaç dağıtım değiştiriyorsun. :)

Magazin gündeminin bir no' lu konusu. Açıkcası ben de merak etmiyor değilim.  :)

agritux

By_Mihni

Bence dağıtım geliştiricileri seni tester olarak kullanmalı @sessizce :)

agritux