python mechanize

Başlatan ovural43, 13 Aralık 2010 - 20:54:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ovural43

python ve mechanize kullanarak başka bir sayfaya giriş yapmaya calisiyorum lakin sayfanın bir yerinde javasciprt ile bir input oluşturulmuş belli fonksiyon ile bir crypto ile şifre geliyor .. js kodlarına bakıp kendim formul yazabilirim ama javascript kodları aktif olarak calistirabilirsem daha iyi olur bilgisi olan varmı ?

yani onsubmit="FormVerify(this)" yazıyor .. bu kodu nasıl calistirabilirim .. spidermonkey inceledim biraz ama farklı gibi geldi ..

risperdal

İlgili sayfayı görsek daha iyi yardımcı olabiliriz aslında. Ama fonksiyonun isminden tahmin ettiğim kadarıyla gönderilen veriyi kontrol eden ufak bir js fonksiyonu. Pek önemi yok gibi duruyor. Mechanize ile submit ettiğinizde kabul etmiyor mu? FormVerify fonksiyonu gönderilecek veri içerisine herhangi bir müdahale yapıyor mu?

ovural43

soyle kısaca bahsediyorum
diger türlü ayrıntı vermem uygun olmayabilir ..

örnek

<form method="post" onsubmit="FormVerify(this)">
<input type="text" name="user">
<script>alanekle(falanfilan);</script>
<input type="submit" name="submit">
</form>

alanekle fonksiyonu oraya örnek veriyorum <input type="text" name="parola">

ekliyor .. dogal olarak javascript kodu bu alanı oluşturdugu icin python bunu görmüyor ..

form.new_control(...) ile forma input ekleyebiliyorum ama sorun o degil ..

submit e bastıgımda firebu ile baktım giden veri şöyle oluyor ..

user = deneme
sifre =
encfield = s9c90d8c9sdc8s90dc890sd8908908342842832

encfield olanı salladım ..

yani user ve sifreyi alıp hatta zamanı alıp bi encrypt yapıyor .. bunu js kodundan alıp pythonda yazabilirim ama öğrenmek istedigim cagırdıgımız sayfadaki js kodlarınıda icra ettirebiliyormuyuz ???

risperdal

Javascripti python içerisinden execute etmek istersen şöyle bir kaynak buldum.

http://blog.motane.lu/2009/06/18/pywebkitgtk-execute-javascript-from-python/

Daha önce de Google'un python için geliştirdiği bir javascript yorumlayıcı kütüphanesini duymuştum ama şimdi bulamadım.

encfield dediğin parametre sayfanın kaynağında gözükmüyor mu veya cookie olarak atanıyor olabilir mi?

encfield'i parse edebilirseniz işiniz daha kolay olur sanırım. Javascript execute ettirmek ile uğraşmaya da gerek kalmaz böylece.

guestwho

Alıntı yapılan: risperdal - 14 Aralık 2010 - 19:18:11
Daha önce de Google'un python için geliştirdiği bir javascript yorumlayıcı kütüphanesini duymuştum ama şimdi bulamadım.

http://code.google.com/p/pyv8/
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world. This room's the greatest arsenal we could have. Arm yourself!

ovural43

yok o field submit olayinda ekleniyor .. zaten script o anki zamani ve belli alanları alip belli algoritmadan gecirip şifreliyor ..

aslinda en kötü o scriptlerde mevcut o scriptleri python ile yazıcam ancak varsa bi yolu gibisinden  yazmıştım ..

Alıntı yapılan: risperdal - 14 Aralık 2010 - 19:18:11
Javascripti python içerisinden execute etmek istersen şöyle bir kaynak buldum.

http://blog.motane.lu/2009/06/18/pywebkitgtk-execute-javascript-from-python/

encfield dediğin parametre sayfanın kaynağında gözükmüyor mu veya cookie olarak atanıyor olabilir mi?

encfield'i parse edebilirseniz işiniz daha kolay olur sanırım. Javascript execute ettirmek ile uğraşmaya da gerek kalmaz böylece.