executable dosyaları için hiçbir uygulama yok !

Başlatan ceronimo93, 26 Aralık 2009 - 21:14:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ceronimo93

regnum online'yi indirdim fakat executable dosyaları için hiçbir uygulama yok hatası alıyorum  ??? ::)

ironic

Oyun sanırım .exe  ve tarayıcı üzerinden oynanıyor. Şansını wine ve üzerine kuracağın ie ile deneyebilirsin.

ceronimo93

ama oyunun sitesinden linux için olanını indirdim ? :s

UbuLubu

Bende o oyunu oynuyorum.Once bende yukleyememistim fakat sag tik > ayarlara girip > 3. sekmeyi secin > Dosyayi program gibi calistir secenegini secin cift tik islem tamamlanmisti.Denemek bedava ;)
@ironic oyun tarayici uzerinden oynanmiyor ve ubuntu icin mevcut  :)

ceronimo93

UbuLubu arkadaşım teşekkürler oldu :D oyuna başlayacağım :D sayende

UbuLubu

ironic

Alıntı yapılan: ceronimo93 - 26 Aralık 2009 - 21:42:12
ama oyunun sitesinden linux için olanını indirdim ? :s

Alıntı yapılan: UbuLubu - 26 Aralık 2009 - 21:43:02
@ironic oyun tarayici uzerinden oynanmiyor ve ubuntu icin mevcut  :)
Evet Linux sürümü varmış. Ben başka bir oyunla karıştırdım galiba.  :)

ceronimo93

arkadaşlar yardımlarınız teşekkürler ama oyun bilgisayarımda çok ama çok kasıyor :S:S

ironic

Alıntı yapılan: ceronimo93 - 26 Aralık 2009 - 22:39:43
arkadaşlar yardımlarınız teşekkürler ama oyun bilgisayarımda çok ama çok kasıyor :S:S

Compiz kapalı mı?

ceronimo93

ironic

Alıntı yapılan: ceronimo93 - 26 Aralık 2009 - 22:48:13
hayır açık onun etkisi olabilir mi ?

Evet. Hatta bilgisayarını bile kilitleyebilir. Acemiler için ilk durak bölümünde Compiz' in nasıl kapatılacağı anlatılıyor. Tabi tek suçlu Compiz olmayabilir. Compiz' i kapatıp deneyelim önce.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3849.0.html

ceronimo93

ubuntuya yeni başladım fakat bu site sayesinde çok şey öğrendim..

ironic

ceronimo93

malesef ekran kartım on board 512 mb ondan heralde :S:S

UbuLubu

Birde oyunu acip [login yapip] yukari sag ust kosedeki Options yazan yere tikla.Orada belirili ayarlar mevcut.Alttaki Advanced Options butonuna tiklayip gelismis ayarlar yapabilirsin.Tamamladiktan sonra yukardaki Back tusu ile geri donup oynayabilirsin.

ceronimo93

onu denedim oda olmadı böyle hafif ve online ubuntu için bldiğiniz oyun var mı ?

UbuLubu

Benim bildigim online yok.Fakat guzel multiplayer (counter-strike gibi FPS oyunlar) mevcut. UrbanTerror ve BloodFrontier'i deneyebilirsin.PlayDeb sitesine bir goz at.

ironic

lspci | grep VGA

ve

glxinfo | grep render

komutlarının çıktısı nedir?

ceronimo93

nVidia Corporation C61 [GeForce 6150SE nForce 430] (rev a2)

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce 6150SE nForce 430/PCI/SSE2/3DNOW!
    GL_NVX_conditional_render, GL_SGIS_generate_mipmap, GL_SGIS_texture_lod,

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Aralık 2009 - 00:19:27

destekler mi ? işlemcim amd ve 1 gb ram var ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Aralık 2009 - 00:19:47

yani urban terroru ?

ironic

Urban terror sitesinde sistem gereksinimleri hakkında bir bilgi bulamadım. Benim ekran kartı 6200 ve sorunsuzca oynuyordum. İşlemcinin hızını vermemişsin ama 2.5 GHz üzeri ise çok fazla sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

ceronimo93

işlemci hızım 2.8 büyük ihtimal oynarım indireyim o zaman.