Warcraft Linux

Başlatan kskle3525, 15 Temmuz 2009 - 07:57:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kskle3525

Warcraftı linuxde kurdum wine ile actıgımda ekran donuyor.linuxde yeniyim.bircok yerde kodlardan bahsediliyor bu kodları nereye yazcaz. ctrl + alt + f1 kombinasyonuyla gelenmi terminal oluyo eger bu terminalse firefoxdan buraya komut nasıl kopyalıcam.yada baska türlü kullanabilirmiyim terminali.yada bu kodları yapıstırabilmem için bi yöntem varmı .

linux e bugun gectim begendim ama çok karısık geldi.

Şimdiden çok teşekkür ederim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2009 - 07:00:20

Linuxde kurdum derken /home/ugur/.wine/drive_c/Program Files/Warcraft III yapıstırdım ve synaptic ile aratıp yüklemis oldugum wineyi kullanıyorum. Euroloader.exeye sag tıklayıp "Wine Windows Loader" ile aç secenegini seçiyorum

gio

İlk öncelikle GNU/Linux ve Ubuntu Türkiye ailesine hoşgeldiniz.
Acemi olduğunuzu belirttiğiniz için öncelikle ;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,142.0.html
kısmına göz atmanız yararınıza olur.

Uygulamalar - Donatılar - Uçbirim yolunu izlerseniz terminale ulaşırsınız.
Veyahut Alt+F2 yapıp gnome-terminal yazarsanız yine ulaşabilirsiniz.
ctrl+alt+f1 derseniz de terminale erişirsiniz. linuxta yeni olduğunuz için windows ortamından örnek vermek gerekirse sadece ms-dos ortamından bağlanmak gibi düşünün. (f6ya kadar yolu var. birbirlerinden bağımsızdırlar ve eş zamanlı farklı işlemler yapabilirsiniz. f7 ile de grafik arayüzüne ulaşırsınız)

wine ile pek aram olmasa da warcraftın dosyalarını oraya kopyalamanıza gerek yok. masaüstünüzdeki veya nereye kopyaladıysanız içindeki setup dosyasına dediğiniz şekilde yükleme yapabilirsiniz. zaten kendisi program files vs. wine ile ilgili yere atacak.

şimdilik bu kadar. yardımcı olacak arkadaşlar ekleme, çıkarma yapabilirler.

tekrardan hoşgeldiniz.

kskle3525

Ewet warcraftı kurdum direckx kurdum oyunun exesine tıklayıp sağ wine ile baslatıyorum ve oyun acılıyor.ama cok kasıyor 10 saniye içinde pc yi kitliyor bi çözüm yokmu

garafatma

Öncelikle, bundan sonraki mesajlarında türkçemize göstereceğin önem için teşekkür ederim.

Sorunun ile alakalı, compiz'i kapatıp denermisin?

Alt+F2 tuş kombinasyonuyla açılan satıra;

metacity --replace yazdıktan sonra tekrar oyuna girmeyi deneyin bakalım çözülecek mi?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

kskle3525

Yiğit Ateş

Ekran kartının modelini ve kullandığın sürücüyü yazar mısın? Belki sorun bundan kaynaklanıyordur.

kskle3525

Ati radeon X1550 driver kurmadım. Kendi tanıdı, Şimdi Atinin kendi sitesinden Linux X86 driverini indirdim.
Ama run uzantılı kuramıyorum. yardımcı olurmusunuz

Yiğit Ateş

Forumun donanım/ati bölümünü inceleyebilirsin orada detaylı olarak anlatıldı kurulum.

kskle3525

Ati X1550 kartı için hiç birsey belirtilmemis . 2 gündür bunun için ugrasıyorum yardım lütfen

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: kskle3525 - 15 Temmuz 2009 - 19:44:54
Ati X1550 kartı için hiç birsey belirtilmemis . 2 gündür bunun için ugrasıyorum yardım lütfen
Öncelikle indirdiğin dosyaya sağ tıklayıp izinler sekmesinden bir program gibi çalışmasına izin veri işaretle. Sonra root haldeyken bu dosyayı terminale sürükle ve entera bas kurulum başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra sakın yeniden başlatma sudo aticonfig --initial komutunu ver. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatabilirsin ve kurulum tamamlanır.

