Murat Yıldırımoğlu şahsın ilginç bir makalesi

Başlatan egcodes, 23 Mayıs 2011 - 21:57:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

Linux, Windows'da kriptolanan (şifrelenen) dosyaları açabiliyor. Piyasada böyle garip bir iddia var. Linux her derde deva ya, kriptolu (belli bir kurala göre anlaşılmaz duruma getirilmiş) dosyaları bile açabilir. Bunu iddia eden arkadaşla birlikte, Knoppix Linux dağıtımını kullanarak test yaptık, böyle bir şey yok. Olması da mümkün değil. Knoppix mükemmele yakın bir işletim sistemi ama kriptolu dosyaları açamaz, yani kriptoyu açmak yapabileceği bir şey değil. Bu iddia bir yalandan ibaret.

Bu 7. Madde.

Yalan değil tamamen doğrudur.Arkadaşlarımın sistemi çökertip getirdiği şifreli dosyaları ubuntu 10.10 canlı cd ile gayet kolay bir şekilde açabiliyorum.

Hatta size şöyle bir örnek vereyim.Windows üzerinde şifreleyip,şifresini unuttuğum dosyaları linux dağıtımları ile açabiliyorum.

2010 Yılı eğitim döneminde yaptığım stajda,çalıştığım bilişim işletmesine jandarmadan 3 kasa gelmişti.Ve içerisindeki şifrelenip,şifreleri unutulmuş ifade tutanaklar,gözaltı isimleri gibi bilgilerin bulunduğu word,exel dosyalarını da yine ubuntu 10.10 live cd kullanarak sorunsuz bir şekilde kopyalayıp yedeklemiştik.

Metnin tamamını okudum,bence bu insanın bir amacı yok.Başlığa bile bakarak ne kadar saygısız biri olduğunu anlayabilirsiniz.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

MrKowalski

egcodes

google'da "linuxcular" diye aratınca direk ilk sonuç "Yalancı Linux'cular" diye Murat Yıldırımoğlu'nun yazdığı yazı geliyor :)

Çok fena :)
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

Ubuntgy

Bir hosting firması sahibi olarak.
Hosting sektöründe Gnu/Linux ağır basar.
Bunu bilmeyenler bu işi yapmasın. Bu yazıyı yazan arkadaş doğru yerlere değinmiş, fakat biraz abartmış.

furkankalkan

Şu tartışılabilir: Microsoft bu kaşeleme hizmetini niye Akamai gibi Linux kullandığı bilinen bir firmadan alıyor? Bunun nedeni o zaman da, şimdi de Akamai boyutlarında dünyanın her yerinde hizmet veren bir başka firmanın olmaması. Peki, Microsoft bunu kendisi yapamaz mıydı? Doğru yapabilirdi, yapmalıydı. Bu da Microsoft'un hatası. Microsoft oyun konsolu ya da MP3 Player gibi saçma, kendisini ilgilendirmeyen ürünlere yatırım yapıp para kaybedeceğine bunu yapmalıydı. Bu da Microsoft'un hatası. Ama Microsoft'un hataları ona yönelik asılsız suçlamalar yapmaya temel oluşturamaz. O başka bu başka sorun. :D

ahahaha acayip güldüm:D

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

bigbang

Ya arkadaşlar işte Bir Microsoft ve Gates hayranının yazdığı bir yazı. Bilgisayar yazılımcısı ama Windows'tan başka bişi kullanamaz bu kişi ama sorsan süper yazılımcıdır kesin. Bende yazılımla uğraşıyorum. Windows altında çalışmalarım oldu ama hiç bir zaman Linux'a sırt çeviremem ki şu an bana ait bir şifreleme tekniği üzerinde çalışıyorum ve ilk denemelerimi Ubuntu üzerinde yapacağım. Bir yazılımcı her işletim sistemine açık olmalı, hele ki konu Linux ise daha fazla çabalamalı. Windows altında yazılım olarak yapacaklarınız Microsoft'un verdiği izin kadar ama Linux altında hayal gücünüz ile sınırlı bu durum.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

