gnome-look.org dan indirdiğim.gz uzantılı clock veya panel eklentileri sorunu

Başlatan x x x x, 30 Ağustos 2010 - 17:21:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x x x x

indirdiğim eklentilerin hiç biri kurulmadı :S  saat eklentisi ya da panel eklentisi her seerinde hata verdi görünüm tercihlerinden kur u seçerek .gz uzantılı dosyayı seçiyorum ancak   geçerli tema olarak gözükmüyor diyor. bunu kurmanın başka bir yolumu var ?

ırmak

x x x x

umutubuntu

umutubuntu

Verdiğin linkte bulunan tema ve saat ''Cairo Dock'' tema ve saati.
Cairo Dock yüklü mü ?
Değilse
sudo apt-get install cairo-dock
Ayrıca forumda temalarla ilgili terimleri, isimleri öğrenirsen sorun yaşamazsın.

Diğer baktıkların GDM giriş ekranı teması, onlar için forumda araştırma yapabilirsin.

x x x x

umutubuntu

Humanity temasını kurarken izleyeceğin yol; cairodock üzerinde sağ tıklayıp manage themes seçerek açılan pencerenin sağ kısmında bulunan ''aç''a tıklayarak yeni temayı göstermektir.
Saati advantage mode seçerek saatin üzeririne tıklayıp her türlü değişikliği yapabilirsin.
Ayrıca hata verdi demişsin, nerede ve nasıl bir hata verdi ?

x x x x

masaüstü sağ tık  > görünüm tercihleri > tema > kur > ( .gz uzantılı öge) = geçerli bir tema bigi gözükmüyor.

umutubuntu

İyi de biraz önceki mesajımda da yazdığım gibi verdiğin linkte bulunan temalar Cairo Dock temaları.
Gtk temaları farklıdır.

x x x x

çok afedersiniz . durumu netleştrelim ben ubuntu 10.04 tls  kullanıoyrum gnome  arayüzlü.   bu sisteme en uygun gtk mısır yani ?

--  http://gnome-look.org/content/show.php/Simply+Basic+Hybrid?content=127488     mesela buradaki gtk  temasındaki panel   nasıl aktif ediliyor sadece toolbar lar  ın rengi deişiiyor yani o sefaf araç panelini nasıl aktif edebilirm ?

umutubuntu

Eğer Gtk temasını değiştirmek istiyorsan vereceğim linkte yüzlerce mevcut, rahatlıkla kurarsın. http://gnome-look.org/index.php?xcontentmode=100

x x x x

çok teşşekkürler bir sorum daha olacak. tek istediğim aslında mac teki şu panel  şeffaf  toolbar .   gtk da varmıdır bu temayla  gösterio içinden çıkmıo :S

umutubuntu

x x x x

bunu derlemem mi gerekiyor?  şunu söyleyeyim ben iddalı bir linux kullanıcısı değilim bunu anlamışsınızdır...   sadece bi toolbar eklemek istedim..  verdiğiniz adres ten .gz  uzantılı bir şey indi.  bunu  derlemek mi gerek read me den fln ?!??!?

umutubuntu

Paketin içerisinde install.sh dosyasını uç birimde açıp çıkan sorulara y/n cevapları vererek kuruluyor.

x x x x

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

x x x x

umutubuntu

Mac OS tarzı panel istiyorsan Docky, Cairo Dock, AWN depolarda mevcut, yazılım yöneticisinden kurabilirsin.

x x x x

istediğime kavuştum  çok teşşekkürler :)

hocam bir sorum daha olacak . saat yamasını nasıl kurarım ?

---  http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs393.snc4/45669_427827133951_625653951_5068786_1711426_n.jpg   ---

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

barış

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

umutubuntu

@heartsmagic Docky içindeki saattir o.
@x x x x Docky ayarlarından dock a saat eklenebiliyor