Günlük hazırlanan Ubuntu imajları

Başlatan hasansahin, 28 Mayıs 2008 - 16:14:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

feritarslan

baktım hocam sonraran gördüm sürüm seçiyormuşuz oradan ama yaramaz bişe =\
                CloneZilla

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

feritarslan

yani herşeyin orjinali güzel wily desktop falan yazıyordu şimdi indidiriz acayip bişe çıkarsa morelim bozulur =)
                CloneZilla

heartsmagic

Wily desktop? Alan adının ubuntu.com olduğunun farkındasın değil mi?

Orada dağıtılan şey "orijinal" kalıplar. Bu başlığın ilk iletisini daha dikkatli okumalısın. Hatta başlığın tamamını da okuyabilirsin. İlk iletide "alternate iso"dan bahsetmiş ancak şu an normal masaüstü kurulum kalıpları dağıtılmakta. Kısacası günlük olarak hazırlanmaya çalışılan, güncellemelerin eklendiği kalıplar bunlar. Boşu boşuna diğer kalıpları indirip güncelleme ile uğraşmamak için tercih edilebilirler. Örneğin şu an 14.04 kuracak olsam ben bu kalıbı indiririm.

feritarslan

Hcoam u ubuntu 15.10 da yazıyormuş Wily Werewolf yazıyor ondan çekindim biraz. =) tamadır sorun yok. 14.04.2 yi indiriyorum. bu +mac noluyor bilen var mı ? makine mi ?
                CloneZilla

feritarslan

Akkadaşlar ben bu 14.04.2 nin güncellenmişini nereden indiricem, bitane indirdim ama 994 MB diyor benim normal indirdiğim zaten 1,1 GB bu nasıl 994 MB olan gücellenmiş hali oluyorki.
                CloneZilla

heartsmagic

Güncellenmesi demek boyutunun artacağı anlamına gelmez. Değişen paketler vardır, bazıları diğerlerinin yerini almıştır, boyutları küçüktür vs.
Mac ise adı üzerinde Mac işte, Apple'ın Machintosh'u.

feritarslan

Benim bahsettiğim mac o mac değil yanında ununtu-desktop-amd64+mac.iso yazıyor yani maclarada kurulur demek istiyor sanırım. Neyse.
                CloneZilla

meda

Alıntı yapılan: feritarslan - 30 Haziran 2015 - 16:56:50
Benim bahsettiğim mac o mac değil yanında ununtu-desktop-amd64+mac.iso yazıyor yani maclarada kurulur demek istiyor sanırım. Neyse.
Doğru düşünüyorsunuz.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

feritarslan

@adem zaten onu indirdim hata felan vermeye başladı şimdi normal olanını indiriyorum, ayrıca 14.04.3 çıkmış bidahakine bunu kurcam.
                CloneZilla

unpredict

Alıntı yapılan: feritarslan - 30 Haziran 2015 - 20:14:08
@adem zaten onu indirdim hata felan vermeye başladı şimdi normal olanını indiriyorum, ayrıca 14.04.3 çıkmış bidahakine bunu kurcam.

@feritarslan ne gibi bir hata verdi anlamadım ubuntu 14.04'ün günlük imajını bende indirdim sorunsuz çalışıyor
http://cdimage.ubuntu.com/trusty/daily-live/current/ burada 3 tane sürüm var en üstteki 64bit pc için ortadaki 64bit Mac için en alttaki ise 32bit pc için. Bunlar zaten ubuntunun orjinal kalıpları sadece üzerlerine güncelleştirmeler eklenmiş ben 14.04.3 ü yüklediğimde sadece 10 mb civarında bir güncelleştirme geldi.

