Dust temasında yazı rengi sorunu

Başlatan Selassin, 29 Mayıs 2011 - 13:55:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Selassin

Bugün 11.04'e geçtim, saatlerdir buradan aldığım yardımlarla kendime göre düzenlemeye çalışıyorum, birkaç ufak sorunum var:

Üstteki barda "Dust" temasını kullanınca yazı renkleri barın rengiyle aynı oluyor, renkleri elle değiştirdim giriş kutularının metin rengini beyaz yaptım fakat bu sefer tarayıcımın adres göstergesinde ki yazıda beyaz oldu(forum.ubuntu-tr.net/index.php). Resmi çekerken faremi götürmeyi unutmuşum fakat sağ üst köşede durum anlaşılıyor:

Masaüstünü göster butonuna ikinci kez tıklamak işe yaramıyor, orta tuşu kullanmam gerekiyor. Bu sorunu pek önemsemiyorum fakat belki bir çözümü vardır.

Birde üst bara eskisi gibi istediğim şeyleri ekleyebilir miyim? Mesela fare imlecini kitlemeyi koyardım eskiden fakat şu an herhangi bir yere koyamadım.

sema

@Selassin, ben üst paneldeki tema ayarlarını değişirmek için (söylediğin rengi, simgeyi vs..) klasik masaüstünü açıp değişiklikleri oradan ekliyorum, sonra yeniden Unity'i açınca değişiklikler burada da aynen kalıyor. (Tema özelleştirden ya da temalardan).

Üst tarafa da ekleme yapabiliyoruz yine, forumda olacaktı.
susema

Selassin

Sorun sadece Unity'de. Yani klasik panellerde renk sorunu yok zaten temayı ben ayarlamadım "Dust" hazır vardı klasik panellerde sorun yok. Sanırım ben söylediklerinizi anlamadım.

Edit: Unity'nin yazılarının rengi yanlış ayarlarla değişiyor klasik paneldeki gibi değil.

sema

@Selassin, diyorum ki ben, Ubuntu'nuzu klasik masaüstünden açın. Sonra masaüstü sağ tık > tema > özelleştir kısmından yazı tipini oradan değiştirebilirsiniz, hatta simgeleri de değiştirebilirsiniz, tıpkı eskiden yapabildiğiniz tüm değişiklikleri yapabilirsiniz, sonra yeniden klasik masaüstünden Ubuntu'yu seçersiniz. Umarım bu sefer yanlış anlatmadım. Yalnız üst panele program ekleme geçerli olmuyor, onun da başka çözümleri mevcut forumda.
susema