Valve'in Oyunları Linux'ta Görüldü

Başlatan mustang102030, 26 Nisan 2012 - 23:21:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

superjax

aslında olay elinde ki ürünü paylaşmak ve linux dünyasına oyun kazandırmak. Benim amacım bir iki örnek oyun vererek  linux ortamında da güzel oyunların olduğunu göstermek ve Humble bundle gibi oluşumları için biryeleri uyandırmak. Böyle güzel organizasyonlarda oyunların denemesi yapılmalı bence. hem linuxu hemde bağımsız oyun yapımcılarını desteklenmeli.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: superjax - 13 Haziran 2012 - 09:27:57
aslında olay elinde ki ürünü paylaşmak ve linux dünyasına oyun kazandırmak. Benim amacım bir iki örnek oyun vererek  linux ortamında da güzel oyunların olduğunu göstermek ve Humble bundle gibi oluşumları için biryeleri uyandırmak. Böyle güzel organizasyonlarda oyunların denemesi yapılmalı bence. hem linuxu hemde bağımsız oyun yapımcılarını desteklenmeli.

Teşekkür ederim paylaşmak istemenize. Ancak pek oyun oynamam. Sadece denemek istediğim için rush oyununu yazdım :D. Zaten adil kullanım kotası olayından bişi indiremiyorum :D.
www.tckemal.ist

krwlng

@superjax, düşüncenizi anlıyorum, söylediğim gibi sizin bileceğiniz iş o kısım. Machinarium oyununu az çok herkes duymuştur, platform bağımsız Drm sıkıntısı olmayan muhteşem bir oyun. Amanita soft bu oyunla ilgili, "biz bu oyunu yaptık, drm koymadık, istediğiniz kişiye dağıtın onlar da oynasın, ama oyunu beğenirseniz bizim hakkımızı verin" gibi bir söylemleri olmuştu, hatta bir ara öyle bir fiyat indirimi yaptılar ki, lisans şenliği adı altında 2-3 dolara sattılar oyunun lisansını, o aralar satışlarına baktım, normal zamanda sattıklarının kat kat fazlasını satmışlar, ama ortada oyun yok, oyun çıkalı 2 sene olmuş, insanlar zihniyete ve düşünceye para vermişler. Keşke her yazılım için durum bu şekilde güzel işleyebilse, ama özellikle ülkemizde bunun olması bana yakın zamanda zor geliyor, Humble Indie bu alanda, yaptığı işleri en sevdiğim dağıtımcı, umarım uzun yıllar Çoklu platform oyunlar çıkarmaya devam ederler; tabi bizim de elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

superjax

@krwlng aslında dedikleriniz doğru.linux dünyasına ve özgür(!) üreticilere destek vermek isteyen humble bundle oyunlarını satın almalı. Alamıyorum diyemez oyunlara 1 dolar verseniz dahi satın almış oluyorsunuz. merek ve destek vermek isteyen bence de almalı. Fiyatlar gayettt uygun :))

krwlng

Oradaki en güzel durum, daha önce de belirttiğim gibi, istediğiniz oyuna, paket için verdiğiniz miktarın istediğiniz kadarını verebilmeniz. Siz bir oyunu diğerlerinden çok sevdiniz ve onu yapanlar daha çok kazansın istiyorsunuz, 10$ verdiyseniz bunun 7 dolarını o oyuna geri kalanı dağıtıcı ve diğer oyunlara verebiliyorsunuz, bence özgürlük budur.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Gluskap

Bundle'lar ile bir yere kadar gelinebilir. Valve olabildiğince hemen herkesi çevresinde tutmaya çalışıyor ki bu, güzel bir durum.

Hâlâ Steam'de satılan oyunların tamamının Valve'a ait olduğunu ve Valve'ın paragöz olduğunu düşünenler var. Bu piyasadaki en düzgün şirketlerden biri için kafanızda bunları kuruyorsanız, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsunuz demektir. Valve hem geliştirici hem de dağıtımcıdır. Kendi oyunlarını dağıttıkları gibi Steam platformu ile binlerce oyunu, dijital olarak kullanıcılarla buluştururlar. Oyunlarına tek bir yerden erişmek isteyen kullanıcılar da oyunu, kutulu almak yerine Steam'den satın alır.

Valve, popüler oyunlarından birkaçı için bile başarı sağlarsa, büyük bir adım atılmış olacak.

laser1999

Herhalde herkes dağtım gibi oyun dağıtırlar diye linux için çıkartmıyorlar.