Ubuntu Uyumlu Dell Alacagim

Başlatan omerrr, 03 Kasım 2012 - 22:49:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerrr

ubuntu sitesinden sertifikali dell dizustulere baktim ve bir liste haline getirip basladim magazalari gezmeye ancak cogu yoktu olanlarin da ekran kartlari guncellenmis. mesela intel ekran kartlarindan en az hd 3000 serisi var artik ve ubuntu sertifikali bilgisayarlarda bu ekran kartini destekleyeni gormedim.

benim istedigim dizustu ozellikleri sunlar:
14 inc olsun. mumkunse ultrabook olsun ve ubuntu ile sorunsuz calissin yani ısinma falan olmasin cunku bu durumdan cok cektim. internet uzerinden istanbulbilisim gibi guvenilir firmalardan da alisveris yapabilirim sıkinti yok.

lutfen bana aradigim ozelliklerde bilgisayarlar onerin ve beni  bu dertten kurtarin ;-)

burk

omerrr

verdiginiz *bağlantıda 5110 onerilmis ancak kendisi 14 inc degil malesef ben 14 inc ariyorum @burk
ve de sormak istedigim bir siru da sudur. ilk mesajda bahsettim intel ekran kartlarindan hd 3000 ve 4000 modellerine rastladim ancak sorum su bu modeller ubuntu ile iyi gecinebiliyorlar mi  sertifika sitesinde bu modelleri goremedim cunku ve listeler de malesef guncel degil.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Kasım 2012 - 23:12:59

aslinda dell 5423 modelini begendim i3 islemci ve intel hd 3000 ekran karti var ancak internetten googlede "dell 5423 ubuntu seklinde arattigimda ubuntu kurulamiyor gibi msjlar var yabanci forumlarda. ben de sorun cikarabilecek bir sistem istemedigimden karasiz kaldim isin asli ne onu da bilmiyorum

burk

@omerrr açıkçası şu an kullanmakta olduğum makina dışında hiçbir bilgisayar için garanti veremem. Bunun dışında bahsettiğiniz DELL modeli bilgisayar için yükleyememe sorunu genel bir sorun gibi durmuyor, her bilgisayar için arıza çıkarma ihtimali mutlaka vardır.

omerrr

enumap.wordpress.com/2012/10/29/dell-inspiron-14z-cant-find-fast-internet-card-atheros-ar8162/

burada dell 5423 ile dual boot ve ethernet karti problemi cikmis ancak sorun cozulmus. dual boot sorunu ssd ve hdd yani iki farkli hard disk oldugu icin olmus dizustunde ancak dediim gibi cozulmus.

benim alacagim surumde sadece intel 3000 var ikinci kart olarak baska bir ekran karti da yok bu bakimdan bu konuda sorun ciacagini sanmiyorum.

dusunceleriniz nelerdir forum halki su noktada gercekten bir yoruma ihtiyacim var sorun yasamak istemiyorum.

heartsmagic

@omerrr, forum olarak sana net bir şey söylememiz mümkün değil, ancak makine sahibi birisi çıkarsa böyle bir şey söyleyebilir. Onun haricinde hepimiz senin yapacağın şekilde makine hakkında araştırma yapacağız. Gördüğüm kadarıyla İngilizce sorunun yok, haliyle forumla şu an aynı düzlemdesin öneri konusunda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.