Hacking Team Hacklendi

Başlatan Tbin, 07 Temmuz 2015 - 01:09:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tbin

Merhabalar,
Haberlerde görmüşsünüzdür,Hacking Team adlı ülkelere ve emniyet(istihbarat) kurumlarına casus yazılım sağlayıcı firma hacklendi.Ve 400 gb'lik bir veri paylaşıldı.Sizlerinde bu konu hakkında Linuxuda içine alan fikirlerinizi,bilgilerinizi almak için açtım konuyu.

betseg

Hack'lenemeyecek bilgisayar ağa bağlı olmayan bilgisayardır. Konu kilit :D

7hr33l3t73r

Alıntı yapılan: betsegHack'lenemeyecek bilgisayar ağa bağlı olmayan bilgisayardır. Konu kilit
BitWhisper var.Bu yuzden en guvenli pc, kapali pc'dir. :)
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

betseg

Youtube'daki videoya gelen yorum:
Alıntı YapThis has to be the most impractical and convoluted hack possible, as it requires previous direct physical access to both computers as well as knowledge about their relative position, thermal properties, and a veeeeery long etc.

7hr33l3t73r

Ben sadece belirtmek istedim.Zira ag baglantisi  olmadan da hacklenebilmekte.Bir yerde baska birsey daha okumustum,Konuyu hatirladigim kadar izah edeyim,Bir guvenlik arastirmacisi, sistemde bir virus buluyor ve pc'ye sistem kurmasina engel olmakta.Guvenlik konusunda nam salmis bir sistem olan OpenBSD bile kuramamakta.Virus hakkinda bir arastirma yapiyordu herhalde ve virusun hava ile yada radyo dalgalari ile tam yaziyi hatirlayamadim. Bios'a yerlestigini farkediyor ve bu konuda  yazi yaziyordu. Kendisinin yazisinin okumustum ve diger guvenlik arastirmacilari da ona katiliyordu.Yani paranoyak oldugunu falan dusunmuyorlar.Zira kendisinin guvenlik konusun da ne kadar bilgili oldugu biliyorlar ve ona inaniyorlar.Yazinin aklimda kaldigi bu sekilde.Umarim yanlis hatirlayip size de yanlis bilgilendirmemisimdir. :(
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

ginraj

Hocam şayet radyo dalgaları veya hava ile veri gönderiyorsa bilgisayarın da alıcısı olmalı ki yorumlaya bilsin bunu birtek WiFi adaptörleri sayesinde yapabilirler. WiFi adaptörlerin içerisine gizli kodlar gömmüşseler olabilir (adaptör üreticileri). O kodlar sayesinde veri okutulup çalıştırılabilir. Başka türlü de olacağını sanmıyorum. 

7hr33l3t73r

Bilemiyorum, zira dedigim gibi aklimda kalanlari aktardim ama yaziyi bulunca paylasirim.Zira okudugum zaman bana mantikli gelmisti.Hatta yayilmasi da cok ilginc.
Hoparlore ses dalgalari ile gondererek sisteme sonra da donanima bulasiyordu.Daha fazla kafa karistirmak istemem.Zira sizler de okuyunca kafaniz da birseyler sekillenecektir..Su an aklimda kalan yarim bilgilerle kafa karistirmak istemiyorum.

cokomoko

Alıntı yapılan: 817c0d3r - 07 Temmuz 2015 - 12:40:25
Bilemiyorum, zira dedigim gibi aklimda kalanlari aktardim ama yaziyi bulunca paylasirim.Zira okudugum zaman bana mantikli gelmisti.Hatta yayilmasi da cok ilginc.
Hoparlore ses dalgalari ile gondererek sisteme sonra da donanima bulasiyordu.Daha fazla kafa karistirmak istemem.Zira sizler de okuyunca kafaniz da birseyler sekillenecektir..Su an aklimda kalan yarim bilgilerle kafa karistirmak istemiyorum.

Şu yazıyı merak ettim doğrusu.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

betseg

Biraz araştırma sonrası (bu) bunu buldum. Bir de bu.

saitp

O kadarı fazla ya. Yok ısıyla, yok ses dalgasıyla... Hack'in de bir adabı, edebi olmalı  ;D
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

jaschar

Alıntı yapılan: saitp - 07 Temmuz 2015 - 13:11:45
O kadarı fazla ya. Yok ısıyla, yok ses dalgasıyla... Hack'in de bir adabı, edebi olmalı  ;D
ses dalgasiyla biseyler yapiliyormus diye haberler ciktiydi heryerde bi ara
projectdisco - state of art android distribution .

saitp

Alıntı yapılan: droidzade - 08 Temmuz 2015 - 00:45:29
ses dalgasiyla biseyler yapiliyormus diye haberler ciktiydi heryerde bi ara
Yakın zamanda hiç bir şey olmaz bence. Sonuçta insanların alışık olmadığı şeyler bunlar. Büyük firmalar, şirketler hacklenirken kullanılır bu yöntem. Bunun için ayrı özel bir eğitim de alırlar büyük ihtimal. Herkese de öğretmezler belki. Zaten ısı ile hackleneni yapabilmek için diğer bilgisayarın dibine gitmek lazım bilgisayarla.
Alp Er Tunga öldi mü?
Isız ajun kaldı mu?
Ödlek öçin aldı mu?
Emdi yürek yırtılur.

arpia

Ahaha süper yorum :) Radyo dalgaları ve benzer konularla ekran görüntülerini de aldıklarından bahseden yazılar vardı fakat size katılıyorum :)