[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedaturca

heartsmagic

@sedaturca, resmi foruma uygun olarak tekrar düzenlemen mümkün mü?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

raspacı

Bu resmin görsel anlatımı vardı sanırım bir sitede. Gimp için denemiştim saçma bir görüntü çıkmıştı. Bu çok güzel olmuş. @sedeca.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

sedaturca

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Ağustos 2009 - 00:37:04
@sedaturca, resmi foruma uygun olarak tekrar düzenlemen mümkün mü?
tabii ki düzenlerim sanırım o bi hatadan dolayı olmuştu düzenleyemedim... teşekkürler...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agritux

Son gözdem Xubuntu 9.04 64 bit :)

maxxblade

Alıntı yapılan: sessizce - 08 Ağustos 2009 - 00:52:08
Son gözdem Xubuntu 9.04 64 bit :)

@sessizce senden arkaplan resmini rica edebilirmiyim :)
birde paneldeki simgeleri nasıl yaptın?

agritux

maxxblade

GNUbuntu

Sade güzeldir. Pardus 2009 KDE 4.2.4 cam gibi  :)

Önce Saygı...

sabian

Hiçbir şey  yapmadan hazır masaüstüne kondum ama böylesini hiç görmemiştim, çok hoşuma gitti. Kubuntu'da son güncellemeyle "Kde 4.3 caizen" i yükledim. Biraz kurcalayınca masaüstü ayarlarından resim,slayt vb. dışında yeni şıkların eklendiğini gördüm. Bunlardan en çok hoşuma giden ise bu görüntüdeki dünyaydı. Bu dünya resim değil, günün bulunduğumuz anına göre dünyanın uzaydan görünen halini masaüstüne yansıtıyor. Kde'ciler iyi çalışmış. İsterseniz fareyle tutup sağa sola sallayabilir, dünyaya zum yapabilir ya da görünmesini istediğiniz yeri görüntüleyebilirsiniz. İnteraktif bir duvar kağıdı denir buna herhalde :D Tabi bu hareketli durumu, görünüm ayarlarını kullanabilmek için "masaüstü" şekline getirmeniz gerekiyor. Kubuntusu olanlar mutlaka denemeli. Sıcak, soğuk gibi iklimsel haritalar, atlas gibi ülke sınırları görünümü, benim kullandığım 1689 tarihsel görünüm gibi birçok seçenek mevcut. İsterseniz Doğal gürünümü de deneyebilirsiniz. Bu görünümün karşılığı olarak bilgisayar performansınızdan bir kısmını gözden çıkarmanız gerekebilir :D bu onun görüntüsü altında da masaüstü görüntüsünü görebilirsiniz.

sistem gözlemcisinden çıktı

Masaüstü görüntüsü

istek üzerine diğer görünüm seçeneklerinden örnek görüntüler ekleyebilirim. İyi günlerde kullanın.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

agritux

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: dewrim2 - 09 Ağustos 2009 - 19:47:25
Hiçbir şey  yapmadan hazır masaüstüne kondum ama böylesini hiç görmemiştim, çok hoşuma gitti. Kubuntu'da son güncellemeyle "Kde 4.3 caizen" i yükledim. Biraz kurcalayınca masaüstü ayarlarından resim,slayt vb. dışında yeni şıkların eklendiğini gördüm. Bunlardan en çok hoşuma giden ise bu görüntüdeki dünyaydı. Bu dünya resim değil, günün bulunduğumuz anına göre dünyanın uzaydan görünen halini masaüstüne yansıtıyor. Kde'ciler iyi çalışmış. İsterseniz fareyle tutup sağa sola sallayabilir, dünyaya zum yapabilir ya da görünmesini istediğiniz yeri görüntüleyebilirsiniz. İnteraktif bir duvar kağıdı denir buna herhalde :D Tabi bu hareketli durumu, görünüm ayarlarını kullanabilmek için "masaüstü" şekline getirmeniz gerekiyor. Kubuntusu olanlar mutlaka denemeli. Sıcak, soğuk gibi iklimsel haritalar, atlas gibi ülke sınırları görünümü, benim kullandığım 1689 tarihsel görünüm gibi birçok seçenek mevcut. İsterseniz Doğal gürünümü de deneyebilirsiniz. Bu görünümün karşılığı olarak bilgisayar performansınızdan bir kısmını gözden çıkarmanız gerekebilir :D
Bu Interaktif duvar kağıdının spesifik bir ismini belirtseydiniz'de biraz araştırsaydık.  ;D
Merak konum olmuş durumda.. 'acaba gnome masaüstü için mevcutmudur ' diye  :-\

sabian

Alıntı yapılan: sessizce - 09 Ağustos 2009 - 19:55:19
İlginç :) dewim2 kaç gb raminiz var?

