Linux Mint Türkiye Offical

Başlatan adilalpman, 03 Ekim 2021 - 15:43:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adilalpman

Arkadaşlar Merhaba;

Kullandığım linux mint için resmi türkiye forumunun adresini tüm aramalarıma rağmen nette bulamadım.

Geçmişte farklı adresleede yer almış ancak şimdi yok sanırım.

Bu dağıtım ile ilgili sorunlarımı burada paylaşmanın da doğru olmadığını düşünüyorum.

Linux Mint Türkiye resmi forum adresi konusunda bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim.

Teşekkürler...

serkan38

linux mint resmi forum sitesi kapandı, birkaç gönüllü linuxmint.bbs.tr adresi ile site açtılar fakat orasıda pek ilgi görmediğinden sanırım orayada şuan ulaşılamıyor. Linux mint  taban olarak ubuntu temelli olduğu için sorunlarınızın çözümü  %98  buradadır. geri kalan kısmını ise ortaklaşa bir çözümüme ulaştırırız.

adilalpman

Öncelikle teşekkürler... :)

Tabanları ortak olmakla birlikte farklı dağıtımlar olduğu için burada sormamın hoş karşılanmayabileceğini düşündüğüm için böyle söylemiştim...  :-[

Mint 20.2 Mate üzerinde Brave tarayıcıyı, Brave in kendi sitesinde anlatıldığı üzere kurdum lakin başlangıç menüsünde İnternet başlığı altında yada onun dışında menüde hiçbir yerde uygulamayı göremedim. Sadece uçbirim penceresinden "brave-browser" komutu ile taracıyı başlatabildim.

Uygulamayı sol alt köşedeki menüde "İnternet" kısmında diğer tarayıcıların yanına nasıl ekleyebilirim?

Teşekkürler...

serkan38

Selam, synaptic paket yöneticisini açın Brawe tarayıcı uygulamasını bulup sağ tık yapıp yeniden kurulum için işaretleyin, ve sol üst kısımdan uygula deyin.

nxjoseph

synaptic paket yoneticisi yuklu degil ise sudo apt install synaptic -y yazarak yukleyebilirsiniz.

apt kullanarak da yeniden yukleyebilirsiniz. sudo apt-get --reinstall install brave-browser

Linux

eski linux mint türkiye resmi forumu arşiv olarak hizmet vermektedir.

https://forum.linux.net.tr