Vlc Ekran Kartı Yükleme Sonrası Açılıp Kapanma Sorunu

Başlatan MTNT, 03 Kasım 2019 - 18:34:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MTNT

İyi günler arkadaşlar xubuntu 18.04 sürümünü yükledim vlc player kurdum.Filmleri izlemeye başladığımda vlc de ara ara donma ve renk değişimi olduğu için 2 saniye falan sürüyor.Amd sitesinden sürümüme uygun olan ekran kartı driver indirip kurdum.Şu an vlc açılıyor fakat video açmaya çalıştığımda kapanıyor.Alta terminal çıktısını ekliyorum.

mtnt@MTNT-PC:~/İndirilenler$ vlc
VLC media player 3.0.8 Vetinari (revision 3.0.8-0-gf350b6b5a7)
[0000561cf988a570] main libvlc: vlc yazıldığında, varsayılan arayüz çalışır. Arayüz olmadan çalıştırmak için 'cvlc' kullanın.
[0000561cf988e4e0] main playlist: playlist is empty
Gtk-Message: 18:30:41.481: GtkDialog mapped without a transient parent. This is discouraged.
libva info: VA-API version 1.1.0
libva info: va_getDriverName() returns 0
libva info: Trying to open /usr/lib/x86_64-linux-gnu/dri/radeonsi_drv_video.so
libva info: Found init function __vaDriverInit_1_1
mesa: for the   --simplifycfg-sink-common option: may only occur zero or one times!
mesa: for the   --global-isel-abort option: may only occur zero or one times!
libva info: va_openDriver() returns 0
[00007fcd08003800] glconv_vaapi_x11 gl error: vaDeriveImage: operation failed
[00007fcd041616d0] main video output error: video output creation failed
[00007fccd0c1a920] main decoder error: failed to create video output
ac: Unknown GPU, using 0 for raster_config
Parçalama arızası (çekirdek döküldü)

012rev3

Ekran kartı sürücüsüyle ilgili olabilir.
Vlc ayarlarından video çıkışını öntanımlı ayarlara getirmeyi deneyin isterseniz.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

MTNT

denedim ayarları sıfırladım birdaha kurulum yaptım bir fayda yok.Smplayer alternatif olarak yükledim onda problemsiz izliyorum fakat yıllardır vlc kullandığım için kısayol tuşları vs. acayip alıştım bunu çözebilirsem acayip iyi olacak.

012rev3

Belki bunu da denediniz ama yine de söyleyeyim. Input/Codecs altında donanım hızlandırma özelliğini kapatıp deneyebilirsiniz.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein