[Çözüldü] CSGO Sabit Fps sorunu Düşük Fps

Başlatan deniz0715, 09 Eylül 2015 - 03:50:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz0715

Merhabalar Arkadaşlar Malesef Pc Üzerinde Çok Sorun Yaşadım Windows kullanıcısıydım gayet memnundum fakat sonra harddiskimde bad sector oluştu felan filan 1 hafta uğraştım kurtaramadım Eski Bi Harddiskim vardı Ama Okuma Hızı felan Yüksek Bari Ona Windows Kurayım Dedim Anakartta Bi Destek Sorunu Çıktı o Harddiske Windows Kuramıyormuşum yani görmüyordu windows kurmaya çalışınca abim ubuntuyu denedi ve oldu

Ubuntudan Gayet Memnunum Arayüzü Olsun Görünüm vb Çok Güzel Ama Biraz Acemiyim Csgo Yu kurdum

Windowsta oynarken düşükte 500 -300 arası yüksekte 300 - 150 arası fps alıyordum Fakat Ubuntuya geçtiğimde endüşükte 150 fps alıyorum ubuntu olduğu için belki optimize değildir
diye düşündüm fakat en yüksek ayarlardada 130 fps alıyorum adam görünce 50 -100 arasına düşüyor ve kasmalar başlıyor bunun sebebi nedir

ne yapmalıyım lütfen yardım ederseniz sevinirim yani yüksektede düşüktede aynı performans fakat yüksekte donmalar oluyor ? yardımlarınızı bekliyorum :)

Nvidia GeForce 9800 GT/ Ekran Kartı
AMD Athlon(tm) II X2 240 Processor × 2  + Overlocklu İşlemcim
4GB RAM
Bozkurtlar Ulusun Tanrı 'TÜRK'ü Korusun

heartsmagic

Merhaba.

Grafik kartı sürücülerin kurulu mu? Şuradaki çıktıları aktar lütfen: ekrankomut
Çıktıları şu şekilde aktarırsın: kodetiketi
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

deniz0715

kuruludur heralde 10 dk ya hepsini atarım . İlginiz İçin teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Eylül 2015 - 15:07:29

:~$ lspci | egrep "VGA|3D|Display"
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G92 [GeForce 9800 GT] (rev a2)

Ekran Kartı Modelleri Kodu Bunu Verdi

glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce 9800 GT/PCIe/SSE2
    GL_NVX_conditional_render, GL_NVX_gpu_memory_info,
    GL_NV_ES1_1_compatibility, GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render,
    GL_NV_path_rendering, GL_NV_pixel_data_range, GL_NV_point_sprite,
    GL_NVX_conditional_render, GL_NVX_gpu_memory_info,
    GL_NV_ES1_1_compatibility, GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render,
    GL_NV_path_rendering, GL_NV_pixel_data_range, GL_NV_point_sprite,
Ekran Kartı Sürücüleri Kodu Bunu Verdi

xrandr
Screen 0: minimum 8 x 8, current 1366 x 768, maximum 8192 x 8192
DVI-I-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
VGA-0 connected primary 1366x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 410mm x 230mm
   1366x768       59.8*+
   1280x720       75.0     60.0 
   1152x720       60.0 
   1024x768       75.0     60.0 
   1024x576       60.0 
   800x600        75.0     60.3 
   640x480        75.0     59.9 
DVI-I-1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

Çözünürlük Ve Yenileme Hızında Bunlar Çıktı

Umarım İstediklerinizi Doğru Vermişimdir .=)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Eylül 2015 - 15:13:34

buda grafik ayarları menüdede 10 fps alıyorum bide steamın yok oyuna girdi vs bildirimleri geldimi menü donuyor 

heartsmagic

Grafik kartı sürücülerin düzgün görünüyor, şu aşamadan özellikle bu oyunla ilgili tecrübesi olan birilerinin yorum yapmasını bekle. 

deniz0715

ayrıca fps yükseltmek için özel ayarlarda yaptım bi fark olmadı .( beklemedeyim Oyunu Oynamada Bir Sorun Yok Fakat

Yinede Orta Ayarlarda oynamak istiyorum en azından

YöneticiBey

Unity kullanıyorsun sanırım. Xfce'ye geçersen sorun hallolur.

deniz0715

nası yaparım acemiyim yardım edermisin ? birde benim ubuntunun sürümü 14.04 sitesinden indirmiştim nasıl üst sürüme yükseltebilirim

------------------------------

bi komutla uçbirimde kurmaya çalıştım bi 5 dk felan sürdü en sonunda bitti ama hiç bişey değişmedi hala aynı ubuntu menü felanda aynı ?

uçbirim yazınca yanında xfce terminali çıkıyor ama netteki görsellerde menü değişikti

oyunda denedim hala fps aynı

bide yanda uygulamalar görünüyor onu nasıl aşağı indirebilirim windowstaki gibi

fsutil

Sürücülerden kaynaklı bir sorun sanırım. Aynı sorun bende de var. Hoş ben amd kullanıyorum gerçi

deniz0715

ne yapmalıyım bilen biri varmı ? yukarıda sürücüler düzgün demişti @heartsmagic

birde yandaki araç çubuğnu windowstaki gibi nasıl aşa alabilirim mausla çekiyorum gelmiyor

natgho

sudo apt-get install xubuntu-desktop
ya da
sudo apt-get install xfce4
koduyla xfce arayüzünü kurduktan sonra, başlangıç ekranında xfce arayüzünü seçmeniz yeterli.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

deniz0715

indirdim uçbirimde otomatik bitti fakat başlangıç ekranı neresi yani nerden seçicem ? yeniden başlatta yaptım hala aynı

---------------------

Xfce Yaptım Sanırım Baya Bi değişti arayüz vs biraz kötü gibi geldi alt felan biraz uğraşıcam oyunda deneyip yeniden *yazayım

oyunda fps sabit fakat sanki biraz böle daha  seri gibi hafif kasmalar yok olmuş ama

Oyunda Ctrl A W  veya D W ye aynı anda basınca alta alıyor bunu nasıl çözebilirim ?

