[Çözüldü] Flash Diske Film atamıyorum

Başlatan wallkan, 28 Ağustos 2009 - 19:45:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wallkan

arkadaşlar 500gb'lık harici diske 4.6gb'lık filmi atamıyorum, kopyala yapıştır yapıyorum son 500-600mb kala "file too large" hatası veriyor.
bunun çözümü var mı?

bytan

Harici diskin biçimi nedir? Fat32, ntfs, ext3, ext4 vs?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

wallkan

bytan

Fat32, 4 gb'tan daha büyük boyutlu dosyaları desteklemiyor.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

wallkan

bu windows için de geçerli mi?
ben hiç bi zaman ubuntudan HD filmleri atamıcak mıyım? niye böyle bir kural var?
bu dosyayı rarlayıp, diskin içinde açmayı denesem aynı hatayı alır mıyım? bu sınırlamayı kaldırmanın da yolu yok mu?

cagliari

Arşivleyip en az iki parçaya bölüp kopyalarsan sorun olmaz. 4Gb'tan büyük dosyaları yazamıyorsundur. Veya format atabilirsin. Kuzenimin 16GB'lık flashdiski vardı, aynı sorunu ben de onda yaşıyordum.

bytan

Aynı şey windows içinde geçerli. Bunun işletim sistemi ile alakası yok. Dosya sisteminin destekleyebildiği en büyük boyut 4 gb. Sıkıştırıp, sonra diskin içinde açsan dahi aynı hatayı alırsın. Çözüm olarak dosya sistemini değiştirebilirsin. Örneğin ntfs yapabilirsin.

PF @ ST

wallkan

tamam teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ağustos 2009 - 20:18:23

ama şöyle bir şey var ben sadece mp3ten oluşan 30gblık dosya atabiliyorum. bu normal mi?

bytan

Klasör atıyorsundur. Bir mp3 dosyasının boyutu 4gb değildir.

PF @ ST

wallkan

bytan

O halde bu durum normal.

Konuyu etiketleyerek kapatıyorum.

PF @ ST