Wiki Editor

Başlatan hitokiri, 21 Mayıs 2010 - 05:26:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

screenshot

Ellerine sağlık oldukça başarılı bir çalışma olmuş.
Özellikle wiki ile yeni tanışanlar için büyük bir kolaylık sağlayacak bu editör.
"Zihin Fukara Olunca , Fikir Ukala Olur"

hitokiri

Alıntı YapEllerine sağlık oldukça başarılı bir çalışma olmuş.
Özellikle wiki ile yeni tanışanlar için büyük bir kolaylık sağlayacak bu editör.
Teşekkür ederim böyle görmüş olman güzel :)

ırmak

Wiki Ana Sayfasında Son Haberler altına ekledim uygulamayı.

canosayan

şu indir kısmını tamamlasamda sürekli olarak oraya atabilsek.
Chmod bizim işimiz.

bytan

Güzel çalışma oldu @hitokiri. Eline sağlık.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

hitokiri

Alıntı YapWiki Ana Sayfasında Son Haberler altına ekledim uygulamayı.
Alıntı Yapşu indir kısmını tamamlasamda sürekli olarak oraya atabilsek.
Alıntı YapGüzel çalışma oldu @hitokiri. Eline sağlık.
Teşekkür ederim arkadaşlar :)
Şİmdilik ufak bi kaç yenilik var düzen yerine görünüm menüsü yaptım madem görünüm yaptım tam ekranda olsun dedim :)
bir de hep merak ettiğim şu yardım belgeleri nasıl yapılırı sonunda anladım
wiki-editor -h
gibi şeçeneklerde artık uygulamaya eklendi :)
Bir de toolbarı handlebox isimli pencere aracına içine aldım artık toolbar konumunu kullanıcıda elle belirliyebilir :)

http://www.mediafire.com/?jqmtoemnnzm

ironic

Son hali daha da güzelleşmiş. Tekrardan eline sağlık @hitokiri  :)

hitokiri

http://www.mediafire.com/?5miqmle4gyz
evet artık wiki editor satır numaralarını sayabiliyor ve enine doğru sonsuz uzayan satır sorunu çözüldü umarım bir gün şu ileri ve geri alma olayını da çözerim o zaman iyi bir text editroüde diyebilir sanırım  :)

canosayan

çok gıcığım ya hemen bir şey söyleyeyim.
malum kodlarda renklense fena olmaz. mesela sistem nowiki gibi, sup sub gibi etiketleri otomatik olarak kırmızı yazsa. sayfaya yazılırsa da anlayıp çevirse rengini.
Chmod bizim işimiz.

hitokiri

Alıntı Yapçok gıcığım ya hemen bir şey söyleyeyim.
malum kodlarda renklense fena olmaz. mesela sistem nowiki gibi, sup sub gibi etiketleri otomatik olarak kırmızı yazsa. sayfaya yazılırsa da anlayıp çevirse rengini.
Aslında bakmıştım renklendirme işinede anlamamıştım madem daha iyi görünüceği sende düşündün en azından şablonla bilrlikte kullanılınca renklerdirme olabilir,
yapabilirsem  elimden geldiğince yaparım :)

hitokiri

Şimdilik deneme boyutunda bir kaç yenilik asıl yenilik
kurulum.py dosyası
deneme amaçlı bir deme sekmeler düşünüyorum
renklendirme işine biraz baktım arama diyaloğunda kullandım arama da bazı yenilikler var ,
henüz oldukça kararsız yenilikler :D
Yardımcı olmak , geliştirici olmak istiyen veya öğreticek bir gönüllü var mı ? :))
http://www.mediafire.com/?nmami1rmi2v

ironic

@hitokiri, eline sağlık. Kurulumu oldukça eğlenceli olmuş.  :)

hitokiri

Alıntı Yap@hitokiri, eline sağlık. Kurulumu oldukça eğlenceli olmuş.  :)
sağol @ironic üye olmak gereklidir kalın falan mı yazsaydım acaba :)
Teşekkür ederim denediğin için :)

ironic

Alıntı yapılan: hitokiri - 21 Haziran 2010 - 18:13:18
Alıntı Yap@hitokiri, eline sağlık. Kurulumu oldukça eğlenceli olmuş.  :)
sağol @ironic üye olmak gereklidir kalın falan mı yazsaydım acaba :)
Teşekkür ederim denediğin için :)

hehe, açılıştaki uyarı yeterli bence.  :) Bu kadar emek verilir de , denememek  olur mu hiç. Son halini   debianize edelim istersen.   :)

