wirless bağlanmıyor

Başlatan newubuntu, 04 Mart 2010 - 13:03:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

newubuntu

arkadaşlar iki yerde wirless girdim yanlız biri şifresiz diğeri şifreli şifresiz olana giriyor yanlız şifreli olana girmiyor şifreyi doğru yazdığım halde bağlanmaya calısıyor sonra tekrar benden şifre istiyor saygılarla

eribol

wicd kurup öyle dener misiniz? Son zamanlarda network-manager garip davranıyor bu konuda sanırsam.

newubuntu

bir deniyim ya yoksa bu ağ bağlantıları yüzünden linuxden nefret edecektim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mart 2010 - 15:42:53

yok arkadaş bağlanmıyor yaaa

eribol

Şifreleme yöntemleri aynı mı? Aynı ise diğer şifrelemeleri dener misiniz? Mesela Wep şifreleme bazen sorunsuz olurken Wpa sorun çıkarabiliyor.

newubuntu

evet aynı şifreler ve wpa2 şifreleme yöntemi diğerini deneyecem

garafatma

Kullandığın sistem nedir?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

hmustak

bende wireless sorunumu wicd ile çözdüm. Her iki makinamda; iki ayrı modemde wicd ile bağlandı. Kesinlikle tavsiye ederim.
$DO || ! $DO ; try try: command not found

newubuntu

benımkı yine bağlanmadı ,:( wicd lende

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Mart 2010 - 22:35:38

Alıntı yapılan: keiser_soze - 05 Mart 2010 - 16:13:48

kullandıgım derken anlatmak istediğin nedir ?

garafatma

Alıntı yapılan: newubuntu - 05 Mart 2010 - 22:34:57
benımkı yine bağlanmadı ,:( wicd lende

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Mart 2010 - 22:35:38

Alıntı yapılan: keiser_soze - 05 Mart 2010 - 16:13:48

kullandıgım derken anlatmak istediğin nedir ?

Kullandığın sistem? Ubuntu? Kubuntu?Xubuntu?Opensuse?nexentaOS?PCLinuxOS?Mandriva?Mint? Daha sayayım mı?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

newubuntu

newubuntu

halen bağlanamıyorum arkadaşlar bu sorun neden linuxlerde

heartsmagic

Bu sorun neden? Muhtemelen kartın ve kartınla ilgili sürücüler yüzünden. Nedir kartın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

newubuntu

intel 5100 wirless

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Mart 2010 - 15:00:42

ne yapmam gerekiyor sölerseniz bu sorunuda çözdükten sonra :D şu linux keyifle kullanmak istiyorum

heartsmagic

Peki sorun WPA mı Wep mi?

newubuntu

modem şifreleme wp2 sorun ben terminal makinalarda bağlanamıyorum şifreyi girdiğim halde  ? ve tekrar şifre istiyor

heartsmagic

WEP ile de sorun oluyor mu?

newubuntu

şifreyi web yaparak sorunu çözdük... yanlız wpa2 lerde neden bağlanmıyor ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mart 2010 - 14:40:12

hayır sorun olmuyor

eribol

Kaçtır böyle sorun çıkıyor. Umarım en yakın zamanda bunun sebebini ve çözümünü öğreniriz.

heartsmagic

Bazı kartlarda ne yazık ki bu sorun mevcut. 9.04'ten beridir bu problemle uğraşıyoruz. Hata kaydı açmışlığımız da var ancak elle tutulur bir gelişme olmadı ne yazık ki. Tabii bu söylediğim bazı kartlar için.

newubuntu

neyse dediğim gibi wep yaparak çzömüş nulunmaktayız

heartsmagic

Hani konuyu etiketlesem mi etiketlemesem mi arada kaldım. Gönlüm kapatmaktan yana değil zira normal bir kullanıcı istediği şifrelemeyle ağa bağlanabilmeli. Fakat sorun kartın sürücülerinden mi, yoksa Ubuntu'dan mı bunu bile anlayamıyoruz şu durumda.

ecarpar

Üstadım sizin işinize karışmak oluyor farkındayım fakat laptop un amacı alıp sokağa çıkmak iş görüşmelerinde yanında bulundurabilmek olduğu için gittiğimiz yerdede olmadı modeminizin ayarını böyle böyle yapın wireles ile ağınıza bağlanacağım diyemezsiniz. Bence bu sorun çözülememiş
Eşşeğin uzun bir yolculuğa çıkmış olması onun at olarak döneceği anlamına gelmez.

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Mart 2010 - 01:43:57
Gönlüm kapatmaktan yana değil zira normal bir kullanıcı istediği şifrelemeyle ağa bağlanabilmeli

Kısacası ben de bu şekilde düşünüyorum zaten.

boss2

Arkadaşlar benimde bilgisayarım Wirelles'a bağlanmıyor. Önceden bağlanıyordu hiçbir problem yoktu wideo izlerken ekranda kesilmelerin olduğunu fark ettim. Donanım sürücülerine baktım pasif olmuş. aktifleştirdim yeniden başlattım ekran kartında bir problem olmadı "etkin ve kullanımda" Ama Broadcam STA kablosuz sürücü "Şuanda aktif ancak kullanımda değil" uyarı yazısı var. Dizüstünün üzerinde kablosuz bağlantı tuşu var ona basıyorum panelin kenarında blutooth simgesi çıkıyor tekrar bastığımda kayboluyor. kablosuz bağlantıyı görmüyor.

Wcd yazılımını indirdim aynı sorun devam etti. Şuanda modemin yanında kablo ile bağlanıyorum...

Kullandığım sistem Ubuntu 9.01 sürümü.

Haa bide kablosuz sürücünün driverını sitesinden linuxa uygun olanını indirdim ancak nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. Dosyanın içine baktım install falan diye bir dosya yok...

Anıl

Arkadaşlar  bu sıkıntıların  linux kaynaklı olduğunu düşünmüyorum , konuyla ilgili tüm başlıkları okudum ortak sorun WPA2 şifrelemesinde.

forumda konu açan tüm arkadaşlar ;

- Wireless sürücülerini  doğru şekilde indirip kurduğunu söylüyor
- Network Manager ile bağlanmayı deniyor eğer olmaz ise Wicd ile bağlanmayı deniyor.(Bazıları wicd ile sorunu çözerken büyük çoğunluk sorunu çözemiyor)
- Büyük çoğunluk, tüm kablosuz ağları görüntüleyebiliyor , ancak bağlanmaya çalışıldığında  '' parola hatası ''  alınıyor.

Bazı çıkarımlar yapmaya çalışıyorum ama ortak birkaç şey bulmamız  lazım.

Örneğin ;
1-WPA2 şifreleme  sıkıntısı  yaşayan arkadaşların kullandıkları modem Türk Telekom'un hediye olarak verdiği  ZyXEL  yada AirTies Rt  türevi modemler mi ?
2-Bu modemlerin  yazılımları güncel mi ? gibi soruların da cevaplarını bilirsek daha etkili ve yapıcı çözümler sunulabilir düşüncesindeyim.
Nasıl   birşey yaparsak   WPA2 şifrelemesi nedeniyle sıkıntı yaşayan arkadaşların Modemlerinin marka ve modellerini öğrenebiliriz ?
Ubuntu - SuSe