Hangi video oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Başlatan munirekinci, 19 Mayıs 2008 - 18:36:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi video oynatıcıyı kullanıyorsunuz?

Gnome-Mplayer
40 (10.4%)
Kaffeine
71 (18.5%)
Kmplayer (Kplayer)
11 (2.9%)
Mplayer
52 (13.5%)
Real Player
3 (0.8%)
Smplayer
115 (29.9%)
Totem
61 (15.9%)
VLC Player
324 (84.4%)
Digeri
25 (6.5%)
Umplayer
4 (1%)

Toplam Oy Verenler: 384

ironic

Alıntı yapılan: ScaryMan - 01 Mayıs 2009 - 16:02:16
Totem ile Lost+altyazı çalıştırayım dedim. Altyazılı olunca görüntü hızlandırılmış olarak çalışıyor. Ben de yorumları okudum ve smplayer yüklemeye karar verdim. Şu an Synaptic ile indiriyorum. Fakat sormak istediğim bir şey var.

Her türlü video için gerekli codec lerimin eksiksiz olduğunu nasıl ve nerden anlayabilirim? Ya da anlayabilir miyim?

Mplayer ve türevlerinde bu destek var mı bilmiyorum ama Totem de bu destek var. Eğer çözücü (kodek) sistemde yüklü değilse otomatik kendi yükleme sürecini başlatıyor.

emin_as

Totem fazlasıyla yeterli geliyor.
Youtube videoları, bbc haberleri, dvb üzerinde uydu ne istersen yapıyor. O kadar basit görünmesine ragmen, çok başarılı bir program.

erginemr

Alıntı yapılan: emin_as - 01 Mayıs 2009 - 17:14:51
Youtube videoları, bbc haberleri, dvb üzerinde uydu ne istersen yapıyor. O kadar basit görünmesine ragmen, çok başarılı bir program.

Her ne kadar Totem'in YouTube eklentisi bende çalışmasa da, varsayılan medya oynatıcı olarak oldukça başarılı buluyorum.

Varsayılan müzik çalıcı olan Rhythmbox da aynı şekilde: İlk başta basit, yetersiz görünüyor ama albüm kapağı, şarkı sözleri, last fm dahil pek çok özelliğini kullanmaya başladıkça beğenmeye başlıyorsun. Totem, Rhythmbox, Pdgin, Brasero... Ubuntu / Gnome geliştiricileri sisteme entegre etmek için, genelde tutarlı ve ortalama özellikleri başarılı olan programları tercih ediyorlar.

xwes

Alıntı yapılan: erginemr - 01 Mayıs 2009 - 17:45:46

Her ne kadar Totem'in YouTube eklentisi bende çalışmasa da, varsayılan medya oynatıcı olarak oldukça başarılı buluyorum.

Varsayılan müzik çalıcı olan Rhythmbox da aynı şekilde: İlk başta basit, yetersiz görünüyor ama albüm kapağı, şarkı sözleri, last fm dahil pek çok özelliğini kullanmaya başladıkça beğenmeye başlıyorsun. Totem, Rhythmbox, Pdgin, Brasero... Ubuntu / Gnome geliştiricileri sisteme entegre etmek için, genelde tutarlı ve ortalama özellikleri başarılı olan programları tercih ediyorlar.
Totem'de kisayollara hakim degilsiniz, altyazili film izlemek işkence, DVD izlemekte de pek başarili degil. Basit oldugu dogru ama ben çok ama çok yetersiz buluyorum. Zaten anket sonucundan da anlaşiliyor.

icedheart

Alıntı yapılan: xwes - 01 Mayıs 2009 - 19:13:41
Alıntı yapılan: erginemr - 01 Mayıs 2009 - 17:45:46

Totem'de kisayollara hakim degilsiniz, altyazili film izlemek işkence, DVD izlemekte de pek başarili degil. Basit oldugu dogru ama ben çok ama çok yetersiz buluyorum. Zaten anket sonucundan da anlaşiliyor.
Totemde tercihler kısmına girip totemi özelleştirebilirsiniz, mesela altyazıyı otomatik seç diyoruz böylece altyazı ekleme sorunu ortadan kalkıyor :) ( how i met your mother dizisini izlerken altyazılarla videolar aynı klasörde olduğundan izlediğim bölümün altyazısı otomatik olarak yükleniyor) Yalnız dvdlerimi kafein ile izliyorum çünkü totemde dvd menüsü yok.

xwes

@icedheart, şu an kde kullandigim için bakamiyorum ancak hatirladigim kadariyla tercihler kisminda da pek bir şey ozelleştirilemiyordu. Kde'de de dragon player geliyor ontanimli olarak, o da ayni totem gibi. Neden daha smplayer, kaffein gibi daha duzgun playerlar seçilmiyor anlamiyorum.

gokhanguvenc

Kişiselleştirilebilirliğinden dolayı 7.04'ten beri SMPlayer kullanıyorum. Özellikle altyazı ile ilgili ayarlar diğer birçok oynatıcıya göre daha detaylı.

Birşey soracağım, seçeneklerden biri olan KMPlayer Windows'taki KMPlayer'ın aynısı mı yoksa farklı projeler mi? Bu kadar az oy alması aynı program olmadığını düşündürüyor, Windows için en iyi oynatıcılardan biri.

empax

Alt yazili flimler icin kesinlikle en iyisi SMPlayer!
Alt yazi ihtiyacim olmadigi durumlarda Totem kullaniyorum. Sisteme digerlerine gore daha az yukleniyor...
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

heartsmagic

Alıntı yapılan: gokhanguvenc - 02 Mayıs 2009 - 06:07:02
* bir şey soracağım, seçeneklerden biri olan KMPlayer Windows'taki KMPlayer'ın aynısı mı yoksa farklı projeler mi? Bu kadar az oy alması aynı program olmadığını düşündürüyor, Windows için en iyi oynatıcılardan biri.

