Ubuntu altında Internet Explorer kurulumu

Başlatan eren, 14 Ekim 2008 - 17:54:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Hiç gerek yok bence. Sanal makine kur ona da XP kur bitsin olay :)

m_pzrckc

yapabilceiğimi sanmıyorum  :D  wine1.3.1 i pc ye indirdim ama neden yükleyemiyorum ya da onu terminalden yükleme komutu nedir ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Ağustos 2010 - 21:57:41

bu arada şöyle de bi sorun var wine 1.3ü kurduğumda internet explorer 7 nin exe dosyasına gelip wine ile aç diyorum internet explorer kuruluyor diyo ama o kurulum sonlanmıyo hiçbişekilde

alquirel

hiç denemedim ama playonlinux çözüm olabilir

sudo apt-get install playonlinux

ironic

Kurulum betiği hangi sürümü istedi ? 1.3 sürümü depoda bulunmuyor. Sürüm düşürüp denermisin

m_pzrckc

wine1.3 ü kabul etmiyor, 1.2 yi de kabul etmiyor bunlarda hep eski sürüm kullanıyosun die hata veriyor üst sürümü yüklemeniz gerekiyor diyo ben de wine1.3.1 i indirdim ama işte onu  da kuramıyom

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ağustos 2010 - 11:29:33

ya gerçekten çok teşekkür ederim, daha önce de playonlinux u indirmeye çalışmıştım ama hata vermişti, terminalden çalıştırma komutunu da bilmiyodum hala alışamadım komut yazmaya,,, neyse verdiiğin komutla kurdum internet explorer ı, çok sevindim ya günlerdir sinirlerim bozulmuştu artık... tekrar çok teşekkür edrimmm

alquirel

Bircan83

Merhabalar arkadaşlar. Malumunuz ubuntu 10.10 çıktı. Ancak ies 4 programını kullanarak ie 6 yı ne 10.4 e ne de 10.10 a kurabildim. E okula girmek için ie6 kullanmak zorundayım. Bunun için de hala ubuntu 9.10 kullanıyorum. Aceba ies4 ile ie6 yı ubuntu 10.10 a nasıl kurabilirim? Teşekkürler...

heartsmagic

Denediğinde ne oldu? Hata mı aldın, aldıysan neydi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Ubuntu 10.10 tabanlı Mint 10 sürümünde sorunsuz çalışıyor, Ubuntu'da da çalışması lazım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bircan83

Normalde 9.10 a ies4 kurduğumda kurulum bittikten sonra  uç birimde /home/can/ies4liux/ie6 buna benzer bir kod yazdığımda ie 6 çalışıyordu. Ancak 10.4 ve 10.10 da aynı şekilde kurulumu yaptıktan sonra aynı kodu yazınca hiçbir şey olmuyor.

ironic

9.10 daki .wine profilini ve diğer kurulan dosyaları yeni sürüme kopyalayıp deneyebilirsiniz.

Bircan83

Alıntı yapılan: ironic - 21 Ekim 2010 - 11:28:12
9.10 daki .wine profilini ve diğer kurulan dosyaları yeni sürüme kopyalayıp deneyebilirsiniz.
Onu denemedim de ies 4 ü 9.10 da kurup daha sonra sistemi 10.4 e güncelledim ama yine de çalışmadı

ironic

Bir de şu şekilde deneyelim. Kullanmadan önce .wine profilini silelim.

wget http://www.kegel.com/wine/winetricks
sh winetricks ie6
wine iexplore

kaynak

abbasc

Alıntı yapılan: eren - 14 Ekim 2008 - 17:54:29
Ubuntu'ya Internet Explorer kurulabiliyor.

Depodan cabextract ve Wine paketlerini kurun.

Uç birime girin ve şu kodları yazın.

wget http://www.tatanka.com.br/ies4linux/downloads/ies4linux-latest.tar.gz
tar zxvf ies4linux-latest.tar.gz
cd ies4linux-*
./ies4linux

Size Internet explorer 5, 5.5 ya da 6 mı kurmak istediğinizi soracak. Kurulumda flaş eklentisinisi de kurdurun. Kurulum bitince masaüstüne gerekli bağlantıları ekleyecek.

Güle güle kullanın. :D

yapın dediklerinizi yaptım. depoları indirdim. uçbirim aşamasında şu hatayı veriyor:
ies4linux-2.99.0.1/ui/.svn/text-base/
ies4linux-2.99.0.1/ui/.svn/props/
ies4linux-2.99.0.1/ui/.svn/tmp/prop-base/
ies4linux-2.99.0.1/ui/.svn/tmp/text-base/
ies4linux-2.99.0.1/ui/.svn/tmp/props/
ies4linux-2.99.0.1/ui/pygtk/python-gtk.sh
ies4linux-2.99.0.1/ui/pygtk/ies4linux-gtk.py
ies4linux-2.99.0.1/ui/kommander/advanced.kmdr
ies4linux-2.99.0.1/ui/kommander/kommander.sh
ies4linux-2.99.0.1/ui/kommander/logo.kmdr
ies4linux-2.99.0.1/ui/kommander/installation.kmdr
vg@vg-N150-N210-N220 ~ $ cd ies4linux-*
vg@vg-N150-N210-N220 ~/ies4linux-2.99.0.1 $ ./ies4linux
IEs4Linux 2 yeni Wine sürümleriyle (0.9.x) kullanılmak üzere geliştirildi. Siz eski bir versiyon (wine-1.2.2) kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Wine'ı en son sürüme yükseltmeniz tavsiye edilir (winehq.com'a gidin).

depo yükseltilmiyor ama. çünkü depolardan yenile deyince de aynı kuruk olanı gösteriyor. yani daha üst sürümü yok.

