goldendict için dslcompiler programı

Başlatan mootaph, 02 Haziran 2012 - 22:59:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mootaph

arkadaşlar, ingilizce forumları gezdim, rusça forumları gezdim, bu forumu da gezdim ama derdime derman bulamadım. belki de gözümden kaçan şeyler olmuş olabilir, sizlere sormakta fayda var. sorun sözlük kullanımına ilişkin. windows'ta abbyy lingvo ve babylon kullanıyordum. lingvo daha iyi bir sözlüktü. ubuntu için de en iyi alternatifler goldendict ve stardict. ben goldendict kurdum. goldendicte lingvo sözlüklerini (ihtiyacım olan rusça-türkçe, türkçe-rusça ve rusça-rusça sözlükler) kurmak için elimizdeki lingvo sözlüğün uzantısının "dsl" olması gerekli ancak bulabildiğim sözlükler ve elimdeki lingvo sözlüğün uzantısı "lsd". lsd yi dsl ye çeviren bir program var sanırım adı "dslcompiler". bu program o işi yapabiliyor ama ben onu bulamadım. eğer yardımcı olursanız goldendict'te istediğim sözlükleri kullanabileceğim. yardımlarınız için teşekkürler.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mootaph

evet bu programı indirmiştim. içinde .exe uzantılı bir kurulum dosyasıyla diğer ıvır zıvırlar var. sanırım windows için program.

heartsmagic

Bahsedilen uygulama zaten Windows için. dslcompiler denen şeyin Linux için olduğunu düşünmüyorum.

mootaph

ben de exe uzantısını gördükten sonra aynı şeyi düşündüm. belki wine ile yapılabilir ama o da çok çetrefilli olur sanki.

heartsmagic

Çok eski bir anlatım:
http://brutalblog.wordpress.com/2007/12/20/1/

HEX'e girmiş nedir ne değildir bilemiyorum. Ayrıca makedict için indirme bağlantısı verilen yerde göremedim ben kendisini. Belki gözümden kaçmıştır.