Keşke herhangi bir gb ram'im olsa :D ama sadece 512 mb, ekran 128 mb ama paylaşımlı galiba.

Alıntı yapılan: idimas_- - 09 Ağustos 2009 - 20:05:08
Alıntı yapılan: dewrim2 - 09 Ağustos 2009 - 19:47:25
Hiçbir şey  yapmadan hazır masaüstüne kondum ama böylesini hiç görmemiştim, çok hoşuma gitti. Kubuntu'da son güncellemeyle "Kde 4.3 caizen" i yükledim. Biraz kurcalayınca masaüstü ayarlarından resim,slayt vb. dışında yeni şıkların eklendiğini gördüm. Bunlardan en çok hoşuma giden ise bu görüntüdeki dünyaydı. Bu dünya resim değil, günün bulunduğumuz anına göre dünyanın uzaydan görünen halini masaüstüne yansıtıyor. Kde'ciler iyi çalışmış. İsterseniz fareyle tutup sağa sola sallayabilir, dünyaya zum yapabilir ya da görünmesini istediğiniz yeri görüntüleyebilirsiniz. İnteraktif bir duvar kağıdı denir buna herhalde :D Tabi bu hareketli durumu, görünüm ayarlarını kullanabilmek için "masaüstü" şekline getirmeniz gerekiyor. Kubuntusu olanlar mutlaka denemeli. Sıcak, soğuk gibi iklimsel haritalar, atlas gibi ülke sınırları görünümü, benim kullandığım 1689 tarihsel görünüm gibi birçok seçenek mevcut. İsterseniz Doğal gürünümü de deneyebilirsiniz. Bu görünümün karşılığı olarak bilgisayar performansınızdan bir kısmını gözden çıkarmanız gerekebilir :D
Bu Interaktif duvar kağıdının spesifik bir ismini belirtseydiniz'de biraz araştırsaydık.  ;D
Merak konum olmuş durumda.. 'acaba gnome masaüstü için mevcutmudur ' diye  :-\

Sana gelince :D isim olarak bilmiyorum ama eğer Kubuntu kullanıyorsan ve Kde'yi 4.3.0'a yükselttiysen -ki forumda @İronic arkadaşımız bunu nasıl yapacağımızı anlatmış- masaüstü sağ tık> masaüstü ayarları, ordan resim yazan kısmı karıştırmak suretiyle "küre" ismiyle kendisine ulaşabilirsin. Birazdan resimli olarak gösteririm.

ama gnome'de var mı bilmiyorum.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

maxxblade

Alıntı yapılan: dewrim2 - 09 Ağustos 2009 - 23:58:23
Keşke herhangi bir gb ram'im olsa :D ama sadece 512 mb, ekran 128 mb ama paylaşımlı galiba.
ekran kartı nasıl paylaşımlı oluyor??

sabian

Alıntı yapılan: maxxblade - 10 Ağustos 2009 - 00:04:16
Alıntı yapılan: dewrim2 - 09 Ağustos 2009 - 23:58:23
ekran kartı nasıl paylaşımlı oluyor??

Donanım hakkında fazla bilgim yok ama bildiğim kadarıyla ekran kartı yetersiz kaldığında ram hafızasından yiyor bilgisayar. Ki öyleymiş...

http://www.pcnet.com.tr/forum/donanim/140339-paylasimli-ekran-karti-nedir.html

Debian Sosyal Sözleşme

Bedreddin

hs35, duvarkağıdınızı indirebileceğimiz bir adres verebilir misiniz acaba?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

kuleyni

bazı ekran kartlarında bellek bulunmazn ram i kullanır (paylaşımlı)
bazı ekran kartlarında bellek bulunur hiç ram e bulaşmaz (paylaşımsız)
bazı ekran kartlarında ise 512 Mb 'a kadar paylaşımsız yazar atıyorum 1 gb yazar buda son zamanlarda moda olan çeşit 512 mb a kadar ram e ihtiyaç olmaz fakat 512 den sonra ram den tüketir.

hslinux

agritux

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

agritux

Sherlock Holmes