Sürücü Yöneticisi, sürücüleri nereye kaydediyor?

Başlatan exclipit, 08 Kasım 2013 - 21:28:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

exclipit

Ben sürücü yöneticisinden Nvidia 6150 onboard ekran kartı için "nvidia-304-updates" sürücüsünü seçtim ve kurdum.

Bu sürücü nereye indi de sisteme kuruldu? Sonrasında o dizini bulup tekrar derleyerek kurmam mümkün müdür?
Çalışan iki el, dua eden binlerce elden daha çok iş yapar. – Gene Roddenberry

sipazilla

/var/chache/apt/archives dizininde nvidia-304.****.deb şeklinde olan dosya. Zaten derlenip paketlenmiş yani sadece çift tıklayarak kurabilirsiniz.

exclipit

Peki o dosyayı alıp bir debian'a kurup sıkıntıyı çözebilir miyim? Çünkü Debian'da varolan driverler çözünürlük sıkıntısı çıkarıyordu ve bu çözülmüyordu. İlginç bir şekilde Linux Mint ve Ubuntu bunu çözüyor. Bu driverlerden kaynaklı olmalı diyerekten, bu yola başvurdum. Teşekkürler.

heartsmagic

Hayır, o paketi Debian'da kullanamazsın. Özellikle sürücüler konusu hassastır ve dağıtımların paketleri diğer dağıtımlara uymaz. Çözünürlük konusunda elle düzeltme yolunu deneyebilir veya elle sürücü kurulumu deneyebilirsin.

Eğer soruna Debian için devam edeceksek konuyu taşır, başlığın ismini değiştiririz veya bu başlık böylece kapatılır sen Debian tarafına yeni bir başlık açarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

exclipit

Bu konu adına başka denemelerde bulunacağım, çünkü her türlü, çözememiştim. Teşekkürler :)