ubuntu 10.04 hazırda beklet sorunu

Başlatan bazoka, 16 Mayıs 2010 - 14:41:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bazoka

laptop un kapağını kapatıp sistemi hazırda beklet konumuna aldıktan ve yeniden kapağı açıp sistemi çağırdıktan sonra ekran parlaklığı yarı yarıya kısık geliyor. bunu her yaptığımda ekran parlaklığını güç yönetiminden yaniden %100 yapmak zorunda kalıyorum. bu bir hata mıdır, yoksa bunu ayarlaya bilirmiyim? teşekkürler şimdiden.

sem

Hata değildir...  Bende de aynı şeyler oluyor ve gördüğüm arkdaşlarımda da aynısı oluyor. Senle beraber 4 kişide aynı şeyler oluyor yani. Değiştirmeyi bilmiyorum, güç yönetiminden olabilir...

EK: Şimdi baktım, ekran bölümü var güç yönetiminde. (sistem -> tercihler -> güç yönetimi) Oraya bakmanızı tavsiye ederim... Dediğim gibi hata olduğunu düşünmüyorum hatta eminim =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

bazoka

"EK: Şimdi baktım, ekran bölümü var güç yönetiminde. (sistem -> tercihler -> güç yönetimi) Oraya bakmanızı tavsiye ederim... Dediğim gibi hata olduğunu düşünmüyorum hatta eminim =)"

"bunu her yaptığımda ekran parlaklığını güç yönetiminden yaniden %100 yapmak zorunda kalıyorum"

zaten oradan tekrar düzeltmek zorunda kalıyorum. eğer bir sorun değilse bu, her hazırda bekletmeye aldıktan ve yeniden başlattıktan sonra ekran parlaklığımın %100 olması durumunu nasıl sabitliycem, anlatırsanız sevinirim. teşekkürler ilginiz için.

sem

Anladım... Yeniden başlattıktan sonra da oluyorsa bilemiyorum bir şey diyemeyeceğim ama ayarladığınız şekilde kalması lazım...  O zaman sıkıntı olabilir... Benim hazırda beklettikten sonra ekran karanlık geliyordu sonra ben açıyordum klavyeden... Sonra dediğim yerden yapınca daima ekran parlak kalıyor... Siz ordan ayarladıktan sonra eski haline dönüyorsa ya da bilgisayarı yeni açınca kısık oluyorsa, olmaması gereken bir durum...  Başka şeyler yapmaak gerekiyor sanırım fakat bir bilgim yok... Sanırım sizin sorununuz hazırda beklet sorunu değil... Yeniden başlatınca da oluyor ise eğer.. Umarım çözersiniz kolay gelsin...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?