flash ayarları tıklanmıyor

Başlatan hasanaa, 12 Ekim 2011 - 01:09:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanaa

herhangi bir flash uygulama veya oyunun üzerine sağtık ayarlar dediğimde açılan pencerede hiçbir şey tıklanmıyor. o neyse de bazı uygulamalar data erişim izni istiyor tıklayamadığım için izin veremiyorum haliyle uygulamayı kullanamıyorum. flash ı kaldırıp tekrar kurdum ama olmadı
ayrıca bunları da vereyim sorulmadan:
hasan@asus-1005HA:~$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GME Express Integrated Graphics Controller (rev 03)

hasan@asus-1005HA:~$ dpkg -l | grep flashplugin
ii  adobe-flashplugin                                           11.0.1.152-0oneiric1                    Adobe Flash Player plugin version 10

hasan@asus-1005HA:~$ uname -a
Linux asus-1005HA 3.0.0-11-generic #18-Ubuntu SMP Tue Sep 13 23:29:47 UTC 2011 i686 i686 i386 GNU/Linux
Dropbox referansım

if

@hasanaa, http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager02.html bağlantısından ayarları yapabiliyor musunuz?

Örnek bir bağlantı geçer misiniz tıklayamadığınız flash için?

hasanaa

evet oradan ayarları yapıp izin verebildim ama gene de tıklanmıyor:) örneğin videoya sağtık: settings i açtığımda http://www.empireonline.com/video/
ayrıca video donuk donuk ilerliyor
Dropbox referansım

if

Ben tıklayabiliyorum. dpkg -l | grep flashplugin
ii  adobe-flashplugin                      11.0.1.152-0oneiric1                    Adobe Flash Player plugin version 10
flash sürümü aynı. Çekirdekle ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartından olabilir. Gerçi o ekran kartı mesa sürücüsünü kullanıyordur ki benim ekran kartı da öyle. Şu an aklıma bir şey gelmiyor.

decent

Bir çok iletide yazdığım eklentiyi öneriyorum:
Firefox ile aşağıdaki eklentiyi yükleyin ve stable flash eklentisi için komut verin.

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/flash-aid/

hasanaa

Dropbox referansım

decent

Eğer bahsedilen resimdeki ayarlar ise bende çalışıyor...

Flash Aid Wizard bölümüne ait flash eklentisi bilgilerini içeren görüntü:

Ayrıca www.flashoyunlar1.com/ bağlantsındaki herhangi bir oyunu açıp aynı şeyi denedim, sonuç olumlu, ayarlar çalışıyor.

hasanaa

Bende niye olmuyor bu meret? :) 11.04 de normal çalışıyordu.
Dropbox referansım

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasanaa

11.10

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ekim 2011 - 23:41:11

@decent ilk verdiği ekran görüntüsündeki gibi ayarlar penceresi açılıyor ama daha sonra tıklayamıyorum o pencereye
Dropbox referansım

the kumpir

Bende "Adobe Flash Player Settings" diye gelen küçük pencerede sorun yaşıyorum. "Allow" "Denny" gibi seçenekleri seçemiyorum.
11.04'te sanırım 10.3 sürümüyle bir sorun yaşamıyordum fakat şimdi 11.10da ve yeni flash sürümüyle yaşamaya başladım.
Şu şekilde geçici çözümle idare ediyorum ama sıkıldım, ya flash sürümüyle alakalı, bir arada crome ve opera kurup onlarla deneyecem hiç sanmıyorum ama belki firefox ile alakalı bir sıkıntıdır.

Alıntı yapılan: the kumpir - 13 Ekim 2011 - 18:38:35
İngilizce forumdan şimdilik şu şekilde çözdüm, videoda sağ tıkladım ve "Global Settings" e tıkladım. Sonra "Cam and Mic" sekmesine tıkladım. "Camera and Mic Settings by Site" butonuna tıklayınca her site için tek tek izin verip engelleyebiliniyor, ordan istediğim siteye izin verdim oldu :)

Dünya'nın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır. B. Russel

Aequitas

aynı problem 11.10 yükledikten sonra bende de var.. chromium kullanıyorum.. çözüm bulan var mı acaba?

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

kasatura

Bu problem çok can sıkıcı Bu dertten kurtulmanın bir çözümü olmalı ubuntu bu kadar çözümsüz olmamalı

Aequitas

@kasatura, seni temin ederim ubuntuda çözümsüz hiçbir şey yok.. Sanırım biraz daha araştırmamız gerekiyor, mutlaka bir çözüm vardır..