Aynısı olmasa gerek. Bu taraftaki Kmplayer proje sayfası: http://kmplayer.kde.org/
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emin_as

Totem in alt yazılarla ilgili kodlama sorunu var. Özelikle alt yazı dili Türkçe olunca, kodlama sorunları görülüyor.

Kde ve gnome un basit oynatıcılarla gelmesi doğru bir seçim. Belki ileri düzey kullanıcılar bunları yetersiz bulabilir, ama bu masaüstlerini yeni kullanmaya başlayanlar için bu tür basit oynatıcılar önemlidir.

Totem in dvd oynatabilmesi lazım, şu anda deneyemiyorum, ama konum açtan dvd sürücüsü seçilmesi gerekebilir.

ironic

Alıntı yapılan: emin_as - 02 Mayıs 2009 - 10:26:43
Totem in alt yazılarla ilgili kodlama sorunu var. Özelikle alt yazı dili Türkçe olunca, kodlama sorunları görülüyor.

Kde ve gnome un basit oynatıcılarla gelmesi doğru bir seçim. Belki ileri düzey kullanıcılar bunları yetersiz bulabilir, ama bu masaüstlerini yeni kullanmaya başlayanlar için bu tür basit oynatıcılar önemlidir.

Totem in dvd oynatabilmesi lazım, şu anda deneyemiyorum, ama konum açtan dvd sürücüsü seçilmesi gerekebilir.

Öntanımlı ayarlarda Türkçe kodlama seçili gelmiyor. Menüden , Düzenle >> Tercihler >> Genel >> Kodlama bölümünden Türkçe (ISO-8859-9)  seçerseniz sorun düzelir.

Artikozgurum

vcl player, gnome mplayer

raixu

maydin95

gom olayerı eklememişler herşeyi aççıyor
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Yiğit Ateş

ironic

Gom, linux sürümü çıkarırsa arkadaşlar  listeye ekleyecektir. :) Geçmiş zamanlarda bir linux sürümü çıkaracağız haberleri geziyordu fakat siteden haberi kaldırmışlar. Daha da yaparlar mı bilmem.

hitokiri

gomplayer wine la ses dosyalrını açabiliyo hatta wine la kurulan smplayer amr ses dosyalarını da destekliyo  :)  ama cevap tabiiki mplayer bikere az işlemci  harcıyor ya da daha hızlı diğrelerine göre videolar için birebir bi de yeni fark ettiğim süper bi özelliği var : o da tmp de bulunan ve yüklenmekte olan videoları oynatabiliyoır olması sayesinde koca koca anime serilerini indirme derdi olmadan altyazısını ekleyip bitirmişliğim var  :D :D

ironic

inmekte olan ya da eksik videoları totem ve vlc de oynatabiliyor. Qt ortamı win üzerinde de çalıştığı için; wine ile smplayer ın, diğer win programlarına göre daha başarılı olması normaldir.  :)

hitokiri

zaten smplayer ı wine ile kurmamın tek mantığı amr uzantısıydı, mplayerında bi eklentisi var ;ama bi türlü kuramamıştım decoder encoder oluşturuyodu  make le falan sonra aklıma geldi smplayer,ama şu tmp dizini de olmazsa olmaz oldu artık  :D :D

ScaryMan

Karmic için Smplayer depoları nelerdir? Synaptic'ten kuramıyorum da.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ScaryMan - 06 Kasım 2009 - 22:54:28
Karmic için Smplayer depoları nelerdir? Synaptic'ten kuramıyorum da.

multiverse depolarında var zaten, fazlaca bir şey yapmaya gerek yok. Kurmaya çalıştığında aldığın hatayı ayrı bir başlığa geçersen yardımcı olmaya çalışırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kalinin

merhaba arkdaşlar ben  ubuntu kurdum ama dvd sürücüsü film cd ni okudugunda hata veriyor. acil yardım ederseniz sevinirim mplayer bu programı kullanıyorum  hatası Hiç bir URI bağlantısı sağlanmadı "vcd"

GNUbuntu

Alıntı yapılan: kalinin - 06 Aralık 2009 - 15:05:34
merhaba arkdaşlar ben  ubuntu kurdum ama dvd sürücüsü film cd ni okudugunda hata veriyor. acil yardım ederseniz sevinirim mplayer bu programı kullanıyorum  hatası Hiç bir URI bağlantısı sağlanmadı "vcd"

Paket Yöneticisi'nden VLC Player'ı kur. Vlc'yi başlat, Medya -> Disk Aç -> SVCD/VCD seç ve oynat.
Önce Saygı...

munirekinci

Gnome-mplayer! Mplayer tabanlı, temiz arayüz, kolay kullanım.
Smplayer'ın Gtk+ platformundaki muadili olduğu söylenebilir.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: munirekinci - 14 Şubat 2010 - 20:52:09
Gnome-mplayer! Mplayer tabanlı, temiz arayüz, kolay kullanım.
Smplayer'ın Gtk+ platformundaki muadili olduğu söylenebilir.

Son zamanlarda aynen Gnome Mplayer..