Kiba Dock sorunu...

Başlatan Umut, 01 Mart 2008 - 22:21:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gypso

yoğun olduğunuzu biliyorum, işiniz zor, sadece tebrik ediyorum her yere yetişmeyi beceriyorsunuz :), bizde biraz öğrenirsek yükünüzü hafifletmeye çalışıcaz ama zaman istiyor, bende oldukça yoğunum çok vakit ayıramıyorum mahallesef.

kuhi

Arkadaşlar 2 sorum olacak.
1. sorum AWN yükledim tamam hoş güzel ama sadece açık peencere yada programların ikonları gözüküyor navigationda normalde bomboş nasıl iconla doldurabilirim orayı?
2.Ben Pardusda iken cario duck yüklemiştim ve ayarlama yapabiliyordum icon ve viewden docku leopard gorunumuunde 3B olarak.
Ama şuan sadece macos teması seçebiliyorum ayarlar kısmına gelince Tercihler kısmını tıkladığımda hiçbir ayar gelmiyor ince ayarları yapamıyorum. delirecem yaa neden böyle birisinde çalıp diğerinde çalışmıyor bu docklar.

lseker

İcon ekleme zaten iki mesaj öncesinde var, oradaki tarife göre yapamıyormusun ?
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

kuhi

Tamam AWN yi çözdüm meğersem ekledikten sonra programı kapatıp açmak lazımmış :) ama hala cairo dockdaki sorun devam ediyor :(

kuhi

Arkadaşlar AWN ye her iconu yerleştiremiyorum.
Mesela çöp iconunu yerleştiremedim.
Ubuntuda çöp iconunu masaüstüne getirdim fakat sürükleyip bıraksamda eklemiyor.
Komut olarak trash:/ yada :/trash yapsamda çalışmıyor AWN ye çöp kutusu açma kapama veya Hava Durumu gibi ikonlar nasıl eklenebilir acaba ?

baask

arkadaşlar ben kiba-dock'ı kurdum ama sistemimde bir türlü etkinleştiremiyorum. ben ubuntu 8.10 kullanıyorum ve ubuntuda yeniyim (acemiyim), neyi nasıl yapmam gerekiyor bilemiyorum. Ne hatası veriyor onu da bilmiyorum.
not: awn'ye nasıl uygulama ekleyebilirim? (kalıcı uygulama)

heartsmagic

Etkinleştirmek derken neyi kast ediyorsun? Şimdiye kadar ne yaptın? Aldığın hata ne?
Senin bilmen şimdilik gerekmiyor ancak hatayı görmeliyiz ki yardım etmeye çalışalım.

Not: Awn sorusu başka bir başlıkta sorulursa daha güzel olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

baask

hiç açılmıyor. Uygulamalar ---> Donatılar ---> Kiba-dock diyorum ama hiç açılmıyor?! herhangi bir hata veya uyarı mesajı da vermiyor.

heartsmagic

Terminalden açmayı dene:

kiba

yaz ve TAB tuşuna iki defa bas. Sana programın ismini verecektir, tamamle ve Enter tuşuna bas.

baask

dediğin gibi yaptım ama terminal hiçbir yanıt vermedi. anlayamıyorum çalışmamasının sebebini. çünkü program kurulu görünüyor (yukarıdaki ikinci resimde görüldüğü gibi). başka ne tür bilgiler vermem gerekiyor? yapabileceğimiz bir şey var mı?

heartsmagic

Öncelikle şöyle dene:

strace kiba-dock

Eğer bu da bir çıktı vermezse compiz'i kapatıp bir de öyle dener misin?

baask

bu yukardaki yazılar (compiz kapalı veya açıkk iken) sürekli olarak kayıp durdular. bir sorun var sanırım.

not: yardımın için teşekkür ederim, seni de yoruyorum bu şekilde ama mazur gör.

heartsmagic

Yorgunluk sorun değil emin ol, ancak çözüm üretemiyoruz. strace çıktısından anladığım odur ki kiba aslında çalışıyor fakat görünmüyor! Bu nasıl olur diyorsan inan bir şey söylemem zor. Alt taraftaki diğer "dock" sanırım awn. Onu kapatıp denedin mi peki?

baask

evet alt taraftaki awn ve kiba'yı awn'den önce kurmuştum. awn çalışmıyorken de denedim olmadı. anlayamıyorum. hiçbir hata iletisi de vermiyor ki?!

heartsmagic

Bu durumda ben de yardım edemiyorum ne yazık ki. Fakat programın bir şekilde çalıştığı kesin. Son sürüm ve Intrepid için bir araştırma yapılabilir belki, tek aklıma gelen bu.