Gerçi bendede şöyle bir sorun var 14.04.3'ü indirdiğim halde terminale aşşağıda ki komutu veriyorum çıktı olarak 14.04.2 gözüküyor.

cat /etc/issue.net

feritarslan

adem ben değilim benim bir önceki mesajımın bir üstündeki =) adım ferit benim. dostum ben virtualbox'a kurdum ondan olabilir önemli değil okadar +mac yazanı indirmiştim belki ondandır şimdi 14.04.3 amd64.iso olanı indirdim ama daha denemedim kalsın köşede nolur nolmaz, az önce unity saçmaladı yine CloneZilla ile imajı geri yükledim sistemi nasıl bıraktıysam öyle geri verdi bana helal olsun o programa bilmem kaç dolarlık acronis true image adlı programın yapamadığını yaptı.
                CloneZilla

unpredict

Anladım yalnız unity durduk yere saçmalamaz ya eksik paketleriniz var yada yaptığınız değişiklikler sistemin bozulmasına yol açıyordur. Eğer ubuntuyu sisteminize kurmaya çekiniyorsanız virtualbox ile deneyebilirsiniz. Düzgün kurulum için forumda arama yapabilirsiniz virtualbox hakkında.

Ama virtualbox'ta o kadar fazla verim alamazsınız tavsiyem windows'un yanına kurup tüm güncelleştirmeleri ayarlamalarınızı yaptıktan sonra yedeğini alıp işletim sistemini windows'un yanında kurcalamaya başlamanız ancak öyle windowstan kurtulabilirsiniz. Sistem yedeği alın dememin sebebine gelecek olursak da sistemi kurcalayacaksınız elbet bozulacak ancak her bozulduğunda sistemi baştan kurmak yerine çözümüne uğraşın. Eğer çözümü bulamazsanızda buraya yazarsınız elimizden geldiğince ben veya diğer arkadaşlar yardımcı olmaya çalışacaktır.

feritarslan

Hocam hata bende ya şu compiz ile çok uğraşıyorum ondan oluyor unitynin bi suçu yok yani, ayrıca ne çekinmesi hocam :-) 1 senedir ubuntu kullanıyorum deneme amaçlı kurtum ubuntu üzerinden kurdum yani :-)
                CloneZilla

unpredict

Anladım :) compiz başa bela olabiliyor :) ben unity tweak'i ayarlayıp bırakıyorum compiz'e dokunmuyorum.

ata1

Az önce manjaroyu yeniden kurmakzorunda kaldım compiz hatası için gūncellemede bir
hataya sebeb oldu 2gun önce duzelttim bugun de  kernel panik ile mutlu sonu yaşadım ayrıcada grub kurulmadı 4saattir uğraştım az önce başardım bilginize compiz bence tehlikeli

feritarslan

İztediği kadar tehlikeli olsun arkadaşlar, CloneZilla'm var benim.  5 tuşda geri yükleme hemen :-)
                CloneZilla

ata1

sen sürekli imaj mı alıyorsun . bildiğim kadarıyla @heartsmagic şöyle diyordu bu konu için yanılmıyorsam
İlk olarak yedekleri silmeden sistemi uzun süre götürmek zor. İkinci sorunsa her zaman yedekten bu şekilde geri dönülememesi.

feritarslan

Alıntı yapılan: eralsen sürekli imaj mı alıyorsun . bildiğim kadarıyla @heartsmagic şöyle diyordu bu konu için yanılmıyorsam
 İlk olarak yedekleri silmeden sistemi uzun süre götürmek zor. İkinci sorunsa her zaman yedekten bu şekilde geri dönülememesi.
Herzaman yedek almıyorum hocam, kulandığım programlar belli onları yükledim bikaç ayar yaptım ondan sonra aldım yedeği ters bi durum olduğu zaman hemen geri yüklüyorum, uzun süre değil tabi gittiği yere kadar =)
                CloneZilla

ata1

bağımlılıklar sorun olacaktır bence fazla güvenme  demek istediğimiz bu

Reverser

Bağımlılıklar neden sorun olsun ki ? Backuptan sonra sistemi güncellersiniz olur biter ?

XFCE ROCKS !