[Çözüldü] mysql silme

Başlatan aliali, 18 Temmuz 2010 - 22:37:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aliali

selamlar
ubuntuda joomla ile site yapmak için mysql kurmaya çalıştım. fakat kurduktan sonra şifreleri unuttum :) şimdi bütün herşeyi silip tekrar yapmak istiyorum ama mysql silinmiyor. acaba mysql i nasıl silebilirim. yani demek istediğim bilgisayarı hiç yüklenmemiş hale nasıl getirebilirim?
OS Name   :ubuntu             10.10  maverick meerkat
System Manufacturer   Acer
System Model   Aspire 5930
System Type   X86-based PC
Processor   Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     P8400  @ 2.26GHz, 2267 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)
BIOS Version/Date   Phoenix Technologies LTD V1.20, 13.08.2008
SMBIOS Version   2.5
Installed Physical Memory (RAM)   3,00 GB

sem

Hangi komut ile kurdunuz, PHP ile etkileşim için ek bir şeyler kurdunuz mu? Neleri kurduğunuzu açarsanız biraz bilen arkadaşlar daha rahat yardımcı olurlar...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

aliali

internetten buldupum bütün komutları kullandım sanırım

ayrıca LAMP da kurdum

Processor   Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     P8400  @ 2.26GHz, 2267 Mhz, 2 Core(s), 2 Logical Processor(s)
SMBIOS Version   2.5

sem

LAMP kaldırmak için Wiki'de verilen komut:
sudo aptitude remove apache2 apache2-mpm-prefork apache2-utils apache2.2-common libapache2-mod-php5 libapr1 libaprutil1 libdbd-mysql-perl libdbi-perl libmysqlclient15off libnet-daemon-perl libplrpc-perl libpq5 mysql-client-5.0 mysql-common mysql-server mysql-server-5.0 php5-common php5-mysql
Doğrudan LAMP'ı kaldırır, kaldırılan paketlere bakarsanız  Apache ve PHP'yi de MySQL ile beraber kaldırır.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

eribol

sudo apt-get purge mysql-serverveyasudo apt-get purge mysql-commonkomutu ayarlarıyla birlikte kaldıracaktır sanırım.

aliali

çok teşekkür ederim sorunum çözüldü :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Temmuz 2010 - 23:12:23

Alıntı yapılan: sem0900 - 18 Temmuz 2010 - 23:00:27
LAMP kaldırmak için Wiki'de verilen komut:
sudo aptitude remove apache2 apache2-mpm-prefork apache2-utils apache2.2-common libapache2-mod-php5 libapr1 libaprutil1 libdbd-mysql-perl libdbi-perl libmysqlclient15off libnet-daemon-perl libplrpc-perl libpq5 mysql-client-5.0 mysql-common mysql-server mysql-server-5.0 php5-common php5-mysql
Doğrudan LAMP'ı kaldırır, kaldırılan paketlere bakarsanız  Apache ve PHP'yi de MySQL ile beraber kaldırır.

bu komutu kullanınca kaldırmayı başardım
SMBIOS Version   2.5

eribol

Geçmiş olsun, konuyu kilitleyelim. Sonraki konularda [Çözüldü] etkiketini siz ilk mesajınıza eklersiniz artık.