Aequitas

yahu bu amcanın kuyruğuna kim bastı..
bir de yanlış hatırlamıyorsam eğer geçen seneydi sanırım haberlerde microsoft yöteticilerinden biri windows 7 ile ilgilimiydi neydi bir sunum yapıyordu basın mensuplarına, o sunumda kendisi bir macbook kullanıyordu da epeyce bi eleştirilere konu olmuştu.
şunu çok net söylüyorum. eğer yeni nesil pc oyunları windowsa endeksli üretilmeseydi şu anda windows kullanan pek bi kimse kalmazdı.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

burk

Alıntı yapılan: bigbang - 17 Ekim 2011 - 10:10:21
Ya arkadaşlar işte Bir Microsoft ve Gates hayranının yazdığı bir yazı. Bilgisayar yazılımcısı ama Windows'tan başka bişi kullanamaz bu kişi ama sorsan süper yazılımcıdır kesin. Bende yazılımla uğraşıyorum. Windows altında çalışmalarım oldu ama hiç bir zaman Linux'a sırt çeviremem ki şu an bana ait bir şifreleme tekniği üzerinde çalışıyorum ve ilk denemelerimi Ubuntu üzerinde yapacağım. Bir yazılımcı her işletim sistemine açık olmalı, hele ki konu Linux ise daha fazla çabalamalı. Windows altında yazılım olarak yapacaklarınız Microsoft'un verdiği izin kadar ama Linux altında hayal gücünüz ile sınırlı bu durum.

Alıntı yapılan: bigbang - 17 Ekim 2011 - 10:03:25
...Biz ayrım yapmadan bu konudaki hassasiyetimizi ortaya koyarsak en sonunda mecbur geri adım atacaklardır. Bi arkadaşımız demiş ya "microsoft daha iyisini yapana kadar Ubuntu'ya devam" diye, bende diyorum ki Microsoft ne zaman Ubuntu'dan daha iyi iş çıkarmış ki. Sonsuza kadar Ubuntu, sonsuza kadar Linux.
Bilmem farkında mısınız? Burada kendinizle çelişiyorsunuz.

hakanamca

7 yıl önce yayınlanmış bir yazının buraya yeni gibi konulması zaten abesle iştigal.7 yılda Linux kerneli ve bunu kullanan işletim sistemlerinin geldiği yer çok farklı konumdadır.Dolayısıyla zaman kaybı bence.
13 milyar 700 milyon yıllık bir tarih,84 milyar ışıkyıllık bir genişlik.Büyüklük bu olsa gerek.Evrendeki maddenin % 4'ü bildiğimiz,ya gerisi?Evrende akıllı yaşam mı arıyorsunuz.Düzgün arayın.Bizim evrenimizin ötesinde başka evrenler de var.Belki de 10 üzeri 500 adet.O halde ey insan,neyi paylaşamıyorsun.Sevgiyi,barışı,kardeşliği paylaş.Ubuntu.

bigbang

Dostum ben evde 3 işletim sistemi kullanıyorum ve hepsi için programlama yapıyorum. Dediğin yerlerde çelişiyor gibi görünüyor olabilirm ama durum sandığın gibi değil. Bana göre açık kaynak kodlu işletim sistemlerinde  Ubuntu gerçekten iyi bir yerde. Sen şunu ayırd edememişsin; ben Microsoft'a karşı her zaman Linux ve Ubuntu diyorum. Ufak bi yanlış anlaşılma oldu herhalde. Microsoft dediğim gibi bence Linux'dan daha iyi iş yapmıyor ve buna rağmen paralı satıyor. Ama çalıştığım firmadan dolayı mesela şirkette Windows yüklü pc kullanmak zorundayım. Ama dediğim gibi ben programlama konusunda ve bu işlerde uğraşan herkesin tüm sistemlere açık olmasından yanayım ama koyu renkle belirttiğin ikinci kısımda ise Microsoft ürünlerine karşı daha iyi olduğu için Linux ve Ubuntu diyorum. Umarım anlaşmışızdır. :D
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

heartsmagic

Alıntı yapılan: hakanamca - 17 Ekim 2011 - 17:52:30
7 yıl önce yayınlanmış bir yazının buraya yeni gibi konulması zaten abesle iştigal.7 yılda Linux kerneli ve bunu kullanan işletim sistemlerinin geldiği yer çok farklı konumdadır.Dolayısıyla zaman kaybı bence.

Katılıyor ve konuyu kapatıyorum. Sanırım geç bile kaldık.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.