11.10 Alfa Hazır!

Başlatan Luna, 02 Haziran 2011 - 00:44:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Luna

Dün gece yeni sürümü için bu komutu verdiğimde paket bağlantısı yüzünden yükseltme yapamamıştım, şimdi ise yükseltme başladı ilk izlenimlerimi yüklendikten sonra burada paylaşıcam; uyumak yok :)

Denemek isteyenler(önermiyorum o ayrı)
sudo upgrade -d
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

decent

Alıntı yapılan: Luna - 02 Haziran 2011 - 00:44:39
Dün gece yeni sürümü için bu komutu verdiğimde paket bağlantısı yüzünden yükseltme yapamamıştım, şimdi ise yükseltme başladı ilk izlenimlerimi yüklendikten sonra burada paylaşıcam; uyumak yok :)

sudo upgrade -d
Alıntı Yap

Tam tersine; kaybedecek bir şeyi olmayanlara, kısa aralıklarla yeni sürüm ve dağıtım yükleyenlere tavsiye ederim.
Şu ana kadar edindiğim izlenim, geliştiricilerin Oneiric dersine iyi çalıştıklarıdır.

Luna

Yükseltme gece uyuyakalmam sebebiyle sabah bitti :) sonuç ise;

GNOME 3 Load fail
Unity ortamı sorunlu,

Kısacası yeniden kurulum yapıcam gidince eve :) artık masaüstü arkaplanı gelene kadar, dikkat ederseniz Ubuntu default wallpaper ı görünürdü açılışta, şimdi ise mavi bir ekran ağırlıyor bir ara windows oturumuna girdim sandım desen yalan olmaz :)

sema

Aynı şaşkınlığı ben de yaşadım. Mavi ekran ama sadece arkaplan-mış kendisi. Yalnız ben de yükselttim, en başta hatalar vardı ama bu zaten beklenen bir şeydi, şu an her şey normal bende.
susema

BayboraKaan

Alıntı yapılan: decent - 02 Haziran 2011 - 01:03:25

sudo upgrade -d
Alıntı Yap

Tam tersine; kaybedecek bir şeyi olmayanlara, kısa aralıklarla yeni sürüm ve dağıtım yükleyenlere tavsiye ederim.
Şu ana kadar edindiğim izlenim, geliştiricilerin Oneiric dersine iyi çalıştıklarıdır.

Herhalde arkadas yükseltmeyi önermedigini söylemek istedi.

decent

Alıntı yapılan: DevilTUX - 02 Haziran 2011 - 15:29:26

sudo upgrade -d
Alıntı Yap

İleti yazarken görünen cümleye ve anlama göre yazabilirim,
Şu ana kadar da bir yorum gelmedi karşlığında.

Luna

Alıntı yapılan: decent - 02 Haziran 2011 - 18:24:15
Alıntı yapılan: DevilTUX - 02 Haziran 2011 - 15:29:26

sudo upgrade -d
Alıntı Yap

İleti yazarken görünen cümleye ve anlama göre yazabilirim,
Şu ana kadar da bir yorum gelmedi karşlığında.

Sizin yorumunuzu gördüm; fakat siz de kendi açınızdan "hata bildirimi" maksadı güttüğünüzü düşünerek cevap verme ihtiyacı hissetmedim :) ama gene de önermiyorum Alfa sürümlerde, özellikle temiz kurulum yerine komut ile yükseltmeyi :)

decent

"Denemek isteyenlere yükseltmeyi önermiyorum" demek istediyseniz katılırım, benim de hep söylediğim budur..

Alıntı Yap...kaybedecek bir şeyi olmayanlara, kısa aralıklarla yeni sürüm ve dağıtım yükleyenlere tavsiye ederim.

ekopc

Alıntı yapılan: decent - 02 Haziran 2011 - 19:10:12
"Denemek isteyenlere yükseltmeyi önermiyorum" demek istediyseniz katılırım, benim de hep söylediğim budur..

Alıntı Yap...kaybedecek bir şeyi olmayanlara, kısa aralıklarla yeni sürüm ve dağıtım yükleyenlere tavsiye ederim.

Bende aynen katılıyorum yükseltme bir kaç sefer yaptım bazı hatalar oluştu  şimdi ise 11.04 den 11.10 yükseltim paket yönetiçisinde bazı programları uyumsuzluk gösterdi kurmadı   home klasör açarken  ve kapatıtırken  bir kaç saniye bekliyor sanki biraz agır çekimde çalışıyor gibi eskiye göre ama hiç hata vermedi  siyah ekranda kullanıcı girişinden önçe bazı hata yazılıarı vardı şimdi o hata yazıları düzeldi  çok mükemmel
ama sıfırdan kurmak çok daha güzel ..
girişte ekran kartı için yazılar gelirdi  o düzeldi  gayet güzel 

Luna

Alıntı yapılan: decent - 02 Haziran 2011 - 19:10:12

Hemfikiriz baştan beri :D konuya açıklık getireyim dedim, öhüm ne diyorduk, Biraz zamana ihtiyacı var Alfa sürümü, zamanı kuruluma ayrılmış olan kişiler denesin.

ubuntupardus

Bence Ubuntu sürümleri çok sık çıkıyor. En azından Senede bir çıkarsalar daha kararlı sistemler çıkacağını düşüünüyorum.

decent

Alıntı yapılan: Luna - 02 Haziran 2011 - 22:52:14
Hemfikiriz baştan beri :D konuya açıklık getireyim dedim, öhüm ne diyorduk, Biraz zamana ihtiyacı var Alfa sürümü, zamanı kuruluma ayrılmış olan kişiler denesin.

