[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

@fc.freax

Geliştiricileri KDE'nin Türk insanı için daha uygun olduğunu düşündüğü için KDE ön tanımlı olarak geliyor. Yeterli sayıda geliştirici olmadığı için Gnome desteği veremiyorlar. İleride yeterli geliştirici sayısına ulaşılırsa Gnome desteği verilecektir.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Yiğit Ateş

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama gnome gibisi var mı ya isterse kde 15 çıksın gene de kullanabileceğimi sanmıyorum :D

fc.freax

Alıntı yapılan: Eren - 04 Temmuz 2009 - 18:50:43
@fc.freax

Geliştiricileri KDE'nin Türk insanı için daha uygun olduğunu düşündüğü için KDE ön tanımlı olarak geliyor. Yeterli sayıda geliştirici olmadığı için Gnome desteği veremiyorlar. İleride yeterli geliştirici sayısına ulaşılırsa Gnome desteği verilecektir.
Asıl Gnome Türk insanı için daha uygun. KDE çok janjanlı ve çirkin :D

agritux

Sanırım öyle bir genelleme yapılamaz. Ben kde windows'a daha yakın olduğu ve görsellik açısından daha çok dikkat çektiği için pardusta kde kullanıldığını düşünüyorum. Zira ülkemizdeki ev kullanıcıları açık kaynak, özgür yazılım vs den çok görselliğe daha çok düşkün gibime geliyor. Kde de de bu mevcut.

eren

Genellemeyi ben yapmadım. Pardus dünyasının içerisindeyken sebep bu olarak gösteriliyordu. Birde KDE sürümleri çıkmadan önce Pardus geliştiricilerinin çıkacak KDE sürümlerine müdahale etme şansı olduğu söyleniyordu. KDE araçları eski geliştiriciler tarafından daha fazla benimseniyordu. Eski geliştiricilerin bir çoğu artık projede olmadığı için belki yeni geliştiriciler farklı düşünüyordur.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

agritux

Alıntı yapılan: fc.freax - 04 Temmuz 2009 - 18:56:27

Genelleme olarak bunu kastetmiştim :)
Herneyse konu çok dağıldı. Bir ekran görüntüsü koyalım en iyisi :)
Git gide sadeliğe doğru ilerlediğimi görüyorum :)

maxxblade

Alıntı yapılan: sessizce - 04 Temmuz 2009 - 19:15:07
Alıntı yapılan: fc.freax - 04 Temmuz 2009 - 18:56:27

Genelleme olarak bunu kastetmiştim :)
Herneyse konu çok dağıldı. Bir ekran görüntüsü koyalım en iyisi :)
Git gide sadeliğe doğru ilerlediğimi görüyorum :)

masaüstünü çok çok beyendim  8) çok güzel ve çok kullanışlı  :D

agritux

ihtiyar said

Bir sade masaüstü de benden gelsin. Hiçbir şey yok masaüstünde, duvar kağıdından başka. :P

Mint bir başka imiş. :P (Linux Mint 7)

agritux

@ihtiyar said
mint tekrar hayırlı olsun :) bu arada belirtmeliyim ki temayı değiştirdikten sonra bir daha yaşamadım takılma sorununu. Sanırım temayı tek parça değil de karma halinde seçince öyle bir sorun yaşanıyor. Bilemiyorum. Neden tema diye tutturdun diye sorarsan, takılma sırasında en çok ram kullanımı temaya ait...

maxxblade

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 04 Temmuz 2009 - 20:13:07
Bir sade masaüstü de benden gelsin. Hiçbir şey yok masaüstünde, duvar kağıdından başka. :P

Mint bir başka imiş. :P (Linux Mint 7)
seninkide güzel  ;D
herkes minti övüyor bende mint mi kursam  ???

agritux

maxxblade

Corpse

linux@ubuntu:~$ sudo apt-get install ozgurluk

keylog

By_Mihni

agritux

By_Mihni

Şimdi baktım da bulamadım iki tane resim paylaşmış ama bu değil.

agritux

maxxblade

anarchia