Pidgin, Emesene, Mercury Sorunu ???

Başlatan iKo, 18 Nisan 2009 - 23:45:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

şimdi çözüldü problemler msj da atabiliyorum alabiliyorum da fakat neden oldu bu ? yazdığın ilk komuttan mı 2. komuttan mı ? :) ve nedir o komut ?

command

yazdığım ilk komut mtu değerini atamak için modemler her pakette 1500 er veri gönderir ama başlık olarakta 8 er veri ekler bu  taşmayı duzenlemek için mtu değerini 1492 ye çektik diğeride pidgin yapılandırma dosyası olan .purple klasorunu silmekti pidginde hata olasılığını ortadan kaldırmak için yaptık

bytan

Sorunun tamamen çözüldü mü? Emesene ve Mercury'de durumun nedir?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

iKo

mercury hala aynı uyarıyı veriyor :S

command

pidginde sorun yoksa diğer programlarında yapılandırma dosyalarını silerek deneyebilirsin

iKo

Alıntı yapılan: command - 19 Nisan 2009 - 02:00:13
pidginde sorun yoksa diğer programlarında yapılandırma dosyalarını silerek deneyebilirsin

yine açtım kapadım pidgin i bu sefer herkes offline :D

yok yine ben 23 nisan ı bekliyorum zaten :)

iKo

bu arada şöyle bi durum var ben hiçbir zaman okul içinde açamadım pidgin fakat arkadaşımın evine gittiğim zaman sorunsuz çalışıyor... demek ki portlarla ilgili birşey var

command

iKo

ya ben okulun yurdunda kalıyorum da portlarla ilgili sanırım...bu ara ben windows a geçtim burdaki msn de herkes in yanında kitapçık gibi birşey var ve herkes offline offfff noluyo ya ?

iKo

Alıntı yapılan: iKo - 19 Nisan 2009 - 02:13:48
ya ben okulun yurdunda kalıyorum da portlarla ilgili sanırım...bu ara ben windows a geçtim burdaki msn de herkes in yanında kitapçık gibi * bir şey var ve herkes offline offfff noluyo ya ?

non-instant messaging contact yazıyor... ?  ubuntudayken pidginde bi liste 2 tane görünmüştü tekini sildim böyle oldu ?

pidginde bir kişiden 2 tane vardi 2 ayrı liste birini sildim şimdi ne bu ?

command

Aklıma gelecekleri hepsi bu kadar ama windowsta bağlantın varsa bu işte bir terslikte var

heartsmagic

Sorun ya okulun bağlantısında ya da o anki MSN bağlantısında.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iKo

Ama windows üzerinden msn de bir problem yok, linux e geçince problem oluyor  :-[

heartsmagic

Alıntı yapılan: iKo - 19 Nisan 2009 - 02:13:48
ya ben okulun yurdunda kalıyorum da portlarla ilgili sanırım...bu ara ben windows a geçtim burdaki msn de herkes in yanında kitapçık gibi * bir şey var ve herkes offline offfff noluyo ya ?

demişsin ki Windows'ta da sorun olduğunu düşündürdü bana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.