windows görünümlü açık kaynak işletim sistemleri

Başlatan ubunturk, 21 Ağustos 2008 - 16:57:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubunturk

_,-O
O(_)) ubuntu
 `-O

umutubuntu

Acemiler için birebir, her dağıtım windoz'a benzetilebilir ama kendine has son derece çekici ve güzel temaları varken Linux'u windoz'a benzetmek bizim gibiler için pek hoş olmuyor :)

xxx3

Windowsdan linux'e geçişte gerçekten işe yarar çünkü yeni kullanıcıların en büyük korkuları alışkanlıklar illa bir başlat çubuğu görücekler :)

ubunturk

benim için kullanılması en kolay sistem senin özgürce kullanabilecegin sistemdir.
linuxte istersem hiç program olmadan masaüstünü kullanabilirim çünkü temeli komutlardan oluşuyor.
_,-O
O(_)) ubuntu
 `-O

fadike

Ben değil Windows bana benzesin...
Biz değil Windows bize benzesin...
Linux değil Windows Linux'a benzesin...

Ubuntu değil Windows "hiç olmazsa" Ubuntu'ya özensin...
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

xxx3

Alıntı yapılan: aydinbez - 29 Ağustos 2008 - 23:19:37

:D :D :D

Çağlar

Alıntı yapılan: aydinbez - 29 Ağustos 2008 - 23:19:37

özeniyor zaten, baksana Compiz taklitleri yapmaya başladı:D ama yetişemez bile:D
We got a badass over here!

mbt28

Dikkatimi çekti forumda baya şair ruhlu penguenler var.

Bu aslında bir seçenek işi, kişi belkide windows görünümünden hoşlanıyor yıllardır windows kullanıyor ve başka bir görünümle cebelleşmek istemiyor olabilir.

eren

Ubuntu tabanlı URLI OS Windows Vista ile görüntü olarak neredeyse aynı. Vista görünümlü Ubuntu daha doğrusu Şahin görünümlü Mercedes kullanmak isterseniz deneyebilirsiniz. :D
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

kernel

windows 7'de bakalım ubuntu'dan hangi özellikleri yeniden buldum diye yutturmaya çalışıcak microsft'un üretken mühendisleri acaba?bir ara ubuntuyu kurmadan 20 gün linux xp ye bakmıştım,onun dışında diğerlerini hiç denemedim. :D
Dünyada herkese yeticek kadar kaynak var. Ama açgözlüleri doyurucak kadar kaynak yok..

ceddiguzel

Alıntı yapılan: fadike - 29 Ağustos 2008 - 23:19:37

Zaten biz değil windows bize benzemeye çalışıyor
Buna mac dahil olmak üzere devamlı sistemlerin takliidine gidiyor
Gerek mac gerek linux win kadar revaçta olmadığı içinde insanlar bill amca ve ekibini bir halt yapmış zannediyor

Özellikle vista ile gelen 3d masaüstü fiyaskosu dahil olmak olmak üzere pek çok taklidi vardır
Yoksa bizlerin beryl ve compiz-fusion ile  geldiğimiz noktayı win henüz hayal bile edemiyor

WarGasm

Compizi windoza uydurmaya calissalar kullanilacak ram miktarini ciddi anlamda merak ediyorum. Buyuk ihtimalle 3 vakte kadar kasadan yandim anam nidalari yukselecektir dusuncesindeyim ;)

ceddiguzel

Orası ayrı bir facia zaten
Şu vista faciasının 2 GB ram ile yapamadığını linux 500 MB ram ile fazlasını yapıyor
Ama insanlar bunun bilincinde değil

Göktürk

neyse ortamı germim ubuntu için :D
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Çağlar

bence sorun celeron da o seri hep ağır çalıştı zaten
We got a badass over here!

hikmet Murat

Burdaki çoğu yoruma katılmıyorum.Linuxu bilgisayar konusunda zayıf kişilere de kullandırdım.Hiç bir sorun yaşamadılar.

emrahgny

Bence windows windows'dur
         Linux'da Lİnuxdur.(dikkat:Linux daki L harfi büyük:))
Taklit yaparak hiçbiyere varılmaz,Linux taklitle değil kendi özellikleriyle sevdirilmeli bence; örneğin açık kaynak kodlu oluşu tamamen kullanıcının yönetiminde olan bir sistem olması gibi...

ceddiguzel

Neden bir şeylere benzemek gerektiğini anlayamıyorum açıkcası

Linux'un daha geniş kitlelere yayılabilmek için neden öteki işletim sistemine benzemesi gerektiğini ise hiç anlayamıyorum

Sen ne kadar benzetirsen benzet herhangi bir win yazılımı çalışmadığı an adam zaten bu kötü takliti çöpe atacak

Linux kendi gibi olmalı ve kendi adına yeni şeyler üretebilmelidir  Sonuç olarak en iyi taklit'in altına aslı gibidir diye not düşerler

Ama asla aslı gibi olamaz

Onun için Linux aslı gibi mi olmalıdır yoksa asıl mı olmalıdır

İnsanlar önce buna karar vermelidir

atomkarinca

Alıntı yapılan: ceddiguzel - 03 Ekim 2008 - 20:36:14
Neden bir şeylere benzemek gerektiğini anlayamıyorum açıkcası

Hemen bir örnek vereyim: 10 yaşındaki kız kardeşim arkadaşında Vista görmüş ve görünümünü çok beğenmiş. Temaların yardımıyla onun hesabını Vista'ya benzettim ve üzerine Compiz Fusion da eklenince bu sefer arkadaşlarının ağzı açık kaldı.

Linux'ta istediğimi yapabildiğim için buradayım zaten. İstersem görev çubuğu hiç kullanmam, dosya yöneticisi olarak bana en uygun olanını seçerim, eğer 3-B efektler istiyorsam da sadece işime yarayanları açarım. Ama canım isterse MacOS'a benzetirim, istemezse de bozarım hepsini.

kutsalcvs

Yaklaşık bir aydır Linux kullanıyorum ve Linux yüklediğim günden beri işletim sistemimi Windowsa benzetmeye hiç çalışmadım ihtiyaç duymadım... Kendine özgün teması kendisine çok yakışıyor... Yeni yeni kullanıyorum yeni yeni öğreniyorum daha öğrenmem gereken çok şey var komut öğrenme işi ve yabancı dil bilmemem sıkıntı yapacak gibi ama nedense gözüm korkmuyor...
ÖZGÜRÜM ÖZGÜRSÜN ÖZGÜRÜZ