debian tor browser sorunu [Çözüldü]

Başlatan mr.nobody, 07 Eylül 2015 - 14:58:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mr.nobody

merhaba arkadaşlar ben tor browserı kurdum fakat terminalden tor yazınca

Sep 07 14:54:12.499 [notice] Tor v0.2.6.10 (git-71459b2fe953a1c0) running on Linux with Libevent 2.0.21-stable, OpenSSL 1.0.1k and Zlib 1.2.8.
Sep 07 14:54:12.499 [notice] Tor can't help you if you use it wrong! Learn how to be safe at https://www.torproject.org/download/download#warning
Sep 07 14:54:12.499 [notice] Read configuration file "/etc/tor/torrc".
Sep 07 14:54:12.502 [notice] Opening Socks listener on 127.0.0.1:9050
Sep 07 14:54:12.000 [notice] Parsing GEOIP IPv4 file /usr/share/tor/geoip.
Sep 07 14:54:12.000 [notice] Parsing GEOIP IPv6 file /usr/share/tor/geoip6.
Sep 07 14:54:12.000 [warn] You are running Tor as root. You don't need to, and you probably shouldn't.
Sep 07 14:54:12.000 [notice] Bootstrapped 0%: Starting
Sep 07 14:54:13.000 [notice] Bootstrapped 80%: Connecting to the Tor network
Sep 07 14:54:14.000 [notice] Bootstrapped 85%: Finishing handshake with first hop
Sep 07 14:54:14.000 [notice] Bootstrapped 90%: Establishing a Tor circuit
Sep 07 14:54:14.000 [notice] Tor has successfully opened a circuit. Looks like client functionality is working.
Sep 07 14:54:14.000 [notice] Bootstrapped 100%: Done

çıkıyor fakat *hiçbir şey olmuyor tor açılmıyor app menüde tor simgeside yok ne yapabilirim bu arada debian 8.1 kullanıyorum

ulupınar

Terminalden tor yazınca tor çalışır. Web tarayıcısından gerekli ayarları yapınca web sayfaları tor ağını kullanmaya başlar.

Örnek ayar:

Firefox taraycıda tor ayarlarının çalıştırılması şu şekildedir; Görünüm>Tercihler>Gelişmiş>Ayarlar>Ağ ayarları>Vekil Sunucuyu Elle Ayarla>SOCKS sunucusu> 127.0.0.1>iletişim noktası>9050 ve son olarak SOCKSv5 işaretlenir.

http://check.torproject.org/ sitesine girilir. Şöyle bir yazı çıkarsa " Congratulations. Your browser is configured to use Tor." Tor çalışıyor ve ip adresini değiştirmekte olduğu anlaşılır.

mr.nobody

teşekkürler sorun değilmiş aslında :D edit: ayarları değiştirdikten sonra ip değişti ve tor sitesinde dediğiniz gibi yazdı ama onion sitelerini giremedim acaba eksik bişey mi yaptım debian iceweasel üzerinden yaptım ayarları firefox ile benzer bide girmem için terminalden toru başlatmam gerekir mi sürekli.

heartsmagic

Tor tarayıcısı değil, tor'un kendisini kurmuşsun. Tarayıcı kurarsan senin bir şeyi başlatman gerekmez.
Onion siteler içinse yorum yapmak istemem, girememenin bir dünya sebebi olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mr.nobody

sitedeki talimatlara göre indirdim browser hakkında bişey bulamadım

https://www.torproject.org/docs/debian.html.en

heartsmagic

İşte, orası normal Tor kullanımı için. Eğer tarayıcı haricinde başka yerlerde de kullanmayı düşünüyorsan kurulumu saklayıp, ayarlamaları yapabilirsin. İhtiyacım yok diyorsan kendisini kaldır ve şuradan tarayıcıyı indir:
https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en

İnen paketin içinde Firefox temelli Tor tarayıcısı vardır. Kendisini açınca doğrudan Tor'a bağlanır. Güncellemeleri de tarayıcı üzerinden alabilirsin.

parduscix

service tor start işinizi görür.

heartsmagic

Alıntı yapılan: mr.nobodymerhaba arkadaşlar ben tor browserı kurdum fakat terminalden tor yazınca
Kod: [Seç]çıkıyor fakat *hiçbir şey olmuyor tor açılmıyor app menüde tor simgeside yok ne yapabilirim bu arada debian 8.1 kullanıyorum
Alıntı yapılan: parduscixservice tor start işinizi görür.
Görür mü cidden işini?

mr.nobody

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Eylül 2015 - 15:10:33
Alıntı yapılan: mr.nobodymerhaba arkadaşlar ben tor browserı kurdum fakat terminalden tor yazınca
Kod: [Seç]çıkıyor fakat *hiçbir şey olmuyor tor açılmıyor app menüde tor simgeside yok ne yapabilirim bu arada debian 8.1 kullanıyorum
Alıntı yapılan: parduscixservice tor start işinizi görür.
Görür mü cidden işini?
service tor start olmadı fakat dediğiniz gibi tor browserı indirince oldu saolun

heartsmagic

Alıntı yapılan: mr.nobodyservice tor start olmadı fakat dediğiniz gibi tor browserı indirince oldu saolun
Olmayacağını bilerek ironi yapmak için sormuştum bir önceki soruyu. Zira senin istediğin şey tarayıcı, arka planda Tor kullanmak değil. Yazılanları tam okumayan bazı arkadaşlar böyle ortalık yere öneri vermeyi seviyorlar işte.
Sorunun çözüldüyse şöyle bir uygulamamız var @mr.nobody: cozuldukonusu