Jabber adresleri eklemek

Başlatan alorak, 16 Aralık 2011 - 12:47:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alorak

Arkadaşlar hesap düzenleme kısmındaki ICQ, AIM, MSN ve YIM adreslerinin olduğu yerde bir de Jabber adresimizi de yazabilsek güzel olmaz mı? böylelikle jabber kullanan arkadaşlar adreslerini yazarak özelden de görüşebilirler gibi.
özgürlük için

bytan

SMF seçenekleri arasına sadece bu saydıkların eklendiği için bu alan için bizim yapabileceğimiz kolay bir çözüm yok.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

alorak

Alıntı yapılan: bytan - 16 Aralık 2011 - 19:08:19
SMF seçenekleri arasına sadece bu saydıkların eklendiği için bu alan için bizim yapabileceğimiz kolay bir çözüm yok.

Aşağıdaki mod'un yüklenmesi çok zor değildir sanırım.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=773
özgürlük için

bytan

Demek istediğim de buydu @alorak. Herhangi bir özelleştirmeye girmemeye çalışıyoruz.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

sem

Forum yöneticilerinin performans ve bir sorun olduğunda mümkün olduğunca kısa sürede hata tespiti yapılabilip, çözüme ulaşabilmeyi hedeflediği için uyguladığını düşündüğüm "sadelik"  ilkesini takdire şayan buluyorum. Böylece bir sıkıntılı durumda bizler de özellikle süre olarak mümkün olduğunca az etkilenmiş oluyoruz.

İstek için ise, sonuçta istek daima gözüken ve forum genelinde ulaşılan bir alanda duracak. Bu nedenle iletiye yazarak ya da örneğin MSN kullanmayıp da Jabber kullanan varsa Jabber adresini MSN bölümüne yazdığında ulaşmak isteyen kişi;

"ben Jabber istiyordum, burada MSN adresinde Jabber var ama neden MSN adresinde yazıyor ki acaba? Neyse başka birisine ulaşayım bari" demeyecektir. Hali ile aslında bu gibi şeyleri yöneticiler haricinde, kendimiz de halledebiliriz.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

alorak

Alıntı yapılan: bytan - 16 Aralık 2011 - 19:49:06
Demek istediğim de buydu @alorak. Herhangi bir özelleştirmeye girmemeye çalışıyoruz.

Alıntı yapılan: sem0900 - 17 Aralık 2011 - 10:47:37
Forum yöneticilerinin performans ve bir sorun olduğunda mümkün olduğunca kısa sürede hata tespiti yapılabilip, çözüme ulaşabilmeyi hedeflediği için uyguladığını düşündüğüm "sadelik"  ilkesini tadire şayan buluyorum. Böylece bir sıkıntılı durumda bizler de özellikle süre olarak mümkün olduğunca az etkilenmiş oluyoruz.

İstek için ise, sonuçta istek daima gözüken ve forum genelinde ulaşılan bir alanda duracak. Bu nedenle iletiye yazarak ya da örneğin MSN kullanmayıp da Jabber kullanan varsa Jabber adresini MSN bölümüne yazdığında ulaşmak isteyen kişi;

"ben Jabber istiyordum, burada MSN adresinde Jabber var ama neden MSN adresinde yazıyor ki acaba? Neyse başka birisine ulaşayım bari" Demeyecektir. Hali ile aslında bu gibi şeyleri yöneticiler haricinde, kendimiz de halledebiliriz.

Öncelikle en azından ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Çok üst düzey bir gereklilik olmadığı kesin ama böyle özgür yazılımla uğraşanlar genellikle YIM, AOL, ICQ ve MSN kullanmaktansa jabber ya da daha hafif tabirle gtalk kullanmakta. Ve php'den de anladığımdan dolayı gerek SMF olsun diğer açık kaynaklı forum yazılımlarında bu tarz basit ve sade eklentileri yüklemek kesinlikle sistemi kararsızlığa itmeyecektir. (bazı kodları değiştirerek yapılsa sorun oluşturabilir haklısınız) Eğer yapabilirseniz YIM, AOL ya da ICQ yazılarından herhangi birinin adını jabber, görüntüsünü de jabber ikonlarından biri yaparsanız bence daha etkili bir çözüm olacaktır. Sizin verdiğiniz MSN adresi kısmına jabber ekleme olayını ben bilsem de jabber kullanan başka bir arkadaş oraya yazmayacaktır. Ve bu yüzden yine iletişim olmayacaktır.
özgürlük için

bytan

Özelleştirilmeye girilmemesi yalnızca sistemi yavaşlatıp yavaşlatmama meselesinden değil. Favori konularım, flood eklentisi, resim boyutlandırma vs. Hiçbiri zor değil. Her birine yarım saat ayırmak yeterli oluyor. Ama bu yarım saatler üst üste toplanınca daha da başka bir etkiyi görüyoruz.

Ayrıca sürüm yükseltirken ya da bir sorun ararken sistemi standart hâle getirip teker teker tüm özelleştirmeleri tekrar eklerken bu biriken yarım saatleri karşılamak günlük hayatın olağan akışı da eklenince çok zor oluyor.

PF @ ST

alorak

Alıntı yapılan: bytan - 17 Aralık 2011 - 14:01:50
Özelleştirilmeye girilmemesi yalnızca sistemi yavaşlatıp yavaşlatmama meselesinden değil. Favori konularım, flood eklentisi, resim boyutlandırma vs. Hiç biri zor değil. Her birine yarım saat ayırmak yeterli oluyor. Ama bu yarım saatler üst üste toplanınca daha da başka bir etkiyi görüyoruz.

Ayrıca sürüm yükseltirken ya da bir sorun ararken sistemi standart hale getirip teker teker tüm özelleştirmeleri tekrar eklerken bu biriken yarım saatleri karşılamak günlük hayatın olağan akışı da eklenince çok zor oluyor.

Peki örneğin AOL Türkiye'de çok kullanılmamakta. (belki de buradaki üyelerin hiçbirisi kullanmıyordur. Dil dosyasında ve ikonda değişiklik yapılabilir mi?
özgürlük için

zeusmaster

Konuşmak isteniyorsa sitemizin IRC adresi var zaten oradan arkadaşlarla konuşulabilir sanırım :)
Up and Running...

burk

Mevcut şartlar altında bir öneri de ben yapayım, imza alanına hesap bilgileri yazılırsa da isteyen kişiler birbirine ulaşabilir.

zeusmaster

Alıntı yapılan: burk - 17 Aralık 2011 - 23:46:54
Mevcut şartlar altında bir öneri de ben yapayım, imza alanına hesap bilgileri yazılırsa da isteyen kişiler birbirine ulaşabilir.

çözüm çok akıllıca @burk :)
Up and Running...

burk

Alıntı yapılan: bahdem - 17 Aralık 2011 - 23:56:05
Alıntı yapılan: burk - 17 Aralık 2011 - 23:46:54

çözüm çok akıllıca @burk :)
:), teşekkürler @bahdem, umarım konuyu açan arkadaşımız için de makul bir öneri olur. :)