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

heartsmagic

Alıntı yapılan: kasatura - 14 Kasım 2011 - 10:02:30
Bu problem çok can sıkıcı Bu dertten kurtulmanın bir çözümü olmalı ubuntu bu kadar çözümsüz olmamalı

Meselenin ne olduğunu çözemezsek çözüm bulmak zorlaşır. Sorun Ubuntu'nun kendisi de olmayabilir. Grafik kartı sürücüsü mü, Flash'ın kendisi mi, yoksa tarayıcı mı, yoksa kullanıcının kendi özelleştirmeleri mi bilmiyoruz. Bildiğimiz şey herkeste bu sorunun olmadığı. Sorunu olanlar kendileri ısrarla üzerine gidip bir şeyler denemedikten sonra bizler ancak ortaya genel tavsiyeler sunabiliriz.

xghostxd

aynı problem bende de var.metacity --replace komutunu uyguladığımda sorun düzeliyor.compiz --replace komutunu uygulayıp tekrar compiz e geçtiğimde yine tıklanmıyor.sorun compiz ile alakalı bir şeyde olmalı.yinede geçici olarak metacity e geçip flash ayarını yapıyorum işimi görüyor.

hasanaa

compiz ile alakalı olduğunu farkedememiştim ben. belki ustalar bu şekilde bi çözüm yolu sunabilir
Dropbox referansım

if

Alıntı yapılan: hasanaa - 02 Mart 2012 - 01:17:53
compiz ile alakalı olduğunu farkedememiştim ben. belki ustalar bu şekilde bi çözüm yolu sunabilir

Halâ devam ediyor mu @hasanaa?

xghostxd

nvidia 9800 gt ekran kartım var.sürücü kurulumunu elle yapıyorum.en son nvidia güncellemesinden sonra olmuş olabilir tabi başka bir şey sebep olmadıysa.çünkü eskiden bende böyle bir problem yoktu.

hasanaa

@xghostxd dediği gibi bende de. metacity de calışıyor ama compizde tıklanmıyor
Dropbox referansım

xghostxd

deneme amaçlı kurduğum 12.04 beta 1 sürümünde de aynı problem var.umarım bunu 12.04 stabil sürümde düzeltirler.

heartsmagic

Alıntı yapılan: xghostxd - 05 Mart 2012 - 00:00:53
deneme amaçlı kurduğum 12.04 beta 1 sürümünde de aynı problem var.umarım bunu 12.04 stabil sürümde düzeltirler.

Eğer hata kaydı yoksa, yani geliştiricilerin haberi yoksa düzeltileceğini sanmıyorum. Sorun genel bir sorun değil. Muhtemelen Compiz+Grafik kartı sürücüleri ile ilgili bir şey.

hasanaa

evet galiba sadece düşük ekran kartlarında compizden kaynaklı bi sorun. compiz yerine metacity kullanmak için ne yapmam lazım unity ye alışamadım hala :)
Dropbox referansım

xghostxd

benim yaşadığım sorunun nvidia sürücülerinin 295.20 sürümünden kaynaklandığını düşünüyorum.12.04 de sahipli sürücülerde önerilen olarak 295.20 yi eklemişler.11.10 da ise ben 295.20 sürümünü elle yükledikten sonra oluştu.11.10 da herkes elle ekran kartı yüklemediği için fark edilmemiş yada elle yükleyenler tarafından önemsenmemiş olabilir.fakat 12.04 sürümünde her nvidia kullanıcısı 295.20 sürümünü kullanacağı için problem yaşayan kişi sayısı artacaktır.

hasanaa nın yaşadığı problem belki ekran kartı düşüklüğünden olmuş olabilir ama benim yaşadığım problem yeni oluşmuş bir şey.

heartsmagic

@xghostxd, ben grafik kartı düşüklüğü demedim zaten, grafik kartı sürücüleri ile Compiz'in anlaşamaması ya da ona benzer bir şey dedim. Sen elle kurmuşsun mesela ama @hasanaa ne yapmış bilmiyoruz. Onun sürücüsü de mi 295.xx serisi mesela? Kaldı ki söylediğim gibi hata kaydı yoksa üzerinde çalışmaz, daha doğrusu çalışamaz geliştiriciler. Fakat bu öyle karışık bir mesele ki sorun tam olarak nerede, nereye hata kaydı yapılmalı tam bir muamma.

@hasanaa, senin grafik kartın nedir, hangi sürücüler kuruludur? Eğer Unity'yi sevmiyorsan kullanmayabilirsin. Ancak Unity kullanacaksan Metacity kullanamazsın zira Unity Compiz ile çalışmakta. Unity 2B deneyebilirsin, Gnome Shell deneyebilirsin, diğer seçeneklere göz gezdirebilirsin.