Counter tarzı bir oyun veya savaş oyunu arıyorum

Başlatan mustineo, 16 Ağustos 2010 - 22:31:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustineo

tek kendim oynayabileceğim bir savaş oyunu veya counter tarzı bir oyun var mı bildiğiniz

heartsmagic

Bu bölümde de denk gelebileceğin üzere Urban Terror.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Geany

"AssaultCube - UrbanTerror - Nexuiz - Quake3" Bunlar benim şuan oynadıklarım.

ufuk_k

Arkadaş single player (tekli oyuncu) olarak oynayacağı bir oyun arıyor olabilir. Bu oyunlar botlar dışında hep online multiplayer oyunlar. İstersen Doom 3 bulup oynayabilirsin, Linux için kurulum dosyası var. Aklıma tekli oyuncu olan bir FPS gelmiyor Ubuntu'da. Bir de sanırım wine ile Half Life 1 ve 2 çalışıyor.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

mustineo

Alıntı yapılan: ufuk_k - 16 Ağustos 2010 - 23:20:22
Arkadaş single player (tekli oyuncu) olarak oynayacağı bir oyun arıyor olabilir. Bu oyunlar botlar dışında hep online multiplayer oyunlar. İstersen Doom 3 bulup oynayabilirsin, Linux için kurulum dosyası var. Aklıma tekli oyuncu olan bir FPS gelmiyor Ubuntu'da. Bir de sanırım wine ile Half Life 1 ve 2 çalışıyor.

arkadaşımızın da dediği gibi single player bir  oyun arıyorum.. botlu da olabilir. bide nereden bulabilirim?

ufuk_k

Şimdi Nexuiz, Alien Arena, OpenArena gibi oyunlar depoda mevcut. Bu oyunların tekli oyuncu modu şu şekilde: Normal online çoklu oyuncu oynuyormuşcasına gittikçe zorlaşan haritalarda ve yapay zekada oyuncularla sırasıyla belli haritaları oynuyorsun, bir frag limit var ya da CTF modu var. Bu limiti erişince diğer haritaya geçiyorsun. Yani böyle bir senaryo, gidişat filan yok (Half Life, COD gibi bir durum yok). Ancak yine de keyifli. Hikayesi olan bir FPS arıyorsan, Doom 3'ü bir şekilde bulman ya da satın alman gerek. Alternatif olarak wine uygulaması ile Half Life gibi oyunları kurmayı deneyebilirsin, belki çalışabilen güzel oyunlar vardır. Pek seçenek yok kısacası tekli oyuncu için, wine ile çalışabilenler dışında.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

heartsmagic

Alıntı yapılan: mustineo - 16 Ağustos 2010 - 23:28:45
arkadaşımızın da dediği gibi single player bir  oyun arıyorum.. botlu da olabilir. bide nereden bulabilirim?

İlk iletide "Counter" gibi demişsin. Counter gibi = Urban Terror'dür bu dünyada :) Ötesi yok yani.
Diğer oyunları da @ufuk_k açıklamış zaten.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Sauerbraten
botları bile oldukça başarılı çok keyifli bir oyun counter'dan aşina dust2 gibi benzer bölümlerde var :)
Oynıyayım az aklıma geldi şimdi
depoda var kendisi :)

mustineo

Alıntı yapılan: hitokiri - 17 Ağustos 2010 - 02:57:39
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Sauerbraten
botları bile oldukça başarılı çok keyifli bir oyun counter'dan aşina dust2 gibi benzer bölümlerde var :)
Oynıyayım az aklıma geldi şimdi
depoda var kendisi :)
oyunu kurdum anlamadığım dengesiz şekilde her saniye duraklıyor oyun :S