[Çözüldü] Hypervisor Problemi

Başlatan natgho, 11 Şubat 2016 - 15:44:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

natgho

Merhabalar;
Ben bir sunucu kurdum, üzerinde sanallaştırma yapmak içinse kvm kullanmayı planlıyorum.
kvm kurulumu tamamlandı, ancak "virsh -c qemu:" komutu verdiğimde şu hatayı almaktayım;
bilmuh@bilmuh-server:~$ virsh -c qemu:
error: failed to connect to the hypervisor
error: internal error: no QEMU URI path given, try qemu:///system

acaba bu problemin çözümü varmıdır?
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

cokomoko

Her ne kadar Arch üzerinde kullansam da yine de sorayım, libvirt servisi ayakta mı?
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

natgho

Tamamdır sorunu çözdüm, libvirt servisi ile alakalı değilmiş durum , ben kod alışkanlığından komutu yanlış değerlendirmişim :)

virsh -c qemu:///system list
Komutun aslı buymuş, ben system list kısmını yorum satırı olarak değerlendirip çalıştırmamıştım.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.