resim boyutlandırıcı

Başlatan canosayan, 12 Ocak 2010 - 21:07:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

şöyle resimleri toplu olarak belli boyutlara getiren bir uygulama arıyorum.
isimlerini değiştirmek için bir uygulama kurdum ama wikiye girenlerin kotalarınıda doldurmayayım diye düşündüm.

depoda aramama rağmen gözüme çarpmadı. var mı şöyle hızlı, pratik bir araç?
Chmod bizim işimiz.

cemale

ya ben birtane kumuştum.sağ tuşta çıkıyor resize ımages diye ve toplu resim büyütüyor...ama tam ismini ve nasıl kuduğumu hatırlamıyorum.ama resmin üstünde  sağ tuşta resize ımages diye çıkıyor.tam ismini bulursam yazarım..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

çok güzel oldu. gerçi ben bu arada fireworks yüklemiştim wine ye ama bu daha iyi
Chmod bizim işimiz.

osifa

Gwenview ile boyutlandırmadan resimleri toplu olarak adlandırmaya kadar bir çok işlevi kolaylıkla yapabilirsiniz. İyi bir alternatif, aklınızda olsun.

[IMG]http://img13.imageshack.us/img13/158/resim6.png[/img]

canosayan

valla alternatifler birbirinden çok çıktı. fakat boyut küçültmektense sıkıştırma türü değiştirme daha karlı sonuç verdi. önceden resimler png idi ve yaklaşık 175 Kb idiler. şimdi gif ile sadece 48 Kb yer kaplıyorlar ve boyutları eskisi gibi.

aslında 175 Kb çok dert değil diyebilirsiniz ama 19 tanesi bir sayfada yüklenince gereksiz bir yük.
Chmod bizim işimiz.

ironic

inspector

sudo aptitude install nautilus-image-converter

Şu çok işime yaradı teşekkürler.

utdmr

Belki ilerde referans olur, imagemagick adlı mükemmel bir kütüphane var resim işlemek ile ilgili :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

inspector

Alıntı yapılan: utdemir - 19 Şubat 2010 - 19:12:58
Belki ilerde referans olur, imagemagick adlı mükemmel bir kütüphane var resim işlemek ile ilgili :).

O kütüphane yerel makineler içinde işe yarıyor mu? Bildiğim kadarıyla siteler kullanıyor onu.

utdmr

Alıntı yapılan: inspector - 19 Şubat 2010 - 19:14:14
O kütüphane yerel makineler içinde işe yarıyor mu? Bildiğim kadarıyla siteler kullanıyor onu.
Kullanılabiliyor;
Alıntı Yap~$ convert
Version: ImageMagick 6.5.1-0 2009-08-27 Q16 OpenMP http://www.imagemagick.org
Copyright: Copyright (C) 1999-2009 ImageMagick Studio LLC

Usage: convert [options ...] file [ [options ...] file ...] [options ...] file
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

inspector