qbittorrent Çalışırken Chrome Duruyor

Başlatan senkul, 22 Kasım 2011 - 18:43:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

senkul

Yanlış anlatmış olmayayım, tarayıcılar olsun, sistemin geneli olsun çoğu kez yavaşlıyor. Bunu Chrom'daki sekme sayısıyla da bağlantılı olarak bellek yetersizliğine veriyoruz. Sistem gözlemcisi de öyle diyor zaten.

Tarayıcılar yavaş derken kastımız, Web sayfalarının açılma süreleri. Transmission da dahil P2P kullanırken hızımız 50 Kb/s'nin üstündeyse sayfalar hiç açılmayabiliyor.

Bir karışıklık olmasın :)

İlk problemimiz buydu (sistemin geneli itibariyle yaşadığımız yavaşlık ve sonunda tıkanma da). Bunları çözmeye çalışıyoruz. Ama geçen gün oluşan ikinci bir mesele, Qbittorrent'in çalışmamaya başlamasıydı. Son tavsiyelerinle düzelmiş görünüyor (PPA, güncelleme vs) Yukarda da dediğimiz gibi, bir iki güne kadar bu çalışmama meselesi düzelmiş olarak devam edecek mi söyleyeceğiz. Son sürpriz, hız sınırlaması yapamıyor oluşumuzdu, yukarda anlatıldı.
İyi insan olabilmek için ne yapmalı ? Dahası iyi insan nedir ? Kim düşünür ki bunu...

heartsmagic

Tamam, sonuçları bekleriz. Hız sınırlaması için zaten ayrı bir başlık var, orada devam edebiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

senkul

@Heartsmagic ;

qbittorrent'te hız sınırlanamıyordu demiştik. Şimdi düzelmiş görünüyor.

Asıl hata şuydu sanırım :

Yıllardır en ufak değişiklikte mutlaka yeniden başlatırdık. Öyle yorgunduk ki ve mesele karmaşıklaşmıştı, o PPA depo güncelleme vs sonrası yeniden başlatmayı düşünemedik. Fazladan bir sorun yükleyip sizi düşündürdük, hakkınızı helal edin.

Bu başlığa "Chrome (tarayıcılar) Duruyor" demiştik. Başlığı "çözüldü" diye etiketlemiyorum. Zira qBittorrent indirmeyi 50 Kb/s üzerinde yaparken hiç bir Web sayfası açılmıyor. Ama bu sistemin geneliyle ilgili değil. Sistemde, pencere yanıtlarında, programların açılma sürelerinde yavaşlama olmasa da bu hep böyle. Elimizdeki bilgisayarın donanım yapısı itibariyle, ve ilk cevaplarda dendiği üzere 1 Mbit bant genişliği ile açıklamadığına göre çözülebilecek diye düşünüyorum. Ve böyle bırakıyorum.

Elimizde iki mesele var :

1) P2P kullanırken tarayıcıların durması,

2) Sistemin genel yavaşlığı ; pencere ve masaüstü menülerinin davranışları, programların cevap süreleri, bilgisayarın kapanma süresi.

Sanırım "Ubuntu'da Bant Genişliği Tahsisi" konusunu kapamalıyız. Sana bırakıyorum.
İyi insan olabilmek için ne yapmalı ? Dahası iyi insan nedir ? Kim düşünür ki bunu...

heartsmagic

Evet, o konuyu kapatabiliriz. 50KB ile indirme yaparken sitelerin cevap vermemesi pek normal değil tabi, zira 1Mbit ile bunun iki katı kadar bir hıza sahip olmalısın ki o da gezinmek için yeterli olmalı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.