[Çözüldü] Sergi özelliği

Başlatan karapece, 24 Ağustos 2010 - 13:23:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karapece

selamlar;

köşeye gidince calışan ve bütün acık sayfaları gösteren sergi özelliği bende masaüstlerini gösteriyor. tek masaüstü çalışıyorum ve acık olan penceleri göstermesini istiyorum.

bunun için en yapabilirim.
kolay gelsin

alquirel

Compizde pencereleri boyutlandır bölümü altında pencere tutucuyu başlat var, solunda ekran simgesi olana köşelerden kenarlardan birini atayabilirsin.

Lakin atadığın ekran bölgesine gider gitmez pencereler sergileniyor. Süre kısmını halletmenin bir yolu var mıdır bilmiyorum.

ytgn

@alquirel, Pencere Tutucu simge durumunda olanları yakalamıyor. Sanırım karapecenin  istediği  "Tüm Pencereler İçin Pencere Yakalayıcısını Başlat" olanı.

@karapece, Aynı işlemi Simple CompizConfig Settings Manager üstünden de yapabiliyoruz. Synapticden simple-ccsm kurun. Sistem/Tercihler/Simple CompizConfig Settings Manager yolunu takip edin. Açılan ayar penceresindeki Edges sekmesine geçin. Fareyi nereye götürdüğünüzde ne olmasını istiyorsanız o kısma tıklayıp gerekli seçimi yapın.

Sizi ilgilendiren seçenek "Boyutlandır: Tüm Pencereler İçin Pencere Yakalayıcısını Başlat" olmalı.
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

krwlng

Ubuntu tweak ile Masaüstü bölümünden Compiz ayarları kısmına gelirsen, hangi köşeye gelince hangi işlemin yapılması gerektiğini ayarlayan bir ekran çıkar. Buradan masaüstünü mü yoksa pencerelerimi görmek istiyorsan seçebilirsin.

http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

ytgn

Maşallah, bir çok yolu varmış :)
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

karapece

cevaplar için sağolun. yeterli oldu