CSGo Da Çok Farkediyor Anlık bişey

natgho

Yeniden başlat yaptıktan sonra şifre girme ekranında simgeleri inceleyiniz, unity arayüzü kullanıyorsanız şifre butonunun hemen sağ alt köşesinde.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

deniz0715

xfce ye geçtim hala aynı ama nedense daha hoş hissettim oyunda fakat şöle bi sorun var

arada sırada ctrl a veya ctrl d ye aynı anda basınca masaüstüne alıyor ne yapmalıyım ? xfce  den sonra böle oldu

natgho

Klavye kısayolları çakışıyordur, tüm ayarlardan klavye kısayollarına gidip o kısayolları devre dışı bırakmayı denermisin?

deniz0715

tüm ayarlardan kastınız nedir ? ayarlar - klavye ye gittim orda uygulama kısayolları vardı ctrl a veya ctrl d ye kısayol görmedim hepsini sildim

şimdi oyuna girdim ctrl d değilmiş sanırsam ctrl space yapınca alta alıyormuş yanlış bilgi için özürdilerim

ordan kapadım ama hala aynı ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Eylül 2015 - 00:02:13

yardım edebilecek yokmuu ctrl + space e basınca direk aşağı alıyor lolde denedim almıyor ?

unity de böle bi sorun yoktuu ?

heartsmagic

Klavye kısayollarında ctrl+boşluk içeren bir şey yok mu?

V-K

Madem xfce'de kısmen kasılma azaldı bir de bunu dene kasılma kökten kalkar.
Uçbirime alttaki kodu gir bittikten sonra oturumu kapat girişte lxde olanı işaretle...

sudo apt-get install lxde
Ubuntu, sevgi ve bilginin çocugudur...

deniz0715

Alıntı yapılan: V-K - 11 Eylül 2015 - 01:20:47
Madem xfce'de kısmen kasılma azaldı bir de bunu dene kasılma kökten kalkar.
Uçbirime alttaki kodu gir bittikten sonra oturumu kapat girişte lxde olanı işaretle...

unity ye dönemezmiyim ? ctrl space i düzeltemeyeceğim galiba csgo da alt tab çalışmıyor onun yerine ctrl space den aşağı alıyor

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Eylül 2015 - 01:10:46
Klavye kısayollarında ctrl+boşluk içeren bir şey yok mu?

malesef yok olanlarıda kaldırdım hala aynıı ?

heartsmagic

Untiy'ye dönmek için giriş ekranında oturum olarak Ubuntu'yu seçebilirsin.

deniz0715

bu sorunu çözemezmiyim ? csgo da sanırsam alt tab ile yer değiştiriyor gibi alt taba basıyorum bir şey olmuyor ctrl space yapınca alta alıyor

heartsmagic

ctrl+boşluk oyunun kendi kısayolu olmasın?

deniz0715

:D Hiç Cs oynamadınızmı :D Ctrl Eğilmek Boşluk zıplamak oluyor bazı yerlerde bu kullanılır hızlı yapmak için öle bir kısayol yok

unity de yoktu dediğim gibi

birde benim pc oto açılmada yani açtığımda otomatik kullanıcıya girior o unity seçme yerini göremiorum ne yapmam gerek ?

V-K

Alıntı YapMadem xfce'de kısmen kasılma azaldı bir de bunu dene kasılma kökten kalkar.

Anlatmıştım ama daha detaylı anlatmaya çalışayım.
Bilgisayarı kapatma tuşunun orada "Oturumu kapat seçenegi veya kullanıcı adın var" hangisi varsa oradan oturumu kapat, kapattıktan sonra bir tane giriş ekranı gelecektir, o ekranın bir yerinde menü veya çark gibi bir seçenek olacak, oradan istedigin masaüstünü seçebilirsin. Ayrıca yukarıda verdigim kod ile lxde'yi kurarsan oyunlarda kasma yaşamazsın...

deniz0715

ona bastım 30 dk pc açık kaldı hiç bir şey olmadı tekrar basınca yönetici uzak durumda olmalıdır diye hata veriyor ?

unity de de aynı şekilde oto açılıyordu  xfce kurunca oturum ekranı geldi ordan seçip girmiştim

kod ile kapatamazmıyım oturumu ? bi türlü kapanmıyor

lxde yi indirdim ama seçemedim işte sorun o o ekrana gelemiyorummm :((((((

V-K

Bu işi bilen ustalarımız daha iyi yönergeler sunacaktır ama isterseniz bir de şunu deneyin, bilgisayarı kapat ve aç, ilk açılışta "Ubuntu için gelişmiş seçenekler " olan yere gir. Oradan oturum ekranı gelecektir, oturum ekranına parolanızı girdikten sonra giriş yapmadan xfce veya lxde'yi seçin sonra enterleyin, belki bu şekilde olur...