DoGuKaN

Çok eski bir sürümle çalışmak için yapılmış anlaşılan :) Şu anki Wine ile uyumlu değil gibi duruyor.

abbasc

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 19 Şubat 2011 - 18:34:12
Çok eski bir sürümle çalışmak için yapılmış anlaşılan :) Şu anki Wine ile uyumlu değil gibi duruyor.

nasıl olsa wine yi kurduk. i explorer kurulum dosyası indirsem internetten ve sonra sağ tuş yapıp wine ile aç desem öyle kurar mı acaba.
wine yardımıyla çalıştırıyor diye explorer açılınca performansı daha mı kasar yoksa

DoGuKaN

Muhtemelen çalışır ama o iş için size PlayOnLinux programını tavsiye ederim.

abbasc

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 19 Şubat 2011 - 19:07:30
Muhtemelen çalışır ama o iş için size PlayOnLinux programını tavsiye ederim.

kuruldu fakat youtube de falan video izleyemiyorum. flash player i falan kurdu ama.
birde hiç bir ayar yapılmıyor. başlangıç sayfası falan değişmiyor.
görünümü windows 98 biçiminde

DoGuKaN

Internet Explorer kullanmanızın özel bir nedeni var mı? Özel bir nedeniniz yoksa Linux için yapılan tarayıcılardan birini kullanmak çok daha sağlıklı olur.

abbasc

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 19 Şubat 2011 - 20:03:48
Internet Explorer kullanmanızın özel bir nedeni var mı? Özel bir nedeniniz yoksa Linux için yapılan tarayıcılardan birini kullanmak çok daha sağlıklı olur.

online vapur bileti almak vb. gibi işler için gerekiyor. bundan da ötesi internet cafelerden internete girip sayfaları usb belleğe kaydediyorum (kafelerde sadece explorer var). Daha sonra bilgisayarımda bu sayfaları açmaya çalışıyorum ama firefox ile açamıyorum. chrome ile de açamıyorum. bu yüzden explorer in bilgisayarımda bulunması iyi olurdu.

ama sağlıklı bir şekilde kuramadım. başka bir bilgisayarda explorer de bir dosya kaydettim. usb bellek ile kendi bilgisayarıma taşıdım. o dosyayı wine explorer 7 ile açamıyorum. diğer tarayıcılar da açmıyor.   

serkanburda

Kaydettiğiniz sayfaların uzantısı html değil mi? İnternet explorer'da kaydedilen bir sayfanın neden açılmadığını merak ettim açıkçası. Ayrıca gedit'le ya da benzeri bir metin editörü ile de mi açamadınız? Hani siz yeter ki açmak isteyin, mutlaka bir çözüm bulunur; sizi internet explorer'a mahkum etmez ubuntu böylesi bir dosya için. :)

abbasc

Alıntı yapılan: sersang - 20 Şubat 2011 - 03:19:12
Kaydettiğiniz sayfaların uzantısı html değil mi? İnternet explorer'da kaydedilen bir sayfanın neden açılmadığını merak ettim açıkçası. Ayrıca gedit'le ya da benzeri bir metin editörü ile de mi açamadınız? Hani siz yeter ki açmak isteyin, mutlaka bir çözüm bulunur; sizi internet explorer'a mahkum etmez ubuntu böylesi bir dosya için. :)

hicbir dosya acamiyor. firefox un baska tarayicida kaydedilen sayfalari acmasi icin bir ayari falan var midir acaba.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Şubat 2011 - 12:35:59

ya da chrome da boyle bisey var midir

eribol

Hepsinde böyle bir özellik var. Zaten kaydedilen html türü dosya bildiğimiz bir metin dosyası. Geditle bile açılabilir. Açılmıyorsa bile biraz daha bilgi vermeniz gerekiyor. Ne tür bir dosya bu, uzantısı nedir, firefox açarken nasıl bir hata veriyor?

abbasc

Alıntı yapılan: eribol - 20 Şubat 2011 - 14:05:54
Hepsinde böyle bir özellik var. Zaten kaydedilen html türü dosya bildiğimiz bir metin dosyası. Geditle bile açılabilir. Açılmıyorsa bile biraz daha bilgi vermeniz gerekiyor. Ne tür bir dosya bu, uzantısı nedir, firefox açarken nasıl bir hata veriyor?

bazı programlar dosyayı açıyorlar ama sayfa sayfaya benzemiyor. okunmayan türden bir sürü yazı, garip şekiller... resimler ortada yok nerde oldukları belli değil. herşey kaymış değişmiş bir halde açılıyor.

eribol

Farkındaysanız yine bir bilgi vermemişsiniz :)