mynet teki oyunları açmak istiyorum

Başlatan sireno52, 07 Şubat 2009 - 16:23:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar  ben mynet`te ki  masa üstü oyunları  açmak istiyorum  örneğin:tavla okey pişt ivs.vs   bu oyunları açmak için ne gerekli  ve de nasıl kurulur
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

raskolnikov

Oyunlar için java kurulu olması lazım.
sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras
Bu kodu çalıştırın gerekli paketleri kuracaktır.
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

sireno52

Alıntı yapılan: peligom - 07 Şubat 2009 - 16:24:47
Oyunlar için java kurulu olması lazım.
sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras
Bu kodu çalıştırın gerekli paketleri kuracaktır.
tamam da bundansonra ne yapmalıyım  bir konsol cıktı ve şöyle bir yazı var :kullanımda olmadığı için  kaldırılacak paketler  diye bi yazı var burda ne yapmalıyım
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Bedreddin

Aynı yazının devamında ne yapman gerektiği yazıyor olmalı?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

sireno52

olmadı galiba kodu verdikten sonra  daha neyapılacağını da yazsaydın iyi olacaktı   ben kendi başıma kuurcaladım   konsolda üst sol kısımda  eylemleri tıkladım  orda seçeneklerde  kur kaldırı tıkladım sanırım olmadı hata verdi

sireno52

bu konuyu biraz daha ayrıntılı bir şekilde  anlatılırsa   iyi olur  benim iş oldu fakat nasıl oldu ne yaptım ben de anlamadım  rasgele  kurcaladım     oldu ama siz bu konuyu daha ayrıntılı anlatırsanı seviniri

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: sireno52 - 07 Şubat 2009 - 17:55:39
bu konuyu biraz daha ayrıntılı bir şekilde  anlatılırsa   iyi olur  benim iş oldu fakat nasıl oldu ne yaptım ben de anlamadım  rasgele  kurcaladım     oldu ama siz bu konuyu daha ayrıntılı anlatırsanı seviniri

Zaten Firefox'un eksik eklenti demesi lazım. Flash Player kurulumuna yönlendirmesi lazım.

raskolnikov

aptitude ile program kurarken yönlerdirmeleri okursanız her şey orada yazıyor. Programı kurmak veya kaldırmak için g tuşuna basacaksınız. Biraz dikkatli incelerseniz diğer parametreleri orada görebilirsiniz :)

@Gimp Uzmanı mynet oyunları flash değil java tabanlı
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: peligom - 07 Şubat 2009 - 20:27:48
aptitude ile program kurarken yönlerdirmeleri okursanız her şey orada yazıyor. Programı kurmak veya kaldırmak için g tuşuna basacaksınız. Biraz dikkatli incelerseniz diğer parametreleri orada görebilirsiniz :)

@Gimp Uzmanı mynet oyunları flash değil java tabanlı

Java ise Javayı kur demesi lazım. Bir deneyeyim sonucu sana bildiririm.

sireno52

tecrübeliler için bazı şeyler gayet basit gelebilir   ben daha yeni yeni öğreniyorum  bu konsolla dünde  karşılaştım cesaret edip açmadım   ben daha  g harfinin konsol içinde ne anlama geldiğini bilmiyorum  öncelikle bunlarıda izah ederseniz sevinirim yani şu harf  bu anlama bu harf bu anlama geliyor  birde   root olarak girdiğim konsolu demiyorum  sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras bu komutu  kullanınca çıkan  konsoldan bahsediyorum

ihtiyar said

Alıntı yapılan: sireno52 - 07 Şubat 2009 - 23:01:36
tecrübeliler için bazı şeyler gayet basit gelebilir   ben daha yeni yeni öğreniyorum  bu konsolla dünde  karşılaştım cesaret edip açmadım   ben daha  g harfinin konsol içinde ne anlama geldiğini bilmiyorum  öncelikle bunlarıda izah ederseniz sevinirim yani şu harf  bu anlama bu harf bu anlama geliyor  birde   root olarak girdiğim konsolu demiyorum  sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras bu komutu  kullanınca çıkan  konsoldan bahsediyorum

Forumu biraz dolaşmanızı önereceğim. Konsol ve konsolda kullanılan komutlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. http://belgeler.org ve bizim wiki sayfamız da işine yarar. Araştırarak öğrenirseniz, kalıcı olur.

sireno52

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 07 Şubat 2009 - 23:04:22
Alıntı yapılan: sireno52 - 07 Şubat 2009 - 23:01:36

Forumu biraz dolaşmanızı önereceğim. Konsol ve konsolda kullanılan komutlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. http://belgeler.org ve bizim wiki sayfamız da işine yarar. Araştırarak öğrenirseniz, kalıcı olur.
verdiğiniz adrese  girdim burda pdf dosyaları  vardı bunların hepsini indirdim yalnız birşey dikkatimi çekti  bu pdf  dosyalarının   içindeki komutlar sadece ubuntu içinmi yoksa tüm linux sürümleri için geçerlimi ben sadece kabaca baktım. (yalnışım varsa düzeltin bildiğim kadarıyla bazı komutlar ubuntuda çalışmıyorda)

sireno52

yani ben daha öncede pardus kullandım  onda kullanılan  bir komutu deniyeyim dedim olmadı

sireno52

verdiğiniz  adresteki pdf ler  mükemmel  bildiğimiz sanal kitap bu şekilde  olan başka  pdf dosyalarınıda bulabileceğim bir adres daha varmı acaba eğer bunlardan biraz daha bulabilirsem  çok güzel olur bir cd ye kaydederim  takıldığım bir şey olursa açar bakarım :D :D

ihtiyar said

Alıntı yapılan: sireno52 - 08 Şubat 2009 - 02:59:20
verdiğiniz  adresteki pdf ler  mükemmel  bildiğimiz sanal kitap bu şekilde  olan başka  pdf dosyalarınıda bulabileceğim bir adres daha varmı acaba eğer bunlardan biraz daha bulabilirsem  çok güzel olur bir cd ye kaydederim  takıldığım bir şey olursa açar bakarım :D :D

Bildiğim kadarıyla belgeler.org en geniş site bu konularda. Bilgisayara indirmeye de izin veriyor. Sitenin tamamını birkaç komutla ya da linkten indirebilirsiniz, yeni şeyler eklendiğinde güncelleme imkanı da sunuyor.

Artikozgurum

http://www.java.com/tr/download/installed.jsp adresine gir Kurulum Testi yazısını tıkla firefox sana eksik eklenti uyarısı verir oradan java yazılımını kura bilirsin.