[Çözüldü] Ubuntu Kurulumu Ufak Bir Destek

Başlatan eguven, 20 Mayıs 2009 - 21:47:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eguven

Merhaba,
Ben sistemime ubuntu kurmak istiyorum. Suanda sistemimde Pardus ve Windows kurulu, Windows'u silmek istemiyorum tekrardan Pardus'da suan oldugu gibi Ubuntuyu kurup grub'tan tekrar Ubuntu veya Windows'u seçip açmak istiyorum. Pardus'un bulundugu alana direk ubuntuyu kurmam mümkünmüdür acaba Windows'a * bir şey olmadan.

Teşekkürler...

garafatma

Forumda bu tip konular çok, arama yaptınız mı?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

eguven

Hayır yapmadım, eğer bilginiz varsa lütfen bilgilendirir misiniz?

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

foma

Pardusun kurulu olduğu bölüme direk ubuntu kur. Windows'a bir şey olmaz. Forumda "kurulum öncesi ve sonrası" kategorisine göz gezdirebilirsin.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

heartsmagic

Bu başlığın açıldığı bölümde yine benzer sorular gelmişti. Biraz gezinirsen bulacağını düşünüyorum.
Söylendiği üzere Pardus'un kurulu olduğu bölüme doğrudan kurabilirsin. Bağlama noktası olarak / seçeceksin. Kendisi biçimleme için işaretleyecek. Windows'un olduğu bölümün bağlama noktasını da /media/windows yap, kendisi biçimleme için işaretlemeyecektir, sen de sakın işaretleme. Böyle yaparsan Ubuntu geri kalan her şeyi kendisi halleder.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eguven

heartsmagic

Kurulumu yapıp yapamadığını yazarsan seviniriz. Eğer sıkıntı yaşarsan yardıma devame deriz, sıkıntı yaşamadan kurulum yaparsan başlığı etiketler kapatırız.

eguven

Peki kurulumdan sonra sonucu buraya yazacağım. Sanırsam Pardus_Root'un üzerine kursam direk yer ayrırma derdi kalmadan direk Pardus'un üzerine kurulur değilmi? Grub vs.vs'de silinmez heralde.

bytan

Pardus'un olduğu bölüme kurarsan, bölümleme yapmana gerek kalmaz. Ubuntu yeni bir grub hazırlayacak zaten.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

eguven

Arkadaşlar Ubuntu'yu başarılı ve sorunsuz bir şekilde kurdum. Yardımlarınız için teşekkür ederim fakat bir sorunum var.
Kurulumdan sonra türkçe dili eksik kurulmuş gibi bir hata verdi ? Bu sorunu nasıl çözebilirim...

Teşekkürler

heartsmagic

@eguven Acemiler İçin İlk Durak bölümüzde birçok soruya cevap mevcut. Oraya bakıp çözemezsen yeni bir başlık açabilirsin.
Bu konu çözüme kavuştuğu için başlığımızı kapatalım.