kskle3525

Ati X1550 linux X86 driver var ama nasıl yükleyecegimi bilmiyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2009 - 16:54:04

YÜkleniyo çok teşekkür ederim . simdi oyunda deneyip sonucu yazarım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2009 - 17:55:20

Created directory fglrx-install.UqFAdv
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.593...
==================================================
ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager
==================================================

Error: ./default_policy.sh does not support version
default:v2:i686:lib::none:2.6.28-13-generic; make sure that the version is being
correctly set by --iscurrentdistro

Removing temporary directory: fglrx-install.UqFAdv

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2009 - 19:01:44

Yüklenmiyooooooooooo

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2009 - 21:06:57

yardımcı olacak varmı

maxxblade

Sanırım çekirdek sürümü desteklenmiyor diyor.

heartsmagic

Doğru sürücüyü indirdin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Temmuz 2009 - 23:25:07
Arkadaşın indirdiği driver doğru x1550 için en son 9.3 driveri var ama niye hata verdiğini anlayamadım açıkçası gerçi anlamaya gerek de yok sonuçta ati :D

heartsmagic

Alıntı yapılan: samurai - 15 Temmuz 2009 - 23:39:36
Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Temmuz 2009 - 23:25:07
Arkadaşın indirdiği driver doğru x1550 için en son 9.3 driveri var ama niye hata verdiğini anlayamadım açıkçası gerçi anlamaya gerek de yok sonuçta ati :D

Ayrı bir başlık açılmış bu sorun için. Her ne kadar ATI kullanıcısı olmasam da ben ufak bir yorum yaptım oraya.

kskle3525

off ya bu sorun zamanla çözülürmü yoksa sonsuza kadar ubuntu kullanamıcammı ?
Yönetim  > Donanım sürücüleri  tıkladıgımda "Bu Sistemde Kullanımda Olan Sahipli Sürücü Yok" yazıyo bu ne demek

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Temmuz 2009 - 04:58:35

BU yüklenmesi gereken bi sürücü yok demekmi
suana kadar ubuntuda hiç driver kurmadım sadece wine ve directx yükledim
çalısmaması için baska neden olabilirmi

Geany

Bu bilgisayarında sürücüsü yüklenmemiş bir donanım bulunmuyor demek. Yani Ubuntu sistemini tanıyıp sürücüleri kendisi kurmuş. Kısacası anormal bir durum değil. Oyunun çalışmamasının bu çıktıyla bir bağlantısı yok. Wine ile çalıştırsanda linux oyunlarda daha gelişme aşamasında. Arkadaşların söylediği Pencere yöneticisini metacity 'e ayarladıktan sonra oyunu tekrar deneyebilirsin. Sorun yine devam ederse pek şansın yok sanırım.  ::)

garafatma

konsoldan

glxinfo | grep render çıktısını buraya yapıştırırmısın?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

@kskle3525, http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10936.0.html başlığından devam edelim lütfen. Senden burada istenen çıktıları da o başlığa geç lütfen. İki başlıkta ayrı ayrı konuşmamızın sorununun çözümü için hiçbir anlamı yok.

kskle3525

XRumer

Alıntı yapılan: kskle3525 - 15 Temmuz 2009 - 19:29:03
Ati radeon X1550 driver kurmadım. Kendi tanıdı, Şimdi Atinin kendi sitesinden Linux X86 driverini indirdim.
Ama run uzantılı kuramıyorum. yardımcı olurmusunuz

İşte sorun ekran kartın ATı X serisi ekran kartlarından desteği çekti, hal böyle olunca Ubuntu da sağolsun kendi kendine Mesa diye bir sürücü icat edip onunla çelıştırıyor ama oyunlarda sorun oluyor. ATı X serisi elran kartları için yeni sürücü yayınlamayacak(sadece Ubuntu ile ilgili bir mesele değil bu Windows 7 için de sürücü yayınlanmayacak) ya bu Mesa sürücülerini kullanmaya devam edecek ama oyun oynayamayacaksınız ya yeni ekran kartı alacaksınız ya da Ubuntu'nun önceki sürümlerine döneceksiniz.
Ben de bu sorunu yaşıyorum.