hitokiri

Alıntı Yaphehe, açılıştaki uyarı yeterli bence.  :) Bu kadar emek verilir de , denememek  olur mu hiç. Son halini   debianize edelim istersen.   :)
ya bismillah :D
iyi fikir hem öğrenmiş oluruz :)
merak ettiğin şeylerin başında hep ilk 3 şey içinde o iş zaten :)
aklımada soktun şimdi :D
ortak mıyız ? :))

ironic

Alıntı yapılan: hitokiri - 21 Haziran 2010 - 18:29:26
Alıntı Yaphehe, açılıştaki uyarı yeterli bence.  :) Bu kadar emek verilir de , denememek  olur mu hiç. Son halini   debianize edelim istersen.   :)
ya bismillah :D
iyi fikir hem öğrenmiş oluruz :)
merak ettiğin şeylerin başında hep ilk 3 şey içinde o iş zaten :)
aklımada soktun şimdi :D
ortak mıyız ? :))

Yardımcı olurum ama şu sıralar  oldukça zor..   Birkaç kez niyetlendim ama devamını getiremedim. Dediğin gibi öğrenmiş oluruz.  :)

hitokiri

evet 1.2-22 sürümü ile artık arama diyaloğu tamamen iş yapar halde :)(sonunda :)) )
heim ve birde düzen menüsü altında wiki kodları poasifleştir ve boşlukları kolda özelleikleri eklendi
ne işe yarar peki dosya içeriği gibi bazı wiki şablonları için tabları ve boşlukları html kodu olan   ile belirtmek gerekiyor
bu özellk sayesinde seçilen metin için boşluklar otomatik kodlanıyor ve satır sonları içinde <br> kodu ekleniyor bu şekilde kodlanan bir şey yeniden düzenlemek pekte mümkün olmadığı için aynı işin negatifi olan iki ayrı özellki daha ekledim
wiki kodlarını pasifleştir seçilen metin için * # = | { gibi wiki ifadelerini otomatik olarak wiki harici metine dönüştürüyor ..
İndirmek için;
http://indir.ubuntu-tr.net/ayrinti/21

Yiğit Ateş

Konuyla alakasız olacak belki ama çok merak ediyorum. Launchpad'den ülkelerin çeviri durumlarını alıp bir metin dosyasına kaydedebilecek bir betiğin yazılma şansı var mıdır? İşin olurunu bilmiyorum ama olursa bizim için çok faydalı olurdu :)

Not: Bunu niye buraya yazdın diyen olabilir, Anıl'ın bu işlerdeki yeteneği malum wiki editor gibi bize de bir iyilik yapar belki diye :P

hitokiri

olur neden olmasın yani teoride mümkün şu bağlantıyı alayım bakalım ne yapabiliyoruz :) _?_

Yiğit Ateş

Bağlantı bu: https://translations.launchpad.net/ubuntu/lucid Sağ alt köşeden view all languages'a tıklayınca tüm diller listeleniyor. Status'a tıklayınca da büyükten küçüğe sıralıyor. İlk 6-7 dilinki olsa yeter bize.

ironic

@Yiğit, o adresten istenen içeriği almak hiç kolay durmuyor. Status' e göre sıralayınca, farklı bir adres oluşmuyor.

Ubuntu haftalık haber bültenlerinde ilk 5 takımı yazıyorlar. Ayrıca, arşivden önceki haftalara da ulaşabilirsin. Betiklik bir işi yok bence.

https://wiki.ubuntu.com/UbuntuWeeklyNewsletter/Issue198#Translation%20Stats%20Lucid

hitokiri

Alıntı Yaphttp://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,19291.60.html
tam ben diycektim gerek hâlâ varsa bi ara bakarsın :)

ubuntuki lilith

Son haftalarda zaten günlük istatistiklerimizde ufak oynamalar var, herkes durgun. Haftalık istatistikler de grafik oluşturmak için yeterli aslında. Biz bu haftadan sonra 5. sıraya yerleşelim de sonra ironic'in verdiği bağlantıdan durumu denetleriz, bence...

Yiğit Ateş

Grafikler için istemiştim ben, 5. sıraya yerleşirsek sorun yok o zaman :) Bu bağlantıyı bilmiyordum, iyi oldu bu. Betiğe gerek yok şu durumda, boşuna uğraştırdım sizi kusura bakmayın. Teşekkür ediyorum.

hitokiri

sayın genel koordinatör öteki başlık çöp oldu galiba :)
neyse artık wiki-editor için fikri olan projeye destek olmak\ katılmak istiyen ? :)