Küçük bir karşılaştırma yapmak istiyorum:
Natty Narwhal günlük derlemeler ve Alpha sürüm ile Oneiric Ocelot sürümünün şu andaki halini yanyana getirip kıyaslarsak ne görürüz sizce ?

Zamanı kuruluma ayrılmış olan kişiler değil herkes deneyebilir ve tavsiyemdir.
Olmazsa olmaz şartlar ise; ayrı bir HDD bölümüne ikinci veya üçüncü sistem olarak yüklemek ve ekran kartı sürücüsü desteğini göz önünde bulundurmaktır.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ubuntupardus - 02 Haziran 2011 - 22:53:57
Bence Ubuntu sürümleri çok sık çıkıyor. En azından Senede bir çıkarsalar daha kararlı sistemler çıkacağını düşüünüyorum.

11.10 henüz çıkmadı, alfa sürüm bu sadece.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntupardus

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Haziran 2011 - 23:15:24
Alıntı yapılan: ubuntupardus - 02 Haziran 2011 - 22:53:57

11.10 henüz çıkmadı, alfa sürüm bu sadece.

Evet. Fakat 6 ayda bir çıkıyor. Bence yinede çok sık.

Luna

Alıntı yapılan: decent - 02 Haziran 2011 - 23:07:45
Alıntı yapılan: Luna - 02 Haziran 2011 - 22:52:14

Küçük bir karşılaştırma yapmak istiyorum:
Natty Narwhal günlük derlemeler ve Alpha sürüm ile Oneiric Ocelot sürümünün şu andaki halini yanyana getirip kıyaslarsak ne görürüz sizce ?

Zamanı kuruluma ayrılmış olan kişiler değil herkes deneyebilir ve tavsiyemdir.
Olmazsa olmaz şartlar ise; ayrı bir HDD bölümüne ikinci veya üçüncü sistem olarak yüklemek ve ekran kartı sürücüsü desteğini göz önünde bulundurmaktır.

Tabii ki :) ben bir çılgınlık ile asıl sistem dizinine kurulum yaptım elimde patladı :)

decent

heartsmagic

Alıntı yapılan: ubuntupardus - 02 Haziran 2011 - 23:35:55
Evet. Fakat 6 ayda bir çıkıyor. Bence yinede çok sık.

Ubuntu için karar alınma aşamasında Mark ve etraftaki geliştiricilerin hedefledikleri şeylerden hemen hemen ilki buydu. 6 ayda bir yeni bir sürüm ile evrilmek. Şimdi, biz bunu istemezsek olayın başında Ubuntu'yu dünyaya getiren insanların hedefi için yanlış deriz. Aslında demeye de hakkımız var fakat hedeflerinin ilk sırasında bu olan bir dağıtımı, "böyle olmasın" diyerek ortaya atmak onların canını daha çok sıkar. Denemesi kolay, "Brainstorm" sitesinde "Altı ay çok sık senede bir olsun dediğinde" geri bildirimleri alırsın hemen :)

6 ay sık değil bence, kaldı ki yükseltmek/yükseltmemek de bizim elimizde.

ekopc

Tşk indirdim   kurdum gnome giriş yaptım  masa üstü geldi 30 sn. error çat kapı dışarı yeniden  giriş ekranı tekrar gnome giriş
30 sn. sonra çat kapı dışarı yeniden giriş ekranı  busefer giriş ubuntu  ekran agır çekimde hareket ediyor fare hareket ettikçe izler peşinde kalıyor
çıkış tekrar giriş ubuntu 2d işte burda normal çalıştı ubuntu paket  yönetiçisinde  kur aktif olmadı hiç bir paket kurulmadı  dep paketleri denedim onlardada kur aktif olmuyor daha önçe ALTERNATE:kurdum çok iyiydi
Not ;bunlar şikayet amaçlı degil sadeçe bendeki hatalar .

BayboraKaan

@ekopc adi üstünde alfa sürüm daha yapim asamasinda ki bir sistemi 4/4 olmasini bekliyemeyiz ;) Büyük ihtimalde yasadiginiz skintilarin cözümüde kolay kolay olmaz tek yapabilecegimiz günceleme beklemek olur. Bazende güncelemeden sonra skintisiz calisan sistemimiz acilmayadabilir :) Sonucta test asamasinda olan bir sistem.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ekopc - 03 Haziran 2011 - 12:03:25
Not ;bunlar şikayet amaçlı degil sadeçe bendeki hatalar .
denmiş zaten.

kalkan1973

Alfa sürümün CD ye basıp temiz kurulum olsun 11.04 den yükseltme olsun 2 defa denedim... Kurulum veya yükselme başarıyla bitiyor. Ama akabinde sistem açılmıyor. Hiçbir şey gelmiyor ekrana. Merakımı gideremedim.
Evde İşte her yerde Linux

decent

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 06 Haziran 2011 - 01:41:05
Alfa sürümün CD ye basıp temiz kurulum olsun 11.04 den yükseltme olsun 2 defa denedim... Kurulum veya yükselme başarıyla bitiyor. Ama akabinde sistem açılmıyor. Hiçbir şey gelmiyor ekrana. Merakımı gideremedim.

Tam olarak nerede takıldığını öğrenebilir miyiz ?

Açılmaya gerek kalmaksızın ekran kartı sürücülerini yükleyebiliriz:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,27543.msg331234.html#msg331234

Kurtarma (recovery) modu > "Bozuk paketleri onar" > CTRL+C

omergex

peki ya wayland olayı ne oldu 11.10 sürümünde xorg bırakılcaktı ?
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

decent

Oneiric güncellemeleri ile  çekirdek sürümü 3